TriState Container Corporation wkracza do cyfrowej produkcji z Xeikon IDERAPoprzedni artykuł 

Xeikon i TriState Container Corporation ogłosiły dzisiaj, że TriState stało się pierwszym dostawcą druku, który nabył IDERA, zupełnie nowe rozwiązanie do druku cyfrowego dla przetwórców opakowań z tektury falistej.

TriState Container Corporation jest niezależnym producentem trzeciej generacji z siedzibą w Bensalem w Pensylwanii. TriState zapewnia szeroką gamę rozwiązań z tektury falistej, od pojemników wysyłkowych po niestandardowe, wysokie wymagania graficzne dotyczące tektury falistej, za pośrednictwem dwóch działów, TriState Container oraz ProCorr Display and Packaging.

IDERA została stworzona, aby wprowadzić łatwe, elastyczne i zrównoważone opakowania do branży opakowań z tektury falistej. Architektura i specyfikacje IDERA zapewniają przetwórcom tektury falistej szybkość, elastyczność i sprawność, dając klientom nowe możliwości i zwiększając wewnętrzną produktywność przetwórcy.

Aby tak się stało, IDERA drukuje na powlekanych i niepowlekanych arkuszach tektury falistej o szerokości do 63 cali i długości 110 cali, umożliwia zmienną prędkość drukowania od 196 stóp/min do 393 stóp/min elastyczność w zakresie gruntowania w linii, lakierowania i suszenia oraz urządzeń peryferyjnych takie jak automatyczne podawanie wstępne i układanie w stos.

Allen Friedman, prezes TriState Container Corporation, skomentował: „Pierwszą jednoprzebiegową prasę cyfrową widziałem w procesie przetwarzania tektury falistej około pięć lat temu. Uderzył mnie potencjalny wpływ, jaki ta technologia może mieć na rozwiązanie ograniczeń obecnych technologii analogowych oraz wymagania, jakie konwerterzy stawiają kupującym opakowania w celu utrzymania wewnętrznej wydajności i kosztów. Jako niezależni zawsze szukamy, w jaki sposób możemy tworzyć większą wartość dla naszego klienta, jednocześnie budując dla siebie przewagę konkurencyjną. Wierzymy, że prasa cyfrowa IDERA pozycjonuje TriState, aby osiągnąć oba te cele. Przewidujemy wewnętrzne i zewnętrzne korzyści dla TriState. Wewnętrznie możemy przenieść zlecenia do prasy cyfrowej, które są lepiej dostosowane do technologii cyfrowej. Zewnętrznie postrzegamy to jako idealne rozwiązanie dla klientów ze wschodzącymi lub proliferującymi markami. Tego typu zadania mogą być zbyt małe dla przebiegów fleksograficznych i zbyt duże dla wieloprzebiegowych. W przeszłości marki te obawiały się związanego z tym czasu i kosztów, gdy chciały poprawić jakość druku lub dokonać zmiany kroku projektowego. Wielu wskazało na chęć zmiany swojego zachowania porządkowego. Widzimy również możliwość rozwoju możliwości projektowych dla naszych klientów.”

Friedman podsumowuje: „Z niecierpliwością czekamy na promowanie wśród naszych klientów wysokiej jakości druku IDERA i możliwość drukowania w krótkich i długich seriach ze wszystkimi zaletami cyfrowego rozwiązania druku na żądanie, w tym ze zmniejszeniem ilości odpadów. Co ważniejsze, rozpoczęliśmy długoterminową współpracę z Xeikon, ponieważ uważam, że jest to jeden z niewielu dostawców z kompetencjami, zasobami i podejściem do sukcesu na rynku cyfrowych pudełek z tektury falistej.”

Aby opracować IDERA, Xeikon połączył swoją długoletnią wewnętrzną wiedzę cyfrową z doświadczeniem i śladem produkcyjnym swojej firmy macierzystej, Flint Group. Jako wiodący dostawca tuszy do opakowań z tektury falistej, Flint doskonale rozumie rynek tektury falistej.

Sebastien Stabel, Market Segment Manager, Carton Packaging for Xeikon, zauważa, że ​​„Xeikon jest oczywiście podekscytowany cyfrowym potencjałem na rynku tektury falistej, ale pomyślne wdrożenie tej referencyjnej instalacji ma kluczowe znaczenie. Wspólnie z TriState opracowaliśmy model biznesowy oraz rozwiązanie techniczne umożliwiające rozpoczęcie cyfrowej produkcji.”

Stabel podsumowuje: „IDERA jest wspierana przez własne, zgodne z żywnością atramenty IDERA AT firmy Xeikon, przemysłowe drukarki atramentowe i know-how w zakresie przepływu pracy. Ściśle współpracowaliśmy z Flint Group, naszymi partnerami i, co najważniejsze, naszymi klientami, aby dostosować sprzęt i zestawy atramentów do zmieniających się potrzeb rynku tektury falistej w Ameryce Północnej i Europie”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności