Grupa KK. Przyszłość z etykietą.Poprzedni artykuł 

Po lewej Współwłaściciel Tomasz Kochanowski_po prawej Arkadiusz Bernat Operator Urządzenia
Po lewej Współwłaściciel Tomasz Kochanowski_po prawej Arkadiusz Bernat Operator Urządzenia

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. To idealne podsumowanie długoletniej działalności radomskiej drukarni Grupa KK, która w ubiegłym roku świętowała trzydziestolecie funkcjonowania na polskim rynku poligraficznym. Pomimo tak imponującego doświadczenia, firma nie pozostała w tyle i w dalszym ciągu stara się trzymać rękę na pulsie najnowszych technologii druku. W trzecią dekadę Grupa KK wkroczyła z prawdziwym rozmachem, rozbudowując swój park maszynowy o urządzenie Durst, dostarczone przez LFP Industrial Solutions.

Innowacyjność ponad wszystko

Grupa KK założona w 1992 roku przez dwóch braci, Tomasza i Jacka Kochanowskich, początkowo działała jako niewielkie studio graficzno-projektowe. „Z biegiem czasu otrzymywaliśmy taką ilość zleceń, że zaczęliśmy myśleć o sobie jak o drukarni” - wspominają założyciele Grupy KK. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, rosły także potrzeby jej klientów, dlatego bracia oprócz poligrafii reklamowej, rozszerzyli katalog firmy o zadruk tekstyliów oraz opakowania zbiorcze i produktowe, które z biegiem czasu stały się niezwykle ważną częścią portfolio. Od samego początku swojego istnienia, priorytetem Grupy KK była najwyższa jakość oferowanych usług w połączeniu z profesjonalną obsługą. Jak sami podkreślają na swojej stronie internetowej, najważniejsza jest innowacyjność, wydajność oraz odpowiednia cena. W ostatnich latach obiektem zainteresowań drukarni stała się także branża etykietowa, która według jej założycieli jest segmentem rynku, który będzie rozwijać się zawsze, bez względu na okoliczności. Powodem wyboru tej drogi była także próba dywersyfikacji własnego biznesu oraz bycie uniwersalnym dla klientów, także poprzez oferowanie szerokiego wachlarza usług. Jednak by móc w pełni rozwinąć skrzydła, konieczne stało się wzbogacenie parku maszynowego o urządzenie na miarę współczesnych czasów - nowoczesne, innowacyjne i w pełni spełniające wymagania współczesnego rynku etykiet, a zwłaszcza klientów stawiających dziś na niewielkie i spersonalizowane nakłady z szybkim terminem realizacji.

Cyfrowa przyszłość etykietowa

Decyzja odnośnie wyboru marki i odpowiedniego urządzenia została podjęta szybko i praktycznie jednogłośnie. „Nie mieliśmy wątpliwości co do wyboru maszyny. Postawiliśmy na serię TAU marki Durst, której rozwiązania są w pełni przemysłowe, a co za tym idzie wydajne i profesjonalne” - twierdzą bracia Kochanowscy. Jak się okazało, był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Maszyny drukujące Durst z platformy RSC mogą zostać wyposażone w biel o wysokim kryciu oraz kolory dodatkowe zgodne z 95% tabelą Pantone. Durst Tau 330 RSC E łączy w sobie najwyższą w swojej klasie jakość druku z ekonomiczną inwestycją i funkcją oszczędzania. Model ten zapewnia maksymalną redukcję ilości zużycia atramentu oraz energii przy minimalnej ilości odpadów produkcyjnych, a także zoptymalizowaną obsługę. Co najważniejsze, urządzenie to jest niezwykle przyszłościowe i pozwala na szerokie możliwości rozbudowy w zakresie kolorów oraz wydajności. Ma to istotne znaczenie w przypadku dynamicznie rozwijających się drukarń, takich jak Grupa KK. Nie bez powodu włoski gigant reklamuje swoje urządzenie sloganem: „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”.

Dzięki LFP Industrial Solutions, oficjalnemu dystrybutorowi marki Durst, instalacja nowego urządzenia w siedzibie firmy przebiegła szybko i bezproblemowo. Z maszyny Durst zadowoleni są również drukarze, którzy niezwykle pozytywnie oceniają codzienną pracę na urządzeniu. „Przez kilkanaście lat obsługiwałem zupełnie inną technologię druku, jednak przejście na stronę cyfrową przyszło mi niezwykle łatwo. Bardzo intuicyjna platforma zaprojektowana przez Durst pozwala bezproblemowo obsługiwać nawet najbardziej wymagające zlecenia” - mówi Arkadiusz Bernat, specjalista ds. NT. Co najważniejsze ze strony dystrybutora, Grupa KK może liczyć także na długotrwałe wsparcie serwisowe, co gwarantuje ciągłość produkcji.

Etykiety na każdą markę

Grupa KK jest liderem w regionie w produkcji opakowań, a obecnie może się już poszczycić znaczącymi sukcesami w obszarze etykiet. Oprócz oferowania swoim klientom najwyższej jakości, Grupa KK jest także jednym z liderów proekologicznych działań w branży poligraficznej, skupiającym się na ciągłym ulepszaniu strategii zrównoważonego rozwoju. Wszystkie etykiety projektowane są zgodnie z zasadą ecodesign i wytwarzane są przy użyciu ograniczonej ilości surowców wyłącznie certyfikowanych. Dzięki postawieniu na sprawdzoną technologię Durst, Grupa KK z optymizmem patrzy na rozwój swojej drukarni oraz jej portfolio. Powiększenie parku technologicznego firmy pozwala na oferowanie kompleksowych, a zarazem skonsolidowanych usług, co ma istotne znaczenie dla wszystkich klientów końcowych.

Na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności