Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy - kolejna inwestycja z Duplo PolskaPoprzedni artykuł 

Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze ciekawszych aplikacji, co pozwoliło wyróżnić spośród innych ofert rynkowych nie tylko ofertę drukarni Argonex, ale także jej zleceniodawców.

Drukarnia Argonex od początku działalności stawia na zaplecze technologiczne oraz kwalifikacje pracowników. Od lat rozwijany jest tu park maszynowy o urządzenia usprawniające produkcję, stale podnoszące jakość i wydajność tego funkcjonującego od 1992 roku zakładu poligraficznego. „Inwestujemy w wysokiej klasy offsetowe maszyny drukujące, dzięki czemu stale podnosimy jakość naszych usług – mówi Jakub Chorobiński, właściciel Drukarnia Argonex oraz marki Polishdruk.pl. - Posiadamy najnowocześniejsze maszyny cyfrowe, które stanowią w naszym zakładzie doskonałe uzupełnienie dla tradycyjnego offsetu w kontekście niskich nakładów. Nie zapominamy również o inwestycjach w introligatornię, która stanowi ważny, czasami nawet najważniejszy etap produkcji. Stąd nasze nieustanne inwestycje również w tym zakresie”.

Partnerem dla firmy Argonex jest m.in. Duplo Polska, która dostarczyła tu w ostatnim czasie kolejne urządzenie. Tym razem była to sztanca rotacyjna PFI UD-300. „Poszukiwaliśmy rozwiązania, które przyspieszy czas przezbrojenia i skróci proces sztancowania, głównie w procesie produkcji kalendarzy oraz personalizowanych opakowań, w których się specjalizujemy – mówi Jakub Chorobiński. – Porównując oferty konkurencyjne okazało się, że sztanca z oferty Duplo Polska spełnia nasze
oczekiwania w największym stopniu”.

„Cieszy nas fakt, że mogliśmy dostarczyć kolejne urządzenie do drukarni Argonex – mówi Michał Moczulski z firmy Duplo Polska, odpowiedzialny za tę sprzedaż. - Tego rodzaju sytuacje są dla nas szczególnie miłe, ponieważ nasz partner wraca do nas i inwestuje w kolejne urządzenie. Świadczy to nie tylko o naszej zróżnicowanej ofercie, ale również o dobrych relacjach, które wypracowujemy przez lata. Jest nam niezmiernie miło za każdym razem wspierać naszych klientów w rozwoju, dostarczając im sprzęt najwyższej jakości. Miedzy innymi i ta inwestycja pokazała, że nawet w czasach pandemii są firmy, które chcą zwiększać swoją konkurencyjność i dalej się rozwijać umacniając swoją pozycję na rynku”.

Zakupione urządzenie PFI UD-300 to automatyczna sztanca rotacyjna umożliwiająca produkcję różnych produktów poligraficznych takich jak opakowania, etykiety, teczki, karty do gry, zaproszenia, pocztówki, materiały POS, pudełka z okienkiem, czy inne o indywidualnych kształtach wymyślonych przez klienta. „Możemy obecnie zaproponować naszym klientom nie tylko znacznie krótszy czas wykonania ich zlecenia (w przypadku niektórych prac nawet o połowę), ale także np. opakowanie, które wyróżni ich produkt na półce sklepowej czy zaproszenie, które w odbiorcy wzbudzi zachwyt, ale również pocztówkę, katalog itp. które będą inne niż wszystkie. Dzięki nowej sztancy nie tylko my, ale również nasi klienci staliśmy się bardziej konkurencyjni”– mówi Jakub Chorobiński. Twórcze podejście, nowe propozycje i usługi to szczególnie ważne aspekty w działalności drukarni Argonex, która oferuje swoim klientom (również z zagranicy) kompleksową obsługę - od projektu do gotowego produktu. Wykonuje głównie druki reklamowe, opakowania, książki, kalendarze ścienne (przede wszystkim trójdzielne), karty do gry, opakowania, katalogi w oprawie PUR i szereg innych. Do produkcji wykorzystywane są tu trzy techniki poligraficzne – druk offsetowy, cyfrowy i sitodruk.

Ponieważ zleceń nieustannie tu przybywa i klienci oczekują, że czas ich realizacji będzie jak najszybszy, firma musiała pomyśleć o nowej sztancy. Porównywała ofertę konkurencyjnych dostawców, ale po raz kolejny sięgnęła po urządzenie z oferty Duplo Polska. O wyborze zadecydowało ostatecznie kilka elementów. „Sztanca z oferty Duplo Polska – mówi Jakub Chorobiński – zapewnia szybsze czasy realizacji zleceń, łatwość obsługi, a dodatkowo ma ona kompaktowe rozmiary. To urządzenie, które zapewnia wysoką jakość i dokładność sztancowania, a także optymalną prędkość. Stąd ostateczna decyzja o tym właśnie zakupie”

„Przy wykorzystaniu oferowanej przez nas sztancy PFI UD-300 – mówi Michał Moczulski - karty do gier czy materiały promocyjne takie jak np. woblery, mogą nabrać zupełnie innego charakteru, tym bardziej, że jesteśmy w stanie wycinać arkusze laminowane dwustronnie, co nie jest takie oczywiste w przypadku kompaktowych sztanc rotacyjnych . Wszelkiego rodzaju kupony czy zrywki nie są żadnym problemem. Z urządzeniem możliwe jest także wykonywanie różnego rodzaju opakowań, etykiet czy zawieszek oraz wielu innych ciekawych produktów. Możliwości tej maszyny są bardzo duże, a jej wykorzystanie zależy jedynie od wyobraźni projektanta. Wszystkich zainteresowanych tym urządzeniem zapraszamy do kontaktu”

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności