Drukarnia Wydawnictwa Nowiny z maszyną DuploPoprzedni artykuł 

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF 375 z oferty Duplo to pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje od pewnego czasu w drukarni Wydawnictwa Nowiny. Było ono odpowiedzią na potrzebę tego zakładu poligraficznego w zakresie wykańczania. Jak podkreśla kierownictwo drukarni, o wyborze tego konkretnego rozwiązania zadecydowało m.in. zaufanie do marki Duplo, z którą wydawnictwo od wielu lat ma pozytywne kontakty, a także opinie innych klientów tej firmy, pracujących z jej sprzętem.

„Kluczowym argumentem była dla nas jednak przede wszystkim dobra proporcja pomiędzy możliwościami urządzenia Multigraf Touchline CF 375 z oferty Duplo, a jego ceną – mówi Arkadiusz Gruchot, prezes zarządu Wydawnictwa Nowiny. - Łatwość obsługi i krótki czas przygotowania do pracy powodują, że jest ono obecnie często u nas używane i „lubiane” przez naszych pracowników. Niewątpliwie poprawiło wydajność naszej drukarni, zwłaszcza przy realizacji zleceń o mniejszych i średnich nakładach. Duże znaczenie miał dla nas również fakt, że zajmuje ono mało miejsca”.

Maszyna jest niewielka i posiada kółka, więc w przypadku potrzeby wygospodarowania miejsca w drukarni można ją bez problemu przesunąć. Touchline CF- 375 umożliwia złamywanie papieru o wyższej gramaturze, a także pobiera arkusze za pomocą taśm ssących, co przy ultradźwiękowej detekcji podwójnych pobrań jest jego dodatkową zaletą. Szwajcarski producent urządzenia zadbał także o istotną jego funkcję, pozwalającą na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Jego ustawienie zajmuje kilka chwil, po czym obsługuje materiały drukowane zarówno offsetowo, jak i cyfrowo.

Wydawnictwo Nowiny działa w dwóch obszarach: medialno-wydawniczym i poligraficznym. Tę drugą działalność poligraficzną prowadzi pod marką Drukarnia Nowiny, bazując na technologiach cyfrowej i offsetowej. „W ślad za zmieniającymi się potrzebami klientów, od kilku lat nasza firma przechodzi transformację od klasycznej drukarni do domu produkcyjnego, który bazuje na poligrafii i usługach introligatorskich, ale coraz częściej realizuje kompleksowo także niestandardowe zamówienia – mówi Arkadiusz Gruchot. - Obejmują one m.in. projektowanie, konfekcjonowanie, pakowanie i dystrybucję, np. ofert, próbek towarów, pakietów promocyjnych, gadżetów i prezentów firmowych”.

Transformacja Wydawnictwa Nowiny, jaka ma obecnie miejsce, wymusza na niej decyzje inwestycyjne. Dotyczą one również sprzętu do wykańczania. „Multigraf Touchline CF 375 nie jest maszyną, dzięki której podbijamy nowe rynki – mówi Anna Melka, dyrektor ds. produkcji Drukarni Nowiny - ale usprawniła naszą pracę i zwiększyła wydajność w pewnym segmencie zleceń, które realizujemy. Staramy się maksymalnie wykorzystywać jej możliwości; zarówno samo bigowanie, jak i bigowanie ze składaniem, ale dzięki niej wykonujemy również prace bardziej skomplikowane m.in. z wielokrotnym bigowaniem - tzw. harmonijki, a także okładki ze skrzydełkami i wiele innych”.

Dzięki tej inwestycji firma mogła również zaproponować swoim klientom bardziej płynną, elastyczną, a więc i szybszą realizację zleceń. „Był to nasz pierwszy zakup urządzenia z oferty Duplo, ale zarówno dostawcę, jak i sam proces wdrożenia oceniamy bardzo dobrze – mówi Anna Melka. – Czujemy w naszych wzajemnych relacjach profesjonalizm i partnerskie podejście, co bardzo nam odpowiada”.

„Jest nam bardzo miło, że mogliśmy pomóc Drukarni Nowiny usprawnić pewien proces na etapie wykańczania jej prac. Bigówko-falcerka CF-375 to proste urządzenie o dużych możliwościach, co potwierdzają nasi klienci. Dzięki jego zastosowaniu skracają czas produkcji i poprawiają jakość realizowanych zleceń. Jesteśmy przekonani, że transformacja, jaką przechodzi obecnie Wydawnictwo Nowiny, pozwoli na kontynuację naszej współpracy, w ramach której będziemy mogli dostarczyć tu kolejne urządzenia z naszej bogatej oferty” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności