Canon przedstawia nową serię ploterów Colorado MPoprzedni artykuł 

Canon zaprezentował nową serię Colorado M – pierwsze wielkoformatowe plotery rolowe, dające możliwość dostosowywania prędkości zadruku i obsługi mediów. To najszybsze i najbardziej produktywne urządzenia tego typu na całym rynku; dodatkowo seria M daje możliwość wykorzystania efektów specjalnych oraz białego atramentu. Podobnie jak poprzednie modele z serii Colorado, tak i nowe plotery charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb użytkowników.

Seria Colorado M daje możliwość wyboru maksymalnej prędkości. Dla przykładu, Colorado M3 drukuje pomiędzy 29m 2 a 111m 2 na godzinę, natomiast Colorado M5 pomiędzy 40m 2 a 159m 2 na godzinę. Wyższą prędkość można ustawić tymczasowo (na przykład podczas wykonywania szczególnie dużego zlecenia) lub na stałe, zapewniając sobie solidne rozwiązanie na lata. Oba modele mogą być łatwo ulepszone do wariantów M3W i M5W, obsługujących biały atrament i wyposażonych w rewolucyjną technologię FLXfinish+, umożliwiającą matowe, błyszczące lub mieszane wykończenie druku.

Wprowadzenie na rynek nowej opcji druku białym atramentem w technologii Canon UVgel znacząco poszerza zakres możliwych do wykonania aplikacji drukarskich. Biały atrament UVgel pozwala tworzyć innowacyjne grafiki okienne, etykiety czy tapety. Dzięki jego wykorzystaniu, a także dzięki nowemu sensorowi wykrywania nośników, plotery Colorado M dają użytkownikom możliwość rozszerzenia ich dotychczasowej oferty o projekty drukowane na podłożach z nietypowymi strukturami, przezroczystych, odblaskowych lub magnetycznych.

Unikatowa formuła atramentów Canon UVgel przekłada się na możliwość wykorzystania białego atramentu w tworzeniu nieprzejrzystych obrazów przy mniejszej liczbie przejazdów karetki plotera niż w przypadku konwencjonalnych technologii druku. Co więcej, wydrukowana biel zachowuje swój oryginalny kolor nawet po długim czasie. Szczególne właściwości atramentów UVgel pozwalają także uniknąć czyszczenia dysz i innych czynności konserwacyjnych, do tej pory kojarzonych z wykorzystaniem białego tuszu. Oferują płynne, bezproblemowe drukowanie przy minimalnym zużyciu atramentu i ograniczonych do minimum odpadach. Dostawcy usług druku mogą także skorzystać z wyjątkowej funkcjonalności FLXfinish+, pozwalającej na matowe, błyszczące lub mieszane (matowo-błyszczące) wykończenie druku bez wykorzystania dodatkowych lakierów.

Dla przedsiębiorstw drukujących wysokie nakłady szczególnie opłacalny będzie wysoki poziom automatyzacji druku osiągany przez tak zwaną fabrykę tapet - kompletne rozwiązanie do druku aranżacji ściennych, które można bezproblemowo zintegrować z nowymi ploterami serii Colorado M. Przycinanie, układanie oraz inne czynności wykończeniowe nakładów powyżej 50,000m² rocznie mogą się odbywać z minimalnym udziałem operatora.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe mówi: – Kiedy tylko pojawiły się na rynku, plotery Colorado niezwykle wysoko ustawiły poprzeczkę dla prędkości, jakości i wydajności. Jednak dziś, oprócz tych kluczowych wskaźników dla każdego przedsiębiorstwa, dostawcy usług druku wielkoformatowego poszukują inteligentnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, które pomogą ich firmom się rozwijać i tworzyć kreatywne projekty na najbardziej dochodowe rynki. Nowe plotery serio Colorado M, ze swoją modułowością i wykorzystaniem białego atramentu, pozwolą firmom z branży poligraficznej przekształcać pomysły w rzeczywistość.

Atramenty Canon UVgel tworzą obrazy o doskonałej jakości, ostrości i stabilności kolorystycznej, a dzięki błyskawicznemu schnięciu dają także możliwość przycinania i wykończenia projektu niezwłocznie po zakończeniu druku. Wysoka wytrzymałość atramentów UVgel powoduje, że wydruków nie trzeba laminować. Podobnie jak poprzednie generacje ploterów Colorado, tak i seria M została stworzona do ciągłej, wymagającej pracy, jednocześnie wymagając interwencji operatora jedynie na minimalnym poziomie. Nowe plotery wspiera PRISMAguide XL, proste w obsłudze i wszechstronne oprogramowanie umożliwiające ciągły druk o nieprzerwanie wysokiej jakości.

W porównaniu do innych technologii atramentowych, takich jak lateks albo atramenty ekosolwentowe, technologia UVgel zużywa nawet 40 proc. mniej atramentu do stworzenia obrazu o tej samej jakości i intensywności kolorystycznej. Niskotemperaturowy, energooszczędny system utrwalania LED również wspiera ograniczenie zużycia energii w porównaniu do innych technologii i pozwala na zadruk materiałów wrażliwych na ciepło. Co więcej, z wykorzystaniem technologii UVgel, konsumenci mogą drukować na materiałach przyjaznych dla środowiska, na przykład niepowlekanym papierze.

Solidność wydruku oraz stabilność podłoża sprawiają, że projekty wykonane z użyciem atramentów UVgel są nadzwyczaj odporne zarówno na mechaniczne, jak i chemiczne uszkodzenia. Pomimo braku laminacji, większość wydruków wykonanych na ploterach Colorado wytrzymuje dłużej od innych. Nie licząc oczywistych oszczędności czasu i materiałów, brak konieczności laminacji jest także korzystny dla środowiska.

Także modułowość ploterów Colorado serii M jest zrównoważonym środowiskowo rozwiązaniem - prędkość urządzenia oraz jego możliwości produkcyjne mogą być dostosowywane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wygodna opcja przyspieszenia druku może być szczególnie przydatna w szczycie zamówień. Plotery serii Colorado M zostały zaprojektowane z myślą o szybkim zwrocie z inwestycji, który może być osiągnięty dzięki niskim kosztom utrzymania, możliwości produkcji wartościowych projektów oraz unikatowej, modułowej konstrukcji.

Nowe modele są dostępne w sprzedaży bezpośrednio od Canon lub akredytowanych partnerów.

Więcej: https://www.canon.pl/business/products/wide-format-printers/colorado-m-series/.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności