HP Latex R to gwarancja „prawdziwej bieli”Poprzedni artykuł 

Problemy z drukowaniem białym tuszem, stanowiące „chorobę wieku dziecięcego” technologii druku cyfrowego i objawiające się m.in. jego żółknięciem z upływem czasu czy koniecznością stałej konserwacji urządzeń, zostały wyeliminowane przez firmę HP.

HP eliminuje problem białego tuszu

Białe tusze wykorzystywane w druku cyfrowym tradycyjnie zawierają większe i cięższe cząstki pigmentu, które często zatykają głowice drukujące lub skutkują wytrąceniem się nieprzeźroczystej mieszaniny, która opada na dno zbiornika tuszu. Wcześniej niezbędnym rozwiązaniem tego problemu było fizyczne wstrząsanie zbiorników. Z HP Latex R tę niedogodność udało się skutecznie wyeliminować.

HP Latex R (więcej tutaj) to pierwsza prawdziwa hybrydowa technologia laserowa łącząca w sobie możliwości elastycznego i sztywnego drukowania HP. HP Latex Serii R wprowadza żywsze kolory do świata druku, zapewniając wyjątkową szybkość i jakość obrazowania na szerokiej gamie sztywnych materiałów takich jak: pianka, PCW, karton, falisty polipropylen, lite tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło i wiele innych. W odróżnieniu od technologii drukowania UV, która tworzy grubą warstwę tuszu całkowicie pokrywającą materiał, wodne tusze lateksowe HP zachowują wygląd i wrażenia dotykowe nośnika oraz zapewniają bezwonne wydruki, bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla operatora drukarki.

Co istotne, lateksowy biały tusz HP (kliknij tutaj) jest bielszy i bardziej połyskliwy niż inne białe tusze i nie żółknie z biegiem czasu. Drukarki HP Latex Serii R rozwiązują problemy z konserwacją i odpadami. Drukarki te mogą drukować w trybie zalewu dolnego, zalewu górnego, trzech warstw i w trybie spot.

Tusz, który nie zasycha

Pomysłowa konstrukcja drukarek HP Latex R stale utrzymuje cyrkulację naturalnie gęstszego białego tuszu wewnątrz drukarki. Ten stały ruch wewnątrz układów cyrkulacyjnych drukarki utrzymuje tusz w gotowości do druku. Aby wyeliminować konieczność konserwacji i ograniczyć ilość odpadów, firma HP zaprojektowała autonomiczną komorę rotacyjną, w której można przechowywać nieużywane głowice białego tuszu. Komora ta obraca się co godzinę, aby tusz nie pozostawał w bezruchu. Dlatego nawet w przypadku magazynowania offline tusz jest gotowy do użycia.

Dzięki technologii HP Latex Rigid użytkownicy mogą rozszerzyć swoją ofertę o nowe zastosowania wysokiej wartości, jednocześnie otwierając drogę dla świeżych, kreatywnych pomysłów i koncepcji odnośnie do oznaczeń i ekspozytorów o wartości dodanej. Technologia ta może wprowadzić kreatywność do branż takich jak: handel detaliczny, oznakowania zewnętrzne, grafiki okienne, imprezy i wystawy, dekoracje i folie samochodowe.

Jeszcze większa doskonałość

W marcu 2020 r. HP udoskonaliło hybrydowe drukarki HP Latex Serii R – najbardziej zaawansowanej gamy cyfrowych drukarek wielkoformatowych firmy w historii.

Nowa gama intensywnych kolorów pomaga w zwiększeniu rentowności dzięki zastosowaniom wyższej wartości takim jak luksusowe dekoracje i trwałe oznakowania zewnętrzne. Firma HP dokonała dalszych postępów w kwestii białego tuszu dla Serii R w wersji 2020 – powstała lśniąca, wysokiej jakości „prawdziwa biel”, która nie żółknie z biegiem czasu, w odróżnieniu od tradycyjnego białego tuszu UV i zapewnia znakomite wyniki na przeźroczystych i barwnych nośnikach.

Najnowsze urządzenia HP Latex serii R zapewniają ulepszenia zwiększające produktywność, w tym wydajniejszy załadunek wielu arkuszy nośnika oraz obsługę istotnie poprawiającą wydajność. W całej gamie Serii R, w tym w urządzeniach sprzed 2020 r., zaktualizowano oprogramowanie, które teraz posiada możliwość zarządzania rozszerzoną kolejką z funkcją automatycznej aktualizacji. Wszyscy użytkownicy Serii R mogą też skorzystać z HP PrintOS, rewolucyjnego systemu operacyjnego do produkcji drukarskiej w chmurze. System ten, z którego korzysta już kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych drukarzy, posiada funkcje takie jak automatyczna kontrola kolorów, baza danych certyfikowanych nośników z możliwością wyszukiwania oraz integracja z pakietem HP Applications Centre, zawierającym narzędzia projektowania, dzięki którym firmy mogą opracowywać zupełnie wyjątkowe produkty.

Za pomocą platformy sieciowej PrintOS lub dedykowanej aplikacji mobilnej operatorzy mogą śledzić zadania realizowane w drukarni, kontrolować ukończenie zadań, dodawać nowe zadania do kolejki drukowania, odbierać powiadomienia o problemach technicznych oraz monitorować zużycie nośników i tuszu, wszystko zdalnie. Pomaga to firmom posiadającym kilka oddziałów, zespołom pracującym zgodnie z zasadami dystansu społecznego, dostawcom usług druku pozostawiającym drukarki na noc bez nadzoru oraz wszystkim tym, którzy potrzebują aktualizacji w dowolnym miejscu i czasie.

Model HP Latex R2000 Plus (więcej informacji) zaprojektowano w celu zapewnienia najwyższej wydajności i produktywności, podawania materiału w rolkach lub arkuszach o szerokości do 2,5 m oraz drukowania za pomocą pojemnych, 5-litrowych wkładów, z możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 Plus (dowiedz się więcej) obsługuje nośniki o szerokości do 1,64 m w rolkach lub w arkuszach, z wykorzystaniem 3-litrowych wkładów z tuszem oraz możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 to rozwiązanie podstawowe w atrakcyjnej cenie, zdolne do obsługi nośników o szerokości 1,64 m z 3-litrowymi wkładami drukującymi. W wersji podstawowej obsługuje nośniki w arkuszach oraz biały tusz; opcjonalnie dostępna jest funkcja podawania nośników w rolkach.

Do każdego pokazu HP Latex R Series w okresie wakacji dodajemy WHITEBOOK – w prezencie. Zapraszamy do Demo! Zarejestruj swój pokaz (kliknij tutaj) – umów dowolny i dogodny dla Ciebie termin.

Masz pytania skorzystaj z pomocy naszych ekspertów:

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności