No­wo­ści od Durst. RSC to wszyst­ko, cze­go po­trze­bu­je dru­kar­nia ety­kie­to­waPoprzedni artykuł 

15 czerw­ca w Cu­sto­mer Expe­rien­ce Cen­ter Durst w Bri­xen miał miej­sce nie­zwy­kle in­te­re­su­jący event. Przed­sta­wi­cie­le zna­ne­go wszyst­kim pro­du­cen­ta ma­szyn do dru­ku cy­fro­we­go po­sta­no­wi­li przy­bli­żyć klien­tom mo­żli­wo­ści swo­jej plat­for­my Durst TAU RSC – za­awan­so­wa­ne­go roz­wi­ąza­nia słu­żące­go do cy­fro­we­go dru­ku ety­kiet i in­te­gra­cji hy­bry­do­wych, w spo­sób naj­bar­dziej zbli­żo­ny dniom otwar­tym, zna­nym wszyst­kim z cza­sów przed­pad­ne­micz­nych – za po­mo­cą even­tu on­li­ne.

Druk cy­fro­wy po­wo­li sta­je się jed­nym z naj­wa­żniej­szych źródeł pro­duk­cji ety­kiet. Świad­czy o tym po­pu­lar­no­ść urządzeń Durst TAU i TAU RSC, które zo­sta­ły już po­my­śl­nie za­im­ple­men­to­wa­ne w set­kach dru­kar­ni. Fir­ma, mi­mo po­wo­dze­nia, ja­kim cie­szą się jej ma­szy­ny, nie chce spo­czy­wać na lau­rach. Zor­ga­ni­zo­wa­ny przez nią event stał się oka­zją do za­pre­zen­to­wa­nia naj­now­szych roz­wi­ązań wpro­wa­dzo­nych do urządzeń prze­zna­czo­nych do dru­ku ety­kiet.

In­no­wa­cje i pro­po­zy­cje tech­no­lo­gicz­ne za­pre­zen­to­wa­ne przez Durst ma­ją na ce­lu przy­sto­so­wa­nie urządzeń pro­du­cen­ta do zmian za­cho­dzących na ryn­ku ety­kiet. Te spo­wo­do­wa­ne są z ko­lei zmia­ną za­cho­wań kon­su­menc­kich. Pierw­szą zmia­ną jest oszczęd­no­ść atra­men­tu. No­we wer­sje ma­szyn Durst TAU RSC E i Durst TAU RSC wy­po­sa­żo­ne są w opro­gra­mo­wa­nie, które po­zwa­la zde­cy­do­wać, czy ma­te­ria­ły dru­ko­wa­ne są w naj­lep­szej ja­ko­ści, czy w try­bie „osz­czędza­nia atra­men­tu”, który mo­że być przy­dat­ny w przy­pad­ku prac nie wy­ma­ga­jących per­fek­cyj­nej głębi ko­lo­rów ( we­dług stan­dar­du Del­taE 2000 =< 2 ). Tryb oszczędza­nia atra­men­tu po­zwa­la na oszczędze­nie na­wet 20% kosz­tów zwi­ąza­nych z je­go zu­ży­ciem.

Ko­lej­ne z ulep­szeń jest ad­re­so­wa­ne do klien­tów, którzy wy­ko­rzy­stu­ją swo­je urządze­nia w try­bie 24/7. Jak do­sko­na­le wia­do­mo, na­wet w przy­pad­ku do­sko­na­łej ma­szy­ny, zwi­ęk­sza to awa­ryj­no­ść i spra­wia, że trze­ba częściej ko­rzy­stać z usług ser­wi­so­wych. Aby te­mu za­po­biec, ma­szy­na zo­sta­ła wy­po­sa­żo­na w tryb kon­ser­wa­cji, który spra­wia, że od cza­su do cza­su, pod­czas krót­kich przerw tech­no­lo­gicz­nych zwi­ąza­nych na przy­kład ze zmia­ną podło­ża, ma­szy­na w spo­sób w pe­łni au­to­ma­tycz­ny i bez­do­ty­ko­wy gło­wi­ce dru­ku­jące. Wy­ko­rzy­sta­nie ta­kich krót­kich przerw w pra­cy do za­cho­wa­nia jak naj­lep­sze­go sta­nu tech­nicz­ne­go jest bar­dzo do­brym po­my­słem. Sy­stem czysz­cze­nia jest in­te­li­gent­ny, dzi­ęki cze­mu nie spo­wo­du­je nie­po­trzeb­nych przerw w pro­duk­cji. Wpły­wa to ta­kże na brak pu­stych cy­kli i oszczęd­no­ść atra­men­tu.

Trze­cia z no­wo­ści zwi­ąza­na jest z cy­ber­bez­pie­cze­ństwem. Aby je za­pew­nić, Durst wpro­wa­dził do­dat­ko­we za­bez­pie­cze­nie. Dzi­ęki nie­mu ka­żdy ze­wnętrz­ny do­stęp do ma­szy­ny (on­li­ne) mo­żli­wy jest tyl­ko i wy­łącz­nie wte­dy, kie­dy w od­po­wied­nim miej­scu w urządze­niu znaj­du­je się spe­cjal­ny klu­czyk, który jest od­po­wied­nio prze­kręco­ny. Spra­wia to, że bez wie­dzy ope­ra­to­ra, nikt nie mo­że po­łączyć się z ma­szy­ną po­przez sieć. Z pew­no­ścią ma to zna­czący wpływ na bez­pie­cze­ństwo pra­cy. Wszyst­kie no­wo­ści pre­zen­to­wa­ne by­ły na ma­szy­nie Durst TAU RSCi.

Ko­lej­ne chwi­le pre­zen­ta­cji po­świ­ęco­no po­de­jściu fir­my Durst do be­ta­-te­stów oraz od­po­wie­dzi na py­ta­nia klien­tów. Za­pre­zen­to­wa­no ta­kże ma­szy­nę Tau 330 RSC w spe­cjal­nym usta­wie­niu, które spra­wia, że druk jest wy­daj­niej­szy oraz sku­tecz­niej­szy i mo­że ry­wa­li­zo­wać z dru­kiem flek­so­gra­ficz­nym pod względem ja­ko­ści i szyb­ko­ści. Na pod­sta­wie tej ma­szy­ny po­ka­za­no za­le­ty dru­ku hy­bry­do­we­go.

Event z pew­no­ścią być cie­ka­wą oka­zją do zdo­by­cia wie­dzy na te­mat urządzeń Durst. Chęt­ni, mo­gą na­dal sko­rzy­stać z pre­zen­to­wa­nej na nim wie­dzy, ogląda­jąc re­la­cję Durst Gro­up w ser­wi­sie Yo­uTu­be, która jest do­stęp­na w języ­ku an­giel­skim. Po­zwa­la ona spoj­rzeć na druk cy­fro­wy z zu­pe­łnie in­nej per­spek­ty­wy.

Na pod­sta­wie in­for­ma­cji fir­my LFP In­du­strial So­lu­tions

 Pro­duk­cja: We­bFa­bri­ka 1999–2025 | Kon­takt | Re­gu­la­min | Po­li­ty­ka Pry­wat­no­ści