Firma ABB zleciła Stora Enso optymalizację wydajności produkcji w dwóch szwedzkich fabrykach tekturyPoprzedni artykuł 

Stora Enso, wiodący globalny dostawca rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, zleciła firmie ABB modernizację dwóch jej fabryk w Szwecji do systemu ABB Ability™ Manufacturing Execution System (MES) dla masy celulozowo-papierniczej w celu zarządzania i usprawnienia produkcji od końca do końca oraz udoskonalenia całego zakładu efektywność.

Migracja do MES firmy ABB zapewni nowe funkcje i niestandardowe funkcje, które spełnią specyficzne wymagania lokalizacji Stora Enso. Co najważniejsze, system będzie łączył się z systemami ERP, DCS, QCS, WIS, urządzeniami laboratoryjnymi i innymi urządzeniami młyna, zapewniając prawdziwą integrację i lepszą widoczność systemów i procesów w całym łańcuchu produkcyjnym. Zapewni to operatorom, przełożonym, inżynierom produkcji i kierownikom zakładów wgląd w działania i optymalizację, co z kolei poprawi wydajność i jakość produktu końcowego przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów.

Kontrakt obejmuje wdrożenie w dwóch lokalizacjach Stora Enso. Skoghall Mill to nowoczesny producent odnawialnej i nadającej się do recyklingu tektury premium. Około jeden na sześć kartonów do pakowania płynów na świecie pochodzi z zakładu Skoghall Mill. Skoghall Mill produkuje również bieloną i niebieloną masę siarczanową przy użyciu pojedynczej linii włókien z ciągłym gotowaniem oraz Chemi-ThermoMechanical Pulp (CTMP). Zakład powlekania barierowego Forshaga, położony 30 kilometrów na północ od Skoghall, produkuje i opracowuje szeroką gamę rozwiązań barierowych i laminatów, które są wymagane w niektórych opakowaniach, aby zachować świeżość żywności i wydłużyć okres przydatności do spożycia.

R E K L A M A

„Aktualizacja Stora Enso do ABB MES została starannie zaplanowana, aby spełnić ich wymagania i ostatecznie poprawić wydajność produkcji i zarządzanie jakością w ich fabrykach”, powiedział Jyrki Juvonen, Business Development Manager, ABB Ability™ MES, ABB. „System MES firmy ABB zapewnia kluczowe elementy, które zapewnią firmie Stora Enso przewagę konkurencyjną, umożliwiając wyższą wydajność i produktywność zakładu, a także większą elastyczność w całym procesie produkcyjnym”.

Dostawa obejmuje warstwowanie modułów ABB Planowania Produkcji, Zarządzania Produkcją, Zarządzania Danymi Jakości, Ogólnej Efektywności Wyposażenia (OEE), Dzienniczka i Raportowania Operacyjnego z interfejsami do systemów ABB i innych firm. Wszystkie będą obsługiwane w ramach globalnej umowy serwisowej, która zostanie uruchomiona po uruchomieniu w 2023 r. Integracja usprawni zarządzanie i zapewni bezproblemową orkiestrację i synchronizację wszystkich stron zaangażowanych w operacje huty, jednocześnie ograniczając zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności