Firma Megaflex Schaumstoff przechodzi na papierowe rozwiązanie Mondi do pakowania materacy w rolkachPoprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, stworzył Protector Bag ExpandForm, rozwiązanie w zakresie toreb papierowych z możliwością rozszerzenia, aby bezpiecznie zrolować materace.

Protector Bag ExpandForm zastępuje obecne plastikowe opakowania elastyczną i nadającą się do recyklingu alternatywą. Rozwiązanie jest również konfigurowalne i może rozszerzać się do różnych rozmiarów, jednocześnie bezpiecznie trzymając materac. Opakowanie jest wykonane z papieru pakowego Mondi, który jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny i odnawialny oraz może być poddany recyklingowi, przyczyniając się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Papierowa torba jest odporna na przebicie i nadaje się do nadruku, co oznacza, że marki mogą dostosowywać swoje dostawy, zapewniając wysokiej jakości wykończenie. W przeciwieństwie do plastiku, warstwy papieru są również oddychające i mogą wydzielać gaz, który może łatwo odparować w przypadku tego nowego opakowania.

Megaflex Schaumstoff, rodzinny producent elastycznych pianek i materacy oraz produktów do spania, jest pierwszą firmą, która chroni swoje produkty za pomocą tego nowego opakowania. Firma Megaflex ściśle współpracowała z firmą Mondi i producentem maszyn, firmą FillMatic, aby zapewnić płynne przejście z obecnego sprzętu do pakowania w rolkach z tworzywa sztucznego. Współpraca oznaczała, że nowe rozwiązanie zostało szybko uruchomione i wymagało tylko kilku dostosowań w maszynach pakujących. Patrząc w przyszłość, Megaflex planuje do końca 2023 roku zastąpić całą gamę plastikowych opakowań rolkowych papierem przy użyciu worka ochronnego Mondi Protector Bag
ExpandForm.

Plastikowe opakowanie rolowane może rozszerzyć się podczas transportu nawet o 200%, zajmując miejsce i potencjalnie odkształcając zewnętrzne opakowanie kartonowe. Zaletą Protector Bag ExpandForm jest to, że jest stabilna wymiarowo, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wysyłki i przechowywania.

Fabio Barbieri, dyrektor ds. sprzedaży toreb papierowych w firmie Mondi, mówi: „Konsumenci aktywnie poszukują opakowań, które są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny i łatwe do recyklingu. To nowe rozwiązanie sprawdza się w obu przypadkach: jest łatwiejsze do otwierania i utylizacji w porównaniu z dużymi rolami plastiku i opakowaniami, których można było uniknąć. Protector Bag ExpandForm nie wymaga dodatkowego opakowania, aby chronić produkt i będzie stabilny przez cały czas dostawy. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadziliśmy to innowacyjne rozwiązanie na rynek.”

Karsten Löhr, dyrektor zarządzający Megaflex Schaumstoff, mówi: „Torba ochronna ExpandForm idealnie pasuje do naszych materacy, a oszczędność plastiku, którą szacujemy, jest znacząca – ponad 18 ton rocznie! Opakowania papierowe są doceniane przez naszych klientów i stanowią duży krok naprzód na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju, a dzięki naszemu dobremu partnerstwu z Mondi możemy używać bardziej zrównoważonych opakowań, które pozytywnie przyczyniają się do naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Mondi zaprezentuje torbę Protector Bag ExpandForm i inne innowacyjne rozwiązania dostosowane do branży materacy, pościeli i tapicerki na targach interzum w Kolonii, Niemcy, od 09 do 12 maja 2023 r. (hala 10.1, stoisko G060).

Na podstawie informacji firmy Mondi Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności