Agfa Gevaert-Group finalizuje przejęcie Inca Digital PrintersPoprzedni artykuł 

Vincent Wille, Stephen Tunnicliffe-Wilson i Pascal Juéry celebrują włączenie Inca Digital Printers w struktury Agfa-Gevaert Group; Fot.: Agfa
Vincent Wille, Stephen Tunnicliffe-Wilson i Pascal Juéry celebrują włączenie Inca Digital Printers w struktury Agfa-Gevaert Group; Fot.: Agfa

Agfa-Gevaert Group poinformowała o sfinalizowaniu anonsowanej w kwietniu br. transakcji przejęcia Inca Digital Printers. Jak podkreśla kierownictwo grupy, stanowi to znaczący krok w zrealizowaniu założonych przez firmę Agfa ambitnych celów rozwojowych i wzmacnia jej pozycję na rynkach Sign & Display oraz druku przemysłowego.

Umowa przejęcia uwzględnia obecne portfolio Inca Digital Printers w zakresie wysokowydajnych jednoprzebiegowych systemów drukujących, wraz z rozbudowanymi strukturami serwisowymi oraz nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych ploterów drukujących, dedykowanych wybranym aplikacjom opakowaniowym, a także rozwiązania drukujące, stworzone wspólnie przez firmy Inca Digital Printers i BHC Corrugated.

„Jest mi bardzo miło zakomunikować, że rozpoczynamy proces integracji działalności Inca w ramach struktur naszej organizacji. Przejęcie to stanowi ważny krok w transformacji, jaką przechodzi nasza grupa. Posiadamy niesamowity potencjał wzrostowy w obszarze druku cyfrowego, który dzięki pojawieniu się rozwiązań Inca zostanie w jeszcze większym stopniu wzmocniony” – mówi Pascal Juéry, prezes i CEO Agfa-Gevaert Group.

Inca Digital Printers, z siedzibą w Cambridge (Wielka Brytania), specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych, wysokowydajnych rozwiązań drukujących, bazujących na technologii cyfrowej i znajdujących zastosowanie na rynku Sign & Display, jak też w dynamicznie rosnącym segmencie opakowań. Zdaniem kierownictwa Agfa-Gevaert, firma Inca to dla niej idealny partner, oferujący maszyny komplementarne w stosunku do portfolio belgijskiego producenta, reprezentujące przy tym najwyższe standardy jakościowe i wysoki poziom technologiczny, stanowiąc właściwą platformę dla wprowadzenia na rynek wysokowydajnych jednoprzebiegowych maszyn drukujących do produkcji opakowań.

Vincent Wille, prezes działu Digital Print & Chemicals firmy Agfa, dodaje: „Know-how produkcyjne Inca Digital Printers, w połączeniu z wytwarzanymi przez nas atramentami, wiedzą technologiczną, globalną obecnością i rozbudowaną siecią serwisową stwarza niezwykłą szansę na dalsze wzrosty na dynamicznie rozwijającym się rynku opakowań. Będziemy mogli dzięki temu zająć czołową pozycję w zakresie wysokowydajnych systemów drukujących klasy high-end, dedykowanych zarówno zastosowaniom Sign & Display, jak też produkcji bazującej na kartonie i tekturze falistej”.

Informacja o sfinalizowaniu przejęcia Inca Digital Printers pojawiła się 1 czerwca, podczas odbywających się w Berlinie targów Fespa. Tego samego dnia na stoisku Agfa odbyła się mała uroczystość z udziałem kierownictwa Agfa-Gevaert Group i Inca Digital Printers, a nieco później – konferencja prasowa, podczas której udzielano odpowiedzi na pytania dziennikarzy branżowych z całego świata.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności