Sun Chemical na targach InPrint 2023: szerokie spektrum rozwiązań poligraficznych do zastosowań przemysłowychPoprzedni artykuł 

Wśród promowanych przez Sun Chemical rozwiązań znajdzie się m.in. SEPAREL - stworzona przez DIC technologia umożliwiająca (dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych) usuwanie rozpuszczonych gazów, emitowanych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego; Fot.: Sun Chemical
Wśród promowanych przez Sun Chemical rozwiązań znajdzie się m.in. SEPAREL - stworzona przez DIC technologia umożliwiająca (dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych) usuwanie rozpuszczonych gazów, emitowanych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego; Fot.: Sun Chemical

Druk funkcjonalny, aplikacje przemysłowe, druki specjalne – m.in. z myślą o tego rodzaju zastosowaniach Sun Chemical zaprezentuje swoją bogatą ofertę podczas targów InPrint. Wystawa odbędzie się w Monachium, na terenach Munich Messe, w dniach 14-16 marca br. Firma będzie na nich obecna na stoisku 2100 w pawilonie B6.

SunJet – globalny brand Sun Chemical i DIC dedykowany technologii inkjetowej, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze chemikaliów do druku inkjetowego, również tych zrealizowanych wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących. Jego oferta obejmuje różne sektory rynku i finalne aplikacje, m.in. z obszaru komunikacji graficznej, dekorowania, tekstyliów, zastosowań przemysłowych oraz opakowań.

Wśród promowanych rozwiązań znajdzie się m.in. SEPAREL – stworzona przez DIC technologia umożliwiająca (dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych) usuwanie rozpuszczonych gazów, emitowanych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego. Jak zapewnia producent, umożliwia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży jak i atramentów), skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem. Sun Chemical podkreśla, że w przeciwieństwie do tradycyjnych membran mikrofiltracyjnych, SEPAREL znacząco obniża poziom odparowywania atramentu podczas procesu odgazowania (które może zostać osiągnięte na dowolnym poziomie ppb).

Kolejne anonsowane przez firmę rozwiązanie to SunHytek – seria farb odpornych na wysoką temperaturę i wilgoć, wykorzystywanych przy produkcji paneli i elementów wyposażenia aut, gdzie szczególną uwagę zwraca się na właściwą kombinację atrakcyjności wizualnej i wysoką wytrzymałość. SunCarte z kolei to rodzina farb sitodrukowych i offsetowych, klejów i lakierów znajdujących zastosowanie przy wytwarzaniu kart plastikowych. SunPoly natomiast to farby sitodrukowe, przeznaczone do wysokowydajnego zadrukowywania różnych podłoży wykorzystywanych do produkcji pojemników.

Poza promocją swoich rozwiązań na stoisku, firma będzie też aktywna w części konferencyjnej towarzyszącej targom. Z jej ramienia wystąpi Damian Ward – Lead Chemist, Digital Customer Projects, który wygłosi referat zatytułowany „Krytyczne czynniki decydujące o rozwoju oraz skutecznym wdrożeniu i integracji farb wodnych w druku przemysłowym”.

Komentując obecność Sun Chemical na targach InPrint 2023, Phil Jackman – Global Product Manager – Digital, mówi: „Jest nam niezmiernie miło zaprezentować najnowsze osiągnięcia w obszarze chemikaliów do druku inkjetowego, jak też efektów naszej ścisłej współpracy z partnerami OEM. Technika inkjetowa to klucz do skutecznego wdrożenia druku w wielu aplikacjach przemysłowych. Stąd wynika jej popularność w kontekście coraz bardziej powszechnego jej zastosowania w wielu procesach wytwórczych. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywami rozwoju tego obszaru rynkowego i możliwościami, jakie tu oferuje inkjet. Nasza firma będzie w dalszym ciągu angażować się w badania i rozwój przełomowych rozwiązań, wychodzących naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe aplikacje przemysłowe. Jesteśmy przekonani, że nasze podejście, uwzględniające ścisłą współpracę z partnerami i łączenie wiedzy oraz doświadczenia przy tworzeniu nowych rozwiązań, czyniące z nas dostawcę kompleksowych rozwiązań (obejmujących farby, primery i powłoki) zostanie dostrzeżone i docenione przez gości targowych. Osobom odwiedzającym nasze stoisko chcemy zaoferować unikalną możliwość zapoznania się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i pomóc im w udoskonaleniu różnych procesów wytwórczych, a w efekcie – uzyskać przewagę konkurencyjną i wzmocnić pozycję na rynku”.

Więcej informacji na temat rozwiązań, jakie firma Sun Chemical zaprezentuje na targach Inprint 2023, można znaleźć na stronie https://www.sunchemical.com/.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności