Akademia DevOps – szkolenie nowej generacji programistów na uniwersytetachPoprzedni artykuł 

Eficode, wiodąca firma DevOps w Europie, dostrzega rosnące zapotrzebowanie na umiejętności DevOps i Continuous Delivery na rynku pracy i uczy w tym roku ponad 200 studentów i absolwentów informatyki i pokrewnych dyscyplin w krajach skandynawskich .

Branża oprogramowania w Europie przechodzi wiele zmian po przejściu na DevOps – metodologię oprogramowania, która rozwija owoce Agile, tworząc kulturę, która pozwala programistom i zespołom operacyjnym IT współpracować w harmonijny sposób. W 2021 r. z ankiety edukacyjnej GitLab obejmującej 460 respondentów, 40% odpowiedziało, że DevOps stało się kluczowe dla gotowości pracowników, a 45% uznało możliwość budowania portfolio i rejestrowania wkładów jako największą korzyść z korzystania z DevOps podczas studiów.

Pomagając firmom od ponad dekady w bardziej efektywnym tworzeniu oprogramowania oraz świadcząc usługi szkoleniowe w zakresie narzędzi i praktyk DevOps dla dużej liczby zespołów specjalistów ds. oprogramowania, Eficode widzi, jak zapotrzebowanie na umiejętności DevOps i Continuous Delivery znacznie przewyższa to, co jest dostępne na rynku pracy, podczas gdy w większości programów studiów programowych niewiele uwagi poświęca się praktyce, a nie teorii. Akademia DevOps wykorzystuje praktyczne szkolenia jako kluczowy element do zdobywania niezbędnych umiejętności i przygotowania przyszłych specjalistów DevOps do szybkiego rozwoju w zespołach DevOps, a także poprawy sposobu myślenia środowisk, w których będą działać.

„Kiedy konsultanci angażują się w projekt, ogromną różnicę ma po stronie klienta osoba, która zna podstawy DevOps i Continuous Delivery. W takich przypadkach poziom skalowalności i szanse na zaadoptowanie DevOps w kulturze firmy mogą być bardzo wysokie. Szkolenie następnej generacji programistów w zakresie korzystania z najnowocześniejszych narzędzi sprawi, że te przejścia i przekształcenia będą w przyszłości znacznie bardziej efektywne dla organizacji i ułatwią lepsze sposoby pracy. „, mówi Sofus Albertsen, kierownik zespołu i trener w Eficode.

Akademia DevOps jest bezpłatna dla studentów i niedawnych absolwentów i zwykle trwa cztery dni, podczas gdy niektóre uniwersytety zaczęły zbliżać się do zarysu szkolenia w ramach programu studiów i przyznawać studentom punkty ECTS za uczestnictwo. Szkolenie rozpoczyna się wprowadzeniem do koncepcji DevOps i Continuous Delivery, a następnie intensywnymi praktycznymi ćwiczeniami w narzędziach takich jak Git, Docker i Kubernetes, w tym warsztatami z testowania i rozwiązywania problemów.

W 2022 roku Akademia DevOps zostanie udostępniona na:

  • 8 - 11 sierpnia w OsloMet w Olso w Norwegii
  • 8 - 19 sierpnia na Uniwersytecie Południowej Danii (SDU) w Odense, Dania
  • 8-15 września, Metropolia University of Applied Sciences w Helsinkach, Finlandia


Na podstawie informacji firmy Eficode

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności