Polskie biura pod lupą ekspertów. Canon prezentuje najnowszy odcinek podcastu Rozmowy o drukuPoprzedni artykuł 

Canon zaprasza na dźwiękową podróż po tajemnicach cyfryzacji biura. W siódmym odcinku branżowego podcastu „Rozmowy o druku” eksperci branży technologicznej przyjrzeli się wynikom badania rynku biurowego, które pokazują, jak polskie firmy podchodzą do zagadnienia transformacji cyfrowej. Audycję urozmaiciła dyskusja dotycząca ewentualnego powrotu do pracy biurowej w pełnym zakresie – czy pracownicy i pracodawcy są na to gotowi?

„Rozmowy o druku” to audycja poruszająca tematy szeroko związane z branżą poligraficzną oraz pracą w nowoczesnym biurze. Do tej pory w jej ramach można było posłuchać między innymi o wykorzystaniu druku w aranżacji wnętrz oraz o rozwoju polskiego rynku wydawniczego. Tym razem pretekstem do spotkania stały się wyniki gruntownego badania rynku pracy biurowej, jakie jesienią, na zlecenie Canon Polska, przeprowadziła agencja badawcza Insight Lab na grupie 200 średnich i dużych firm w naszym kraju.

W ankiecie poruszono tematy m.in. podejścia do druku, skanowania i utylizacji niepotrzebnych dokumentów. Jednak zdecydowanie najważniejszą kwestią okazała się cyfryzacja firmy. I właśnie temu zagadnieniu szczegółowo przyjrzeli się goście podcastu: Przemysław Huk, badacz Insight Lab, Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, oraz Dariusz Szwed, ekspert od cyfryzacji i zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem w Canon Polska. Audycję poprowadził Jakub Wątor, dziennikarz SpidersWeb.

Rozpoczynając od kluczowego pytania: po co w ogóle badać biura? Przemysław Huk szczegółowo opowiedział o metodologii prowadzenia takich badań. Dariusz Szwed przekonywał natomiast, że znajomość realiów bezpośrednio przekłada się na konstruowanie przyszłej oferty dostawców urządzeń i usług biurowych, takich jak Canon.

Czy polskie firmy są konserwatywne?

Podcast podzielono na trzy części. W pierwszej z nich mowa o biurowej rewolucji, która w ostatnich latach zmieniła tryb naszej pracy. Goście żywo dyskutują między innymi o ewentualnej chęci – a raczej jej braku – powrotu do pracy stacjonarnej w pełnym wymiarze.

Druga część zawiera między innymi analizę konserwatyzmu technologicznego w polskich firmach. Dlaczego tak wiele biur wciąż zachowuje nieufność wobec na przykład technologii chmurowych? Michał Kanownik uważa, że niekoniecznie chodzi o konserwatyzm całego społeczeństwa: – Moim zdaniem kluczową kwestią jest niewystarczający poziom świadomości w zakresie cyfryzacji – argumentował prezes Związku Cyfrowa Polska.

A jeśli już cyfryzować... to jak? To temat trzeciej części podcastu. – Trzeba minimalizować próg wejścia w inwestycje chmurowe, aby firmom opłacało się w nie inwestować – stwierdził Dariusz Szwed. A Michał Kanownik zachęcał struktury państwa, między innymi organy administracji lokalnej, do wykorzystywania nowoczesnych technologii w równie szerokim zakresie co biznes.

To tylko niektóre kwestie i cytaty z podcastu, który dostępny jest bezpłatnie na platformach Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts. Można go też odsłuchać bezpośrednio ze strony Canon:
https://www.canon.pl/business/insights/articles/analiza-badania-polskich-firm-podcast/

Z pełną wersją badań Canon można zapoznać się na stronie:
https://www.canon.pl/business/insights/articles/cyfryzacja_w_polskich_firmach/

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności