Sun Chemical po raz kolejny wsparł wydarzenia organizowane przez Polską Izbę FleksografówPoprzedni artykuł 

Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny już wsparł dwa wydarzenia zorganizowane w ostatnim czasie w Toruniu przez Polską Izbę Fleksografów, (której jest członkiem od początku jej powstania): seminarium Opakowania Tekturowe + Flekso (21-22 maja), a także Forum Fleksograficzne (7-8 czerwca).

Podczas pierwszej z nich, której Sun Chemical była partnerem merytorycznym, przedstawiciel firmy wygłosił wystąpienie poświęcone najczęściej popełnianym błędom, związanym z zadrukowywaniem tektury falistej, natomiast drugi przedstawiciel wziął udział w panelu dyskusyjnym, dedykowanym zastosowaniu druku cyfrowego w tym segmencie branży opakowaniowej. Sun Chemical był też platynowym sponsorem 20. Forum Fleksograficznego. Tu przedstawiciele firmy zaprezentowali dwa referaty dotyczące wysokojakościowych opakowań typu „pouch” oraz problemów pojawiających się w procesie laminacji.

Firma Sun Chemical od lat włącza się - wspierając merytorycznie, a także finansowo - imprezy organizowane dla branży opakowaniowej i fleksograficznej. Do takich w ostatnim czasie należały konferencja i forum, zorganizowane przez Polską Izbę Fleksografów. „Organizowane przez Polską Izbę Fleksografów (PIF) spotkania – mówi Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem Sun Chemical - to jedne z najważniejszych imprez branżowych, skierowanych do firm związanych z drukiem fleksograficznym (głównie producentów opakowań oraz firm dostarczających rozwiązania dla tego segmentu rynkowego). Sun Chemical, oferując wiele rozwiązań dla tego właśnie sektora, aktywnie wspiera imprezy PIF od wielu lat. W tym roku również nie mogło nas zabraknąć na tak ważnych wydarzeniach. Posiadamy bowiem w swojej ofercie szeroką gamę rozwiązań skierowanych do tych branż. Są wśród nich innowacyjne produkty, zapewniające ich użytkownikom przewagę konkurencyjną. Spotkania PIF wspieramy także ze względu na integrację branży i podejmowane wspólnie działania na rzecz jej rozwoju”.

Seminarium „Opakowania Tekturowe + Flekso” skierowane jest do środowiska producentów opakowań z tektury falistej, zajmujących się też zadrukiem fleksograficznym tektury falistej oraz jej przetwarzaniem. Druga to organizowane od wielu lat forum, podczas którego jego uczestnicy mogą zdobyć nie tylko wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w branży, ale także wymienić się doświadczeniami.

Podczas konferencji „Opakowania Tekturowe + Flekso” Sun Chemical przygotował prezentację poświęconą obecnym trendom w przetwórstwie tektury falistej. Wystąpienie przedstawiciela firmy - Christiana Leodoltera - dotyczyło najczęściej popełnianych błędów związanych z zadrukiem tekstury falistej i rozwiązań, jakie pomagają w ich uniknięciu. Z kolei Krzysztof Ostrowski – Product Manager w polskim oddziale Sun Chemical, wziął udział w panelu dyskusyjnym dedykowanym drukowaniu cyfrowemu opakowań wykonanych z tektury falistej.

Sun Chemical był też jednym ze sponsorów głównych czerwcowego Forum Fleksograficznego. Z myślą o uczestnikach spotkania firma przygotowała dwie prezentacje. Autorem pierwszej był Colin Smith – European Product Manager. Jego referat dotyczył najnowszych trendów rynkowych oraz nowych technologii farb i klejów (znajdujących zastosowanie m.in. przy produkcji opakowań typu „pouch”), otwierających nowe możliwości przed drukiem fleksograficznym.

Z kolei Erik Biertuempfel – Technical Service Reprentative, zajmujący się klejami do laminacji dedykowanymi opakowaniom drukowanym w technice fleksograficznej, wystąpił z referatem zatytułowanym „Problemy laminacji – rozwiązania SunLam”. Przedstawił w nim oferowane pod tą marką rozwiązania Sun Chemical – przeznaczone do laminowania kleje wodne, bezrozpuszczalnikowe oraz solwentowe. W kontekście opakowań na żywność warto – zdaniem producenta – zwrócić tu uwagę na nowy klej poliuretanowy SunLam Monomer Free, oferujący technologię eliminującą zjawisko migracji.

„Wspieranie tego rodzaju inicjatyw jest swoistym obowiązkiem dostawców. Takie konferencje to miejsca, gdzie możemy z jednej strony przedstawić aktualne i interesujące branżę zagadnienia, z drugiej – uzyskać informacje z rynku, dotyczące jego oczekiwań. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas tematy były interesujące dla uczestników obu wydarzeń, zorganizowanych przez Polską Izbę Fleksografów. Dla nas był to również ciekawy i inspirujący czas. Mogliśmy być bowiem bliżej naszych klientów, dzieląc się z nimi naszą wiedzą i doświadczeniem” – podsumowuje Piotr Góral.

Na podstawie informacji PAI pai.info.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności