Aptar Food + Beverage otrzymuje aprobatę RecyClass za zawór SimpliCycle™Poprzedni artykuł 

Aptar Food + Beverage, światowy lider w dziedzinie dozowania produktów konsumenckich i rozwiązań z zakresu nauki o materiałach aktywnych, poinformował dziś, że otrzymał zatwierdzenie zaworu SimpliCycle TPE-S od firmy RecyClass jako w pełni zgodnego z polipropylenem (PP), polietylen (PET) i polietylen o dużej gęstości (HDPE).

RecyClass to międzybranżowa inicjatywa non-profit ułatwiająca przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym z tworzyw sztucznych. Organizacja opublikowała wytyczne dotyczące projektowania recyklingu i przeprowadza oceny różnych produktów we współpracy z niezależnymi laboratoriami w celu oceny zdolności produktu do recyklingu. Zawór Aptar SimpliCycle otrzymał wcześniej zatwierdzenie Europejskiej Platformy Butelek PET (EPBP) za pełną zgodność z Wytycznymi RecyClass dla strumienia PET, a teraz otrzymał również pełną aprobatę zgodności w zakresie możliwości recyklingu w strumieniach PP i HDPE. To osiągnięcie zapewnia markom żywności i napojów potwierdzenie, że zamknięcia Aptar z zaworami SimpliCycle nie tylko zapewniają bardziej higieniczne i kontrolowane dozowanie produktów dla konsumentów, ale także przyczyniają się do realizacji ich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez umożliwienie pełnego recyklingu opakowań. Zawory SimpliCycle firmy Aptar będą dostępne na całym świecie pod koniec 2022 roku.

„Oprócz Critical Guidance Recognition od Association of Plastic Recyclers (APR) w Ameryce Północnej”, powiedział Shyam Kotak, dyrektor generalny działu Elastomeric Flow Control firmy Aptar, „mamy teraz te same aprobaty od wiodącej europejskiej organizacji zajmującej się oceną możliwości recyklingu tworzyw sztucznych. . Wytyczne dotyczące projektowania pod kątem recyklingu dla tych dwóch ważnych organizacji są coraz częściej przyjmowane na całym świecie. Te aprobaty są dowodem nieustannego zaangażowania Aptar we wprowadzanie na rynek bardziej zrównoważonych produktów we współpracy z naszymi klientami, aby umożliwić im osiągnięcie ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. To dobra wiadomość dla marek, wypełniaczy, podmiotów zajmujących się recyklingiem i konsumentów, z których wszyscy szukają opakowań z tworzyw sztucznych bardziej zgodnych z gospodarką o obiegu zamkniętym”. Aptar jest członkiem RecyClass i działa w jej komitetach technicznych.

SimpliCycle — zrównoważony rozwój i wysoka wydajność

Aptar jest liderem w branży w dostarczaniu rozwiązań dozujących z kontrolą przepływu od ponad 25 lat. Wielokrotnie nagradzany zawór recyklingowy SimpliCycle stawia zrównoważony rozwój na czele innowacji w zakresie opakowań. Wykonany z materiału o niskiej gęstości, jeśli jest używany w zamknięciu na butelce PET, po zebraniu z butelką w strumieniu recyklingu PET, zawór unosi się w zbiornikach do recyklingu, umożliwiając łatwe oddzielenie go od płatków PET, a następnie recykling wraz ze strumieniami poliolefin. W przypadku użycia w zamknięciu na butelce PP, po zebraniu razem z butelką, zamknięcie trafia bezpośrednio do strumienia recyklingu PP i jest w pełni kompatybilne, co zostało zatwierdzone przez RecyClass .

Po złożeniu w zamknięcie Aptar , zawór SimpliCycle stanowi w pełni nadające się do recyklingu i wysoce wydajne rozwiązanie do stosowania z pojemnikami PET, PP lub HDPE. SimpliCycle został niedawno uhonorowany tytułem najlepszej inicjatywy CSR / zrównoważonego rozwoju w 2021 roku przez World Food Innovation Awards, a w 2022 roku otrzymał prestiżową nagrodę 2022 WorldStar Global Packaging A za innowacyjność opakowań oraz 2022 AmeriStar Nagroda w kategorii Zrównoważone Opakowania.

„Aptar pojawi się na PackExpo w Chicago w dniach 23-26 października, aby zaprezentować nasze najnowsze zamknięcia przeznaczone do recyklingu, takie jak zamknięcia do napojów sportowych na uwięzi oraz lekkie i bez wkładki zamknięcia do żywności wyposażone w nasz zawór SimpliCycle . Prezentujemy również rPP klasy spożywczej dostarczane przez PureCycle ” – powiedział Kotak.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Aptar dla branży spożywczej, napojów i innych można znaleźć na stronie www.Aptar.com/food-beverage/.

Na podstawie informacji Aptar Food + Beverage

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności