Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa – świetna zabawa i konkursy z atrakcyjnymi nagrodamiPoprzedni artykuł 

Doroczne Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa to impreza plenerowa niemająca sobie równych – towarzyszy jej zawsze tłum gości, splendor i przynajmniej jak dotąd – co roku fantastyczna pogoda. Nie może być inaczej – to w końcu urodziny muzeum – a urodziny tak wyjątkowego miejsca trzeba obchodzić z pompą.

W tym roku, po raz XXI przygotowaliśmy dla Was masę niespodzianek, warsztatów, pokazów i nie tylko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – dorośli, dzieci, miłośnicy lokalnych przysmaków czy też entuzjaści rękodzieła. A w sobotnie popołudnie towarzyszyć nam będzie lokalny zespół ludowy Hejszowina.

Startujemy w sobotę o godzinie 10:00. Po uroczystym otwarciu imprezy zacznie się wyśmienita zabawa. Przede wszystkim, co stało się już tradycją, podczas Święta otwarta zostanie nowa wystawa sztuki papieru – tym razem pod tajemniczym tytułem „Puls” kryją się dzieła prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej, założycielki i kierowniczki pracowni papieru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, której papier, jako główne tworzywo w sztuce, towarzyszy już 25 lat. Autorka wystawy nie omieszka również zaprezentować w jaki sposób powstają jej prace z masy papierniczej.

Sztukę papieru odkryjemy również na jednym ze stoisk, gdzie swą twórczość prezentować będzie Adrianna Konopniak-Karpowicz – artystka i architekt wnętrz.

Pozostając przy tematyce pokazowo-warsztatowej – nasze stoiska, przy których będzie można papier wyprodukować średniowieczną techniką, bądź też ozdobić go turecką techniką Ebru, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie, że owoce swojej pracy można zabrać na pamiątkę. W tym roku spotkamy na posesji muzeum również wyjątkowego człowieka – Tadeusza Grajplę -heraldyka i sfragistę, który pokaże nam na czym polega technika graficzna zwana drzeworytem.

Jako że w zeszłym roku zwiedzanie muzeum z przewodnikiem zostało bardzo ciepło przyjęte, w tym roku również to zaplanowaliśmy. Należy jednak pamiętać, by będąc już u nas na miejscu, na takie zwiedzanie się zapisać. Przewodnik oprowadzi naszych gości po ekspozycji stałej „Z papierem przez dwa tysiąclecia”, a także zaprezentuje otwartą niedawno wystawę prezentującą oryginalny kompletny japoński warsztat papierniczy z Echizen, służący do produkcji tradycyjnego papieru washi – warsztat ten niespełna rok temu powiększył i mocno wzbogacił zbiory naszego muzeum. Prezentowany jest natomiast na wystawie czasowej dopiero od 8 lipca. Część muzealnych ekspozycji pozostawiamy jednak do zwiedzania samodzielnego – prócz wyżej wspomnianej Galerii sztuki papieru, naszych gości zapraszamy na ciesząca się wielkim zainteresowaniem nie tylko u najmłodszych salę multimedialną, która stanowi kompendium wiedzy o polskim pieniądzu papierowym.

No i najważniejsze! Konkurs rodzinny z bardzo atrakcyjnymi nagrodami – w tym roku do wygrania m.in. tablet, powerbank, czytnik e-book, słuchawki czy gry dla dzieci. Wystarczy wziąć udział w konkursie sprawnościowo-wiedzowym i popisać się znajomością historii młyna papierniczego i papiernictwa polskiego.

Ponad to zapraszamy na liczne stoiska z produktami lokalnymi i rękodziełem – kupimy tu rozmaite miody, ręcznie szyte torebki oraz wiele innych niepowtarzalnych wyrobów.

W tym roku mamy również przyjemność współpracy z Kolejami Dolnośląskimi S.A., które swą ofertę będą prezentować przy jednym ze stoisk ma naszym dziedzińcu – i tu niespodzianka dla wszystkich miłośników kolei – kto przyjedzie do nas KD, po odwiedzeniu ich stoiska na Święcie Papieru, bilet powrotny do domu będzie miał… za darmo. Więcej o promocji

Czy przekonaliśmy Was do odwiedzenia XVI-wiecznego młyna papierniczego? Szykuje się przednia zabawa! Zapraszamy do Dusznik-Zdroju. Bądźcie z nami podczas XXI-go Święta Papieru.

Wstęp: 5 zł/os.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności