Odsłonięcie przyszłości opakowań elastycznych na virtual.drupaPoprzedni artykuł 

Ponieważ przemysł poligraficzny i opakowaniowy staje w obliczu nowych możliwości technologicznych i odwiecznych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem i dostawami, OQ zgromadziło ponad 100 profesjonalistów na swoim webinarium i sesji przełomowej na Drupa 21. Podczas sesji badano zmieniającą się dynamikę opakowań elastycznych oraz dalekosiężne konsekwencje nowej generacji atramentów i rozpuszczalników na bazie propylu.

To właśnie podczas kolejnej sesji z gościem specjalnym, profesorem Arminem Weichmannem z Hochschule de Medien (HdM) w Stuttgarcie, wyjaśniono wyniki testów na skalę przemysłową w zakresie stosowania, skuteczności i korzyści płynących ze stosowania propylów. Sesja przełomowa ujawniła, że zastąpienie konwencjonalnych etylów propylami OQ może prowadzić do 20% oszczędności w zużyciu atramentu i 30% redukcji zużycia rozpuszczalników.

Ekonomiczny druk wklęsły

Profesor Weichmann - kierownik Instytutu Nauk Stosowanych w Katedrze Wklęsłodruku w Hochschule der Medien - opowiedział o zaletach, jakie oferują propyle oraz o tym, jak jego własne badania nad systemami pras komputerowych dowiodły ich skuteczności. Odkrycia pokazują, że propyl może zapewnić bardziej zrównoważony i ekonomiczny proces druku wklęsłego, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów i poprawiając stabilność.

W webinarium i sesji breakoutowej uczestniczył Markus Hoschke, szef działu globalnego marketingu w OQ. Wyjaśnił, jak: „Przełomowa sesja z profesorem Arminem Weichmannem - którego wieloletnie badania dostarczyły nam mocnego uzasadnienia dla przejścia od konwencjonalnych grup etylowych do propylu - okazała się pouczająca dla wszystkich obecnych. Bardzo się cieszę, że tak wielu profesjonalistów wyraża zainteresowanie tym, jak propyl zapewnia stabilność, oszczędności i wydajność ”.

Kompletna wymiana

David Faust, szef działu marketingu przemysłowego w OQ, wyjaśnił, w jaki sposób: „Udowodniono, że zakres korzyści związanych z propylami jest niezwykle rozpowszechniony. Ich zastosowanie skutkuje mniejszym zatykaniem się aniloksów i komórek cylindrycznych, co oznacza mniej przestojów na czyszczenie drukarki; i pomagają ponownie rozpuścić suchy atrament i poprawiają rozpuszczalność atramentu. Mniej odpadów oznacza również, że zapewniają większy stopień zrównoważenia środowiskowego. Oczywiste jest, że propyle można stosować jako całkowity zamiennik konwencjonalnych rozpuszczalników w procesach rotograwiury lub druku fleksograficznego ”.

Podczas pozostałej części Drupa 21 - która potrwa do 23 kwietnia - zespół z OQ Chemicals potwierdzi zaangażowanie firmy w kierowanie branżą w zakresie korzyści i wydajności właściwych dla jej najlepszych w swojej klasie propylów. Dzięki wdrożonym procesom i obiektom magazynowym, które pomagają złagodzić obawy branży związane z transportem, logistyką, dostawami i lokalną obsługą klienta, OQ jest gotowe wspierać przemysł opakowań elastycznych, który nadal rośnie w przyspieszonym tempie 4-5% rocznie .

W dalszej części komentarza Markus Hoschke wyjaśnił: „Dostarczając zarówno polimery używane do podłoży foliowych, jak i system rozpuszczalników Propyls do drukowania, a także do centrów magazynowych strategicznie zlokalizowanych w Europie, Azji i obu Amerykach, jesteśmy w stanie dostarczyć bardziej kompletne rozwiązania w zakresie opakowań i drukowania do przemysłu. Cieszę się, że mogę pokazać naszym klientom - starym i nowym - na Drupa 21, że słuchamy i pomagamy im sprostać wyzwaniom dnia dzisiejszego i przyszłości ”.

Na podstawie informacji firmy OQ

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności