XSYS koncentruje się na regionie APAC, aby pomóc klientom stawić czoła trudnym warunkom rynkowymPoprzedni artykuł 

Roy Schoettle, wiceprezes XSYS w regionie Azji i Pacyfiku
Roy Schoettle, wiceprezes XSYS w regionie Azji i Pacyfiku

Jako kompletny, samodzielny podmiot, który oddzielił się od Flint Group, XSYS aktywnie usprawnia swoją ofertę w zakresie produkcji nadruków na opakowaniach dla segmentów etykiet i etykiet, opakowań elastycznych i tektury falistej. Globalna firma ma wyjątkową przewagę na rynku jako dostawca rozwiązań obejmujących cały proces przygotowania do druku – od naświetlania i rastrowania, poprzez produkcję płyt i płyt, po adaptery i tuleje.

Dobrze znane produkty i marki, które utrzymują pozycję XSYS jako numer jeden lub dwa w każdym segmencie, w którym jest aktywny, obejmują rozpuszczalniki fleksograficzne i płyty termiczne oraz sprzęt nyloflex®, płyty i sprzęt do typografii nyloprint®, rozpuszczalnik do wypłukiwania nylosolv®, rękawy rotec® i adaptery, termowizory ThermoFlexX TFxX, urządzenia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania do przesiewania powierzchni Woodpecker.

„Reakcja naszych klientów na utworzenie XSYS jako bardziej sprawnego, samodzielnego działania była świetna” – powiedział Roy Schoettle, wiceprezes XSYS w regionie Azji i Pacyfiku. „Rozumieją, że jesteśmy teraz w stanie reagować znacznie szybciej, ponieważ jesteśmy bardziej skoncentrowani i bardziej elastyczni. Ale wiedzą też, że mają do czynienia z tym samym świetnym zespołem, co oznacza, że istnieje ciągłość”.

Doświadczenie i wiedza zespołu

Region APAC jest kompleksowo obsługiwany przez 28 ekspertów ds. przygotowania do druku i inżynierów technicznych, duży zespół, który ma się dalej rozwijać, a w nadchodzących miesiącach dołączy sześciu kolejnych pracowników. „To, co wyróżnia zespół XSYS w regionie APAC, to fakt, że większość z nas pracuje w firmie od dziesięcioleci; w rzeczywistości średnia długość doświadczenia wynosi tutaj 19 lat” – powiedział Roy, który sam jest częścią tej historii od 34 lat – zaczynał w BASF i kontynuuje działalność, gdy przekształciła się ona w Flint Group, a teraz w XSYS. Przez ostatnie 22 lata skupiał się na obróbce płyt i płyt, pomagając wprowadzić na rynek całą gamę innowacji XSYS, takich jak nyloflex® Xpress Thermal System i ThermoFlexX Catena.

Support Roy Schoettle to zespół specjalistów, którzy są dobrze znani w całym regionie ze swojego zaangażowania i dogłębnej znajomości procesu druku fleksograficznego. Należą do nich dyrektor techniczny APAC, Supachai Theravithayangkura (znany jako Milo), który jest związany z firmą od 20 lat. Posiada licencjat z technologii druku i magister z technologii obrazowania.

Dyrektorem Generalnym na Chiny jest Magenta Zheng, który awansował 18 lat po tym, jak przeszedł do firmy z Tetra Pak China, gdzie przez dziesięć lat pracował na różnych stanowiskach technicznych; podczas gdy w Japonii klienci korzystają z 28-letniego doświadczenia dyrektora generalnego Kaza Yamady w branży opakowaniowej.

Yee Ling Goh, mająca ponad dwie dekady współpracy z XSYS/Flint, jest menedżerem Narrow Web Key Account Manager, który odpowiada za sprzedaż w regionie SEA. Menadżer ds. przygotowania do druku Yves Vanryckeghem jest odpowiedzialny za zespół inżynierów, który czerpie korzyści z jego 26-letniego doświadczenia w druku. Wreszcie zespół obejmuje również specjalistę ds. aplikacji Gurunath Baji, który zajmuje się wsparciem technicznym i sprzedażą rękawów rotec® na subkontynencie indyjskim, korzystając z ponad 20-letniego doświadczenia w branży.

„Jestem bardzo dumny z ilości talentów, które przyciągnęliśmy przez lata i z faktu, że ludzie zostają na dłużej” – powiedział Schoettle – „ale to nie znaczy, że spoczywamy na laurach. Obecnie prowadzimy aktywne rekrutacje, aby nadążyć za rozwojem wysokiej jakości fleksografii w regionie Azji i Pacyfiku oraz aby utrzymać nasz bardzo wysoki standard usług i lokalne wsparcie, aby zapewnić naszym klientom konkurencyjność”.

Trendy i rozwiązania rynkowe

Przetwórcy w regionie APAC doświadczają wielu presji i wyzwań, które zmuszają ich do poszukiwania nowych innowacyjnych technologii i metod pracy. W regionie, który doświadczył wielu zmian, XSYS ściśle współpracuje ze swoimi klientami, aby zapewnić optymalizację modeli biznesowych poprzez wdrażanie najlepszych w swojej klasie rozwiązań w swoich operacjach prepress.

„Podobnie jak w pozostałej części świata, warunki w regionie Azji i Pacyfiku są obecnie trudne, z poważną presją kosztową, szybko rosnącymi kosztami energii, problemami z łańcuchem dostaw i brakiem wysoko wykwalifikowanych pracowników, co utrudnia życie fleksografom” skomentował Schoettle. „Zrównoważony rozwój jest również na porządku dziennym wszystkich i chociaż wcześniej był to głównie temat do debaty, obecnie wprowadzane są przepisy mające na celu zmniejszenie wpływu opakowań na środowisko”. Dodał: „Ludzie i firmy, które nadal postrzegają region Azji i Pacyfiku jako wysypisko gorszych produktów, będą miały trudności ze znalezieniem klientów, ponieważ przetwórcy w regionie dostarczają wysokiej jakości opakowania i stale poprawiają warunki i jakość ich dorobku”.

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla radzenia sobie z tymi trudnymi warunkami rynkowymi. XSYS oferuje szeroką gamę wiodących na rynku rozwiązań, które mogą poprawić wydajność, zapewnić stałą jakość i zmniejszyć ilość odpadów w odpowiedzi na te wyzwania, takie jak system termiczny nyloflex® Xpress, który pomaga zwiększyć zrównoważony rozwój i dostarcza wyjątkowe płyty w krótszym czasie bez konieczności stosowanie szkodliwych rozpuszczalników i przy niższych kosztach. Ponadto właściciele marek wymagają spójności kolorów w wielu zastosowaniach i wielu zakładach produkcyjnych, co oznacza, że płyty muszą być równie wysokiej jakości, aby można było łatwo odtworzyć zadanie bez względu na to, gdzie jest drukowane.

Bliskość klientów to kolejny z głównych aspektów modelu biznesowego XSYS. Dzięki lokalnym zespołom technicznym w gotowości, firma może zagwarantować, że pomoc jest zawsze pod ręką, aby zminimalizować niepożądane przestoje. Zespoły na bieżąco edukują i szkolą również operatorów we wszystkich aspektach obsługi maszyn, aby pomóc klientom przezwyciężyć problemy związane z brakiem personelu i niskim poziomem umiejętności.

Przypadek klienta dotyczący automatyzacji

Automatyzacja ręcznych etapów produkcji płyt fleksograficznych jest uważana za główne rozwiązanie w zakresie wymagań dotyczących wyższej jakości, niższych kosztów, spójności kolorów i bardziej zrównoważonej pracy. Klienci XSYS doświadczają tej koncepcji w praktyce dzięki ThermoFlexX Catena+, kompleksowej, w pełni zautomatyzowanej linii do wytwarzania płyt, która eliminuje interwencję operatora i znacznie zmniejsza ilość odpadów, zapewniając doskonałe wyniki.

Jedną z pierwszych na świecie, która zainstalowała Catena+, jest Kirk Group z siedzibą w Sydney, która jest największym dostawcą usług graficznych i rozwiązań nośników obrazu w Australii i Nowej Zelandii, liczącym klientów globalnych marek i największych firm poligraficznych.

Australijski lider branży opakowaniowej zdecydował się na wdrożenie zautomatyzowanego systemu w połączeniu z kamerą ThermoFlexX TFxX, aby lepiej odpowiadał na wymagania właścicieli marek w zakresie szybszej realizacji, niezmiennie wysokiej jakości i powtarzalnych wyników. Catena+ nie tylko pozwala firmie zoptymalizować produkcję płyt fleksograficznych w celu zwiększenia rentowności, ale także jest przyjazną dla środowiska metodą produkcji, która generuje mniej odpadów z płyt.

Dyrektor generalny Kirk Group, John Kapiniaris, wyjaśnił: „Dzięki systemowi Catena+ możemy utrzymać niższą bazę kosztową, konsolidując produkcję i usuwając ręczne etapy w całym procesie. Zmniejsza to ludzki kontakt i możliwości popełniania błędów, dzięki czemu otrzymujemy doskonały produkt”. Dodał: „Jako liderzy w branży i innowatorzy, nasze ciągłe inwestycje w najnowszą technologię i automatyzację oznaczają, że możemy zaspokoić żądania naszych klientów dotyczące najwyższej jakości wyników drukowania, maksymalnej spójności i najkrótszego czasu wprowadzenia na rynek, a wszystko to przy zachowaniu najniższych kosztów i minimalizacji odpadów ”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności