Ploter Agfa :Jeti 1224 UV HDC częścią projektu inwestycyjnego Concordia PrintPoprzedni artykuł 

Przy nowo uruchomionym ploterze Agfa :Jeti 1224 UV HDC stoją od lewej: Michał Śliz - dyrektor generalny, Artur Cajler - kierownik ds. kluczowych klientów (obaj Agfa Graphics Sp. z o.o.) oraz Łukasz Chęciński i Bartosz Krüger - współwłaściciele Concordia P
Przy nowo uruchomionym ploterze Agfa :Jeti 1224 UV HDC stoją od lewej: Michał Śliz - dyrektor generalny, Artur Cajler - kierownik ds. kluczowych klientów (obaj Agfa Graphics Sp. z o.o.) oraz Łukasz Chęciński i Bartosz Krüger - współwłaściciele Concordia P
Pod koniec listopada w Poznaniu rozpoczęło działalność pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu Concordia Design, zlokalizowane w miejscu dawnych zakładów graficznych przy ul. Zwierzynieckiej, przy terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego integralną część stanowi Concordia Print – nowoczesna drukarnia cyfrowa, wyposażona w liczne urządzenia drukujące i introligatorskie. Wśród tych pierwszych znalazł się m.in. wielkoformatowy ploter Agfa :Jeti 1224 UV HDC, wykorzystujący atramenty UV. Urządzenie będzie tu służyć do bezpośredniego zadrukowywania różnorodnych podłoży płaskich o grubości do 5 cm.

Concordia Design to przedsięwzięcie, którego pomysł narodził się przed dwoma laty. Mówi Bartosz Krüger – jeden ze współwłaścicieli Concordia Print: Chcieliśmy stworzyć unikatowe miejsce, w którym będą odbywały się nowoczesne szkolenia, warsztaty, konferencje, wystawy; które połączy aspekt edukacyjny z działalnością stricte biznesową. Jako osoby związane z branżą poligraficzną od wielu lat – razem ze wspólnikiem prowadzimy od czternastu lat drukarnię offsetową Krüger Plus – zajęliśmy się w ramach tego przedsięwzięcia m.in. częścią związaną z poligrafią.
Tak powstała Concordia Print, integralna część Concordia Design, a zarazem jedno z najbardziej zaawansowanych centrów druku cyfrowego w Polsce. Dysponuje ono parkiem maszynowym umożliwiającym druk arkuszowy małoformatowy oraz wielkoformatowy, a także kompleksową obróbkę finalną. Inwestycja w ploter Agfa :Jeti 1224 UV HDC (High Definition Color) pozwoliła na bezpośrednie zadrukowywanie różnych podłoży płaskich o grubości do 5 cm, takich jak szkło, drewno, metal, pcw czy karton, a następnie ich obróbkę w urządzeniu tnąco-frezująco-bigującym. Mówi Bartosz Krüger: Szukając urządzenia UV przetestowaliśmy wszystkie dostępne na rynku maszyny i jedynie rozwiązanie Agfa Graphics spełniło nasze oczekiwania. System ten przeszedł pomyślnie wszystkie przeprowadzone przez nas testy, okazał się też zadowalający pod względem jakości i wydajności, więc przy podejmowaniu ostatecznej decyzji nie mieliśmy żadnych wątpliwości.
Dostarczone do Concordia Print rozwiązanie pojawiło się w ofercie Agfa Graphics w kwietniu ub.r. Jest to pierwsze urządzenie z rodziny :Jeti, w którym zastosowano głowice drukujące Ricoh Gen 4 oraz atramenty :Anuvia HD o bardzo nasyconych barwach. Dzięki temu – jak zapewnia producent – oferuje ono najszerszą paletę barw i najwyższą wydajność w swojej klasie produktów, umożliwiając uzyskanie detali o wysokiej ostrości i wyrazistości zarówno w warstwie tekstowej jak i w reprodukowanych zdjęciach. Urządzenie pracuje w trybie 4-kolorowym z dodatkową bielą, zapewniając rozdzielczość maksymalną 1200 dpi. Jego wydajność wynosi: 110 m2/h w trybie ekspresowym, 54 m2/h w produkcyjnym i 36,2 m2/h w wysokojakościowym. Warto podkreślić ekonomiczność plotera; zużywa on mniej niż 7,6 ml atramentu na 1 m2 powierzchni zadruku; w efekcie 1 litr atramentu :Anuvia HD wystarcza do zadrukowania ponad 140 m2 podłoża.

O możliwościach systemu :Jeti 1224 UV HDC mogli przekonać się uczestnicy Dnia Otwartego, jaki odbył się 26 listopada w centrum Concordia Design. Już na przygotowanych przez nas zaproszeniach można było wyczytać, że każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować i zlecić wykonanie różnych przedmiotów, także nietypowych, np. siedziska do taboretu – mówi Bartosz Krüger. Frekwencja dopisała, m.in. dzięki odpowiednio zaplanowanej kampanii informacyjnej. Goście mieli okazję wziąć udział w różnych warsztatach dla dzieci i dorosłych, poznając tajniki nie tylko druku cyfrowego, ale też technologii tradycyjnej, wykorzystującej sitodruk i papier czerpany. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy z zastosowaniem systemu Agfa Graphics. Zgodnie z zapowiedziami, zadrukowywane w nim były różnego rodzaju podłoża, m.in. wspomniane drewniane siedziska do taboretów, których projekt graficzny można było samodzielnie stworzyć, by następnie zabrać gotowy mebel do domu.
Chcemy, aby charakter i atmosfera Dnia Otwartego zostały przeniesione na naszą codzienną działalność – kontynuuje Bartosz Krüger. – Nasze przestrzenie, także część produkcyjna, będą na co dzień udostępniane m.in. studentom zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nowo otwartej szkoły projektowania School of Form. Chcemy jednak, by równie komfortowo czuli się tu klienci zlecający nam prace do wykonania. W tym miejscu warto dodać, że już dziś mamy zapewnione obłożenie na wszystkie maszyny, także na zainstalowany dosłownie kilka dni przed Dniem Otwartym ploter :Jeti. Z jego zalet postanowił skorzystać m.in. jeden z największym polskich producentów mebli, który zlecił nam wykonanie nadruków na płytach meblowych. Mamy też pierwsze komercyjne zlecenia na zadrukowywanie szkła i innych twardych podłoży.
Mówi Artur Cajler, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie Agfa Graphics: Jest nam bardzo miło, że to właśnie rozwiązanie Agfa Graphics stało się częścią projektu inwestycyjnego, zrealizowanego przez właścicieli Concordia Design. Od początku kibicowaliśmy temu przedsięwzięciu i jesteśmy pod dużym wrażeniem rozmachu, z jakim zostało sfinalizowane. Mamy nadzieję, że nasz ploter będzie tu bezawaryjnie pracował, pozwalając na realizację zarówno edukacyjnych, jak i biznesowych celów, jakie założyli sobie właściciele centrum.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności