IKONOS zaprasza na OpenDay - 6 kwiecień 2017Poprzedni artykuł 

IKONOS zaprasza na OpenDay – 6 kwiecień 2017
IKONOS zaprasza na OpenDay – 6 kwiecień 2017

6 kwietnia będą miały miejsce kolejne, wiosenne Dni Otwarte producenta i dystrybutora materiałów do druku wielkoformatowego.

„Open Day” będzie okazją do zaprezentowania nowych trendów. Uczestnicy wydarzenia na kilkunastu maszynach będą mogli sprawdzić jakość wydruków na materiałach i atramentach IKONOS.
Będziemy drukować na naszych najpopularniejszych nośnikach takich jak baner i folia z naszej opolskiej fabryki, na których to można będzie sprawdzić wysoką klasę wydruków pochodzących z takich maszyn jak Mutoh czy Artemis.

W przypadku ploterów stołowych uczestnicy będą mogli sprawdzić zadruk na płytach PVC. Warto wspomnieć, że dystrybutor posiada linię do formatyzacji płyt PVC, kompozytowych czy pleksi na dowolny wymiar - nawet 6 x 6 cm.

Podczas Dni Otwartych zaprezentujemy też kilka nowatorskich rozwiązań jak np. materiał Ikonos Deco Transfer. Zainteresowaniem cieszyła się także nasza nowa linia tapet strukturalnych do druku cyfrowego.
Warto wspomnieć także o prezentowanych przez Ikonos atramentach. W ofercie dystrybutora znajdują się tusze do urządzeń różnych marek, drukujących w różnych technologiach druku: LED-UV, solwentowych, lateksowych, sublimacyjnych i innych.

Pokażemy nowy rodzaj dystrybucji atramentów – pionowe systemy workowe. Możemy mówić w ich przypadku o małej rewolucji. W odróżnieniu od kaset, główną ich zaletą jest ich hermetyczność. Po pierwsze, oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za ty idzie jego skład pozostaje nienaruszony. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy, np. poprzez brak rozlanego tuszu lub brudnych rąk.

Pionowy sposób dystrybucji oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek jest umiejscawiany w ploterze, w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny, co w innych rozwiązaniach w układzie poziomym jest nie możliwe.

Na czynnik ekonomiczny może mieć też fakt, że dzięki pionowej pozycji wykorzystujemy mniej miejsca za ploterem a jak wiadomo powierzchnia biurowa czy w pracowni jest cenna. Mówi Michał Pytel, specjalista dz. ploterów w Atrium Centrum Ploterowe.

W tym roku w portfolio Ikonos zadebiutowały atramenty UltraVision. Na uwagę zasługują atramenty eko-solwentowe i sublimacyjne.

Sublimacyjne atramenty Ikonos UltraVision cechują się bezkonkurencyjnym głębokim kolorem czarnym. Wykraczają ona także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor SPOT’owy.

Atramenty sublimacyjne Ikonos Ultravision są ekologiczne gdyż cechuje je brak VOC (Lotnych Związków Organicznych). Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków w okresie czasu jest bardzo wysoka. Sam atrament także nie pieni się, przez co wyeliminowano efektu wypadania dysz. Tusze posiadają certyfikat G7.

Ikonos to jak dotąd pierwszy i jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego: folii samoprzylepnych, blockoutów, laminatów, backlitów, materiałów dekoracyjnych i innych. Materiały te od blisko dekady produkowane są w fabryce zlokalizowanej w Opolu. Trafiają do odbiorców końcowych i dystrybutorów w ponad 40 krajach na całym świecie.

Nasze materiały zdobyły już kilka targowych laurów. Ale prawdziwym potwierdzeniem ich jakości jest ich popularność wśród klientów i wysokie oceny specjalistów, które nie biorą się znikąd. Szereg atestów, ekologiczna produkcja, zachowanie się nośnika w czasie druku i aplikacji to nasze priorytety.
Rocznie Ikonos produkuje 3 miliony metrów bieżących materiałów folii i laminatów Profifex, które trafiają oprócz Polski na rynki ponad 40 krajów na całym świecie. Rodzina tych nośników obejmuje w sumie kilkadziesiąt wzorów i wariantów. Folie przeznaczone są do zadruku w różnych technologiach druku wielkoformatowego, również w wysokich prędkościach i rozdzielczościach. Uzyskiwane wydruki cechują się szerokim gamutem barwnym i umożliwiają uzyskanie rzeczywistych „korporacyjnych”, nasyconych kolorów. W portfolio folii Ikonos oprócz „standardowej” białej folii, trafimy na tak ciekawe nośniki jak folia zastępująca tapetę, folia podłogowa, folie okienne, rodzina nośników Fast&Easy z klejem ułatwiającym aplikację, folie do piaskowania i wiele innych.

Materiały IKONOS posiadają atest Polskiego Związku Higieny, przez co można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd. Folie Ikonos posiadają także atest niepalności zgodnie z normą Bs1,d0 co oznacza, że jest niezapalna, niekapiąca i nieintensywnie dymiąca. Z kolei laminaty podłogowe Ikonos posiadają filtr UV i certyfikat antypoślizgowości zgodnie z normą R9.

Folie i laminaty Ikonos Profiflex są cenione i stosowane przez czołowych producentów drukarek wielkoformatowych (m.in. Mutoh) na największych branżowych targach takich jak Fespa, Drupa czy polski Festiwal Druku. Dlaczego tak się dzieje? Operatorzy im ufają. Folie Ikonos Profiflex nie falują się pod wpływem temperatury na ploterze drukującym, co jest wada często spotykana w innych „markowych” foliach.
Oczywiście IKONOS to nie tylko nagrodzone folie i laminaty. Drugą ważną gałęzią produkcji są materiały powlekane takie jak np. tapety, papiery foto, backlity i blockouty. Te również cechuje jakość. Nie bez powodu, motto IKONOS brzmi „we think quality”.

Udział w dniach otwartych jest bezpłatny po rejestracji na stronie organizatora.

www.ikonos.pl
www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności