Labelexpo Americas 2022: cyfrowa transformacja według Mark AndyPoprzedni artykuł 

Targi Labelexpo Americas 2022 będą kolejną okazją dla firmy Mark Andy do zaprezentowania m.in. jej flagowej maszyny hybrydowej - Digital Series HD
Targi Labelexpo Americas 2022 będą kolejną okazją dla firmy Mark Andy do zaprezentowania m.in. jej flagowej maszyny hybrydowej - Digital Series HD

Firma Mark Andy przekazała pierwsze szersze informacje na temat jej obecności podczas targów Labelexpo Americas, które odbędą się w dniach 13-15 września br. w Chicago. Zaprezentuje na nich m.in. nową maszynę tonerową, wykorzystującą moduł drukujący Konica Minolta AL400. Wśród promowanych przez Mark Andy rozwiązań znajdą się również nowości z zakresu druku fleksograficznego, wykańczania i uszlachetniania oraz sterowania workflow i automatyzacji produkcji etykietowej. Firma chce tym samym skoncentrować się na kwestiach związanych z zachodzącą na rynku transformacją cyfrową oraz podkrelić kompleksowość swojej oferty.

Targi Labelexpo Americas 2022 będą miejscem pierwszych publicznych pokazów nowej maszyny cyfrowej Mark Andy, wyposażonej w moduł druku tonerowego Konica Minolta Accurio Label 400 (AL400). W standardowym wariancie urządzenie drukuje w pięciu kolorach (CMYK z dodatkową bielą) z prędkością do 40 m/min., zarówno w konfiguracji „z roli na rolę”, jak i hybrydowej.
„Za sprawą strategicznego partnerstwa z firmą Konica Minolta, po raz kolejny rozbudowujemy naszą ofertę w zakresie druku cyfrowego, tym razem o rozwiązanie zoptymalizowane pod kątem drukarń realizujących średnie i duże nakłady” – mówi Greg Palm, Executive Vice President Sales & Marketing Mark Andy.
Jak podaje Mark Andy, w ramach umowy o współpracy będzie ona dostawcą technologii Konica Minolta AL400 na rynku produkcji etykiet i opakowań.

Kolejnym prezentowanym przez firmę rozwiązaniem będzie jej najnowsza maszyna hybrydowa, bazująca na technice inkjetowej – Digital Series iQ. Zbudowana została w oparciu o platformę znaną z maszyn fleksograficznych Evolution Series, zapewniającą – jak podkreśla producent – elastyczność realizowanych aplikacji oraz niezawodność w kontekście obsługi wstęgi i zastosowania aplikacji cyfrowych. Model Digital Series iQ został zaprojektowany z myślą drukarniach planujących transformację cyfrową swoich biznesów. Wykorzystano tu sprawdzone rozwiązania w obszarze druku inkjetowego i dalszej obróbki zadrukowanej wstęgi.
Kolejna targowa propozycja Mark Andy to maszyna hybrydowa Digital Series HD. W wersji prezentowanej na stoisku zostanie wyposażona w cztery zespoły fleksograficzne oraz moduły do lakierowania i sztancowania w trybie inline.
Wśród targowych prezentacji nie zabraknie też urządzeń Rotoflex do wykańczania zadrukowanej wstęgi. Z myślą o odwiedzających stoisko Mark Andy firma pokaże m.in. przewijarki Rotoflex VSI i VLI wyposażone w funkcję inspekcji. Nowością w obszarze postpress będzie AT4 – automatyczna przewijarka typu turret, skonfigurowana z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie in-line bądź off-line. Dostępne są w niej również opcje automatycznego klejenia rdzenia i zaklejania końca przewijanej rolki.

Mark Andy Print Products – oddział Mark Andy specjalizujący się w materiałach eksploatacyjnych i częściach zamiennych – zaprezentuje pełną gamę rozwiązań do naświetlania i wywoływania płyt fleksograficznych (w tym płyty DuPont Cyrel i wywoływarkę FAST), taśmy montażowe Tesa oraz sprzęt do produkcji form drukowych i towarzyszące mu oprogramowanie marki Esko. Na stoisku będą też obecni przedstawiciele firm Kluge i Presstek, wchodzących w skład grupy Mark Andy.
Firma będzie przybliżać swoje kompleksowe podejście do transformacji cyfrowej nie tylko poprzez prezentacje na stoisku, ale też udział w towarzyszącej targom dwudniowej konferencji technologicznej. Tom Chelmbauer, Chief Business Officer Mark Andy, znajdzie się wśród uczestników dyskusji zatytułowanej „W jaki sposób kompleksowość łańcucha dostaw wpływa na wzrosty rynkowe?”.

Lisa Milburn, dyrektor zarządzająca Lebelexpo Global Series, mówi: „Jest nam niezmierne miło , że firma Mark Andy wybrała targi Labelexpo Americas 2022 do prezentacji swoich najnowszych rozwiązań cyfrowych. To z pewnością jeden z ważnych powodów dla każdej drukarni etykietowej, by odwiedzić organizowaną przez nas wystawę”.

Targi Labelexpo Americas 2022 odbędą się w Donald E Stevens Convention Center w Chicago w dniach 13-15 września br. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie http://.www.labelexpo-americas.com/

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl
Fot.: Mark Andy

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności