Podsumowanie Dni Otwartych w LFP Industrial SolutionsPoprzedni artykuł 

W zeszłym tygodniu we wrocławskiej siedzibie firmy LFP Industrial Solutions odbyła się kolejna edycja Dni Otwartych. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, aż po proces cięcia.

Najjaśniejszą gwiazdą tegorocznych Dni Otwartych był Elitron Kombo SD+31.20, który zdecydowanie robi wrażenie na każdym operatorze, sprawdzając się w wielu dziedzinach poligrafii, obróbce opakowań czy też reklamie wizualnej. Urządzenie to jest bezkonkurencyne jeśli chodzi o jakość cięcia, frezowania czy bigowania. Duże wrażenie zrobiło wycinanie w papierze o niskiej gramaturze, nawet bardzo drobnych elementów. Goście wydarzenia docenili niezrównaną wydajność, szeroki wachlarz dostępnych narzędzi, możliwość pracy na wielu materiałach, a także wysoki poziom automatyzacji. Zwrócili również uwagę na intuicyjność oprogramowania sterującego pracą ploterów Elitron.

Jeszcze więcej możliwości

Podczas spotkania odwiedzający mieli okazję poznać możliwości druku UV LED amerykańskiej marki Vanguard. Wielokrotnie nagradzany flagowiec czyli model VK300D-HS oferujący wysoką jakość wydruku na wielu rodzajach podłoży cieszył się powodzeniem. Co istotne wielkie wrażenie na uczestnikach zrobił druk strukturalny, którego efekty zdecydowanie przykuwały uwagę. Ponad to goście skorzystali z prezentacji oprogramowania wspierającego proces produkcyjny.

Jak podsumowuje Urszula Gałuszka-Marzecka, Account Manager w LFP Industrial Solutions: „Podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia mogliśmy zasymulować naszym gościom proces produkcyjny od pliku, poprzez druk, po obróbkę do gotowego produktu. Jestem przekonana, że firmy mogą stworzyć kompleksowe usługi właśnie z naszymi rozwiązaniami w oparciu o wspólną partnerską współpracę”. Jak dodaje Joanna Zjawin, Marketing Maganer: „Cieszymy się, że forma naszych Dni Otwartych spotyka się z tak dużym zainteresowaniem i już wkrótce zorganizujemy kolejną edycję wypełnioną ciekawymi zagadnieniami”.

Podczas spotkania druk oraz cięcie odbywało się na wielu podłożach od cienkich, przez szkło, aluminium po grubszy materiał typu SWEDBOARD®, który został dostarczony przez dystrybutora tworzyw sztucznych - thyssenkrupp Materials Poland S.A.. Płyta kartonowa SWEDBOARD ® to innowacyjny nośnik reklamowy na polskim rynku. Bezpyłowy rdzeń o strukturze plastra miodu nadaje materiałowi doskonałą wytrzymałość i stabilność przy jednocześnie niskiej wadze. Materiał ten jest dodatkowo odporny na pęknięcia podczas zginania w dowolnym kierunku. Nieskończone możliwości płyt, pozwalają skomponować nowe i przełomowe aplikacje.

Na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności