ABB prezentuje serię filmów Unstoppable, aby podkreślić życie kobiet w przemyślePoprzedni artykuł 

ABB z dumą ogłasza rozpoczęcie nowej serii filmów: Unstoppable. Ta seria ma na celu promowanie różnorodności i przedstawienie sylwetki trzech wybitnych liderek w przemyśle wydobywczym, celulozowo-papierniczym i metalowym.

Unstoppable przedstawia inspirujące historie trzech kobiet, które przełamały bariery i wniosły znaczący wkład w swoje branże. Poprzez tę serię ABB ma na celu podniesienie świadomości znaczenia różnorodności i integracji; i zachęcanie większej liczby kobiet do kariery w dziedzinach STEM.

Pierwszy film z serii przedstawia Marjorie Boles, Chief Information Officer w Sappi, wizjonerkę w branży celulozowo-papierniczej, która dzięki swojej pasji do cyfryzacji przekształciła swoją firmę.

Drugi film przedstawia Tove Thelin Täckdal, kierownika zakładu Concentrating Plant w Copperstone Resources, pionierkę w branży wydobywczej, która poświęciła swoją karierę promowaniu zrównoważonego rozwoju i innowacji w sektorze.

Ostatni film przedstawia Chithrę Sharmę, dyrektora ds. handlu, inżynierii i projektów w zakresie zamówień kapitałowych w Tata Steel, pionierskiego lidera w branży metalowej, który przesuwa granice i kwestionuje status quo, aby napędzać wzrost i konkurencyjność.

Rzucając światło na silne wzorce kobiet w branżach, w których istnieją największe dysproporcje, ABB ma na celu wpływanie na innych, aby występowali i odgrywali rolę w Unstoppable. Reżyserzy serialu mają nadzieję, że dokonają pozytywnej zmiany i zlikwidują znane różnice między płciami. Według Światowego Forum Ekonomicznego kobiety stanowią zaledwie 22 procent światowej siły roboczej w górnictwie, co podkreśla pilną potrzebę wspierania różnorodności i integracji w tym i wielu innych tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn sektorach.

„Nie radzimy sobie wystarczająco dobrze, aby zapewnić różnorodność w naszych branżach i wiemy, że istnieje wiele dynamicznych ścieżek kariery dostępnych dla kobiet” — powiedziała Joanne Woo, Global Head of Communications, Process Industries, ABB. „Dlatego z dumą uruchamiamy serię filmów Unstoppable, która pokazuje niesamowite osiągnięcia kobiet w przemyśle”.

„Przysłowie jest prawdziwe: jeśli możesz to zobaczyć, możesz być tym. Zwiększanie widoczności kobiet w przemyśle ma kluczowe znaczenie dla przełamywania stereotypów związanych z płcią i prezentowania wzorców do naśladowania. Poprzez naszą serię chcemy rozpalić iskrę, która zachęci innych do przyłączenia się do ruchu na rzecz bardziej zróżnicowanego i integracyjnego miejsca pracy”.

„W ABB wierzymy, że różnorodność jest kluczowym motorem innowacji i postępu, i jesteśmy zaangażowani w promowanie równych szans dla wszystkich” — powiedział Joachim Braun, prezes Process Industries, ABB. „Naszym celem jest podwojenie reprezentacji kobiet na wyższych stanowiskach kierowniczych w ABB do 2030 roku”.

„Przywództwo musi wziąć odpowiedzialność za kierowanie zmianami w zakresie różnorodności i integracji. To nie tylko imperatyw moralny, ale konieczność biznesowa. Liderzy muszą aktywnie pracować, aby zatrudniać, awansować i wspierać kobiety w miejscu pracy oraz tworzyć kulturę, która umożliwi im odniesienie sukcesu”.

„Bycie niepowstrzymanym nie polega na tym, by nigdy nie stawiać czoła przeszkodom, ale raczej na znalezieniu odwagi, by je pokonać. Mam nadzieję, że dzieląc się swoją historią, zainspiruję inne kobiety do realizowania swoich marzeń i przełamywania barier w ich własnych branżach” – powiedziała Marjorie Boles, dyrektor ds. informacji w Sappi i liderka serii filmów Unstoppable.

„Unstoppable ma być czymś więcej niż serią filmów. Jest to wezwanie do działania na rzecz większej różnorodności i integracji w miejscu pracy oraz zachęta dla innych do pójścia w ślady tych niesamowitych kobiet. ABB zaprasza wszystkich do przyłączenia się do rozmowy i pomocy w tworzeniu bardziej otwartego i zróżnicowanego świata” – powiedziała Joanne Woo.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności