Duplo podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2023Poprzedni artykuł 

Automatyzacja produkcji - to najważniejsza cecha maszyn Duplo, jakie firma promowała podczas tegorocznej edycji RemaDays Warsaw. Poza tym uwagę odwiedzających zwracały: innowacyjność i szerokie możliwości tych urządzeń. Dodatkową ich wartością są: możliwość oszczędności w zakresie zaangażowania pracowników w procesy wykańczania oraz zużycia energii i materiałów. Targi odbywały się od 1 do 3 lutego br. w centrum Ptak WarsawExpo w Nadarzynie k. Warszawy. Dla Duplo Polska zakończyły się sukcesem. Stały się bowiem okazją nie tylko do spotkań z obecnymi jej klientami, którzy poszukują kolejnych maszyn, ale także do poznania nowych, którzy planują zakup urządzeń do wykańczania.

„Możemy śmiało powiedzieć, że prezentacja Duplo podczas tej międzynarodowej imprezy była jedną z największych w zakresie maszyn do introligatorni. Goście targowi mogli zobaczyć na naszym stoisku w pracy „na żywo” wiele maszyn do wykańczania wydruków – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca. – Odwiedzili nas zarówno przedstawiciele drukarń cyfrowych, jak również offsetowych. Maszyny Duplo obsługują bowiem wydruki z obu tych technologii. Także firmy, które mają u siebie działy poligraficzne - nasz sprzęt doskonale sprawdza się bowiem w różnego rodzaju instytucjach czy w firmach produkcyjnych. Byli wśród nich goście nie tylko z Polski, ale także z krajów ościennych i – co ciekawe – z Azerbejdżanu, Indii, Stanów Zjednoczonych i innych, znacząco oddalonych od naszego kraju. Odwiedzający poszukiwali konkretnych rozwiązań, głównie niewielkich maszyn o sporych możliwościach. Urządzenia można było zobaczyć przy produkcji konkretnych aplikacji. Tego typu pokazy skłaniały wiele firm do podjęcia z nami rozmów oraz finalizacji kontraktów podczas targów”.

Goście podkreślali fakt, że posiadanie urządzeń z oferty Duplo może odmienić ich biznesy. „Wiedzą o tym doskonale ci, którzy kupili u nas już kilka urządzeń – mówi Gabriela Swat. - Również firmy, które zdecydowały się na pierwszą maszynę Duplo i podczas targów rozmawiali z nami o kolejnych. Automatyzacja i możliwości, jakie oferują przyciągnęły też do nas zupełnie nowych klientów, w tym przedstawicieli firm ze stosunkowo niewielkim stażem rynkowym. Co istotne - rozmowy z nimi były bardzo rzeczowe i konkretne, dotyczyły bowiem konkretnych rozwiązań”.

Wśród prezentowanych urządzeń w ofercie targowej Duplo mogli oni bowiem znaleźć maszyny, które - jak podkreśla firma - są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku: automatyzujące produkcję, a także ograniczające liczbę osób zaangażowanych w procesy związane z wykańczaniem wydruków. „Nasi klienci niejednokrotnie podkreślają, że zakup maszyny Duplo spowodował, że procesy które wykonywane były wcześniej przez trzy osoby czy trzy różne urządzenia, może obecnie wykonywać – bazując na jednej maszynie – jeden operator. Co więcej, jednocześnie może on zajmować się jeszcze czymś innym. To spore oszczędności dla każdego zakładu, a tego obecnie poszukują firmy. Wiele z nich nie dysponuje ogromnymi budżetami, ale mają świadomość konieczności inwestowania i dlatego oferowane przez nas maszyny spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gości” – mówi Gabriela Swat.

Dodatkowym priorytetem jest dla nich również możliwość oszczędności w zakresie strat materiałowych, które to materiały są obecnie drogie i każda oszczędność w tym zakresie przekłada się nie tylko na korzyści drukarni, ale także jej klientów. „W naszej bogatej ofercie możemy znaleźć wiele takich propozycji – mówi Gabriela Swat. – Nie wszystkie udało nam się zaprezentować podczas targów, choć na naszym stoisku można było zobaczyć sporo maszyn”. Wśród nich były różnego rodzaju systemy do wykańczania wydruków (w tym tnące, bigujące, a także takie, które łączą wiele funkcji w jednym przebiegu).

Nowości

Firma Duplo Polska podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw zaprezentowała nową falcerkę w swojej ofercie – model DF-1300, która spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Jest to urządzenie do złamywania papierów offsetowych i kredowych. Firma zaprezentowała też najnowszy powielacz cyfrowy w swojej ofercie - DP-X850. Drukuje on z prędkością do 200 stron na minutę i jest przygotowany na duże obciążenia produkcyjne. Jest on – jak podkreśla Duplo - jednocześnie rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska - zastosowano w nim bowiem nowe farby i matryce.

Ciekawe aplikacje w centrum zainteresowania

„Uwagę odwiedzających targi RemaDays Warsaw przyciągnęła niewielka maszyna na naszym stoisku - foliarko-złociarka Miyacoh DC-30, a dokładniej - aplikacje, wyprodukowane przy pomocy tego urządzenia. Były one na tyle ciekawe i zwracające uwagę, że klienci nie mogli uwierzyć, że pochodzą z tej niewielkiej, bardzo prostej w obsłudze maszyny. Wielu z naszych gości niemal od razu zdecydowało się na jej zakup” – mówi Gabriela Swat.

Rozwiązania automatyzujące produkcję

Goście odwiedzający stoisko Duplo mogli prześledzić cały proces tworzenia wydruków – od impozycji, poprzez drukowanie i wykończenie na automatycznym multifinisherze Duplo – DC 618 z opcjami do perforacji i bigowania wzdłużnego. „Zapewnia on wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów w znacznie krótszym czasie, a ponieważ są to produkty podstawowe w środowisku poligraficznym jego wdrożenie może przynieść drukarni duże korzyści” – podkreśla Gabriela Swat.

Kolejnym prezentowanym urządzeniem na stoisku Duplo był stół tnący w formacie B2 - Duplo PFi. To rozwiązanie do produkcji takich prac jak personalizowane opakowania, etykiety, karty, naklejki, puzzle, materiały POS o nietypowych kształtach, a więc poszukiwanych obecnie przez klientów. W tym roku zaprezentowaliśmy też nietypowe opakowania, które zazwyczaj kojarzą się z produkcją na sztancy – kontynuuje Gabriela Swat.

Kolejnym z prezentowanych urządzeń była bigówko-falcerka Touchline CF-375 - przeznaczona do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów. Targowe portfolio Duplo Polska uzupełniała automatyczna bigówka - DC-446 - do obsługi wydruków cyfrowych, szybko zmieniających się zleceń i zmiennych nakładów.

„Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy za owocne spotkania i rozmowy, a tych którzy nie dotarli na targi zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami” – mówi Gabriela Swat.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności