Trific - zrównoważony zestaw podróżny pokazuje wartość współpracyPoprzedni artykuł 

W gospodarce o obiegu zamkniętym naszym wspólnym obowiązkiem jest eliminacja odpadów opakowaniowych poprzez projektowanie, dając konsumentom bardziej zrównoważone opcje do wyboru. Projekt Trific to efekt współpracy czterech firm: Holmen Iggesund, Yangi®, Optima Packaging Group oraz FutureLab & Partners. Projekt ma na celu przyspieszenie wprowadzania nowych, zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań premium dla przemysłu zdrowia, ciała i urody. Jego podejście pokazuje, w jaki sposób firmy i marki mogą wspólnie poszukiwać rozwiązań, aby szybko dostarczać alternatywy dla swoich dotychczasowych sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych

Opracowując koncepcję opartą na biologii, we współpracy zbadano projektowanie o obiegu zamkniętym, materiały, technologię formowania na sucho i rozwiązania barierowe na końcu linii. Efektem końcowym jest opakowanie o obiegu zamkniętym, w którym nic się nie marnuje, które zawiera trzy elementy nowoczesnego opakowania podróżnego: materiały odnawialne, niskoenergetyczną produkcję i doświadczenie użytkownika.

Prototyp, który powstał w ciągu sześciu miesięcy, to wyjątkowy 48-godzinny zestaw podróżny dla osób, które podróżują odpowiedzialnie i dobrze. Zawiera trzy suche produkty: mydło do rąk, mydło do ciała i pastę do zębów, które rozpuszczają się po użyciu. Samo opakowanie oraz rękaw wykonane są z rozwiązań w 100% biodegradowalnych i odnawialnych.

„To wszystko brzmi tak prosto, ale dostarczanie suchych kosmetyków w zestawie podróżnym wykonanym z materiałów odnawialnych nigdy wcześniej nie było robione” – mówi Hein van den Reek, Director Future Packaging, Holmen Iggesund. „I udało się to osiągnąć dopiero teraz dzięki współpracy. Istnieje poczucie pilnej potrzeby uczynienia opakowań jeszcze bardziej zrównoważonymi i celowymi, aw Holmen Iggesund dostrzegamy korzyści płynące ze współpracy z innymi w celu szybszego rozwiązywania problemów”.

Holmen Iggesund dostarczył odnawialne surowce drewnopochodne, z których wykonany jest koncept Trific. Jako część grupy przemysłu leśnego Holmen, Holmen Iggesund ma dostęp do ponad 1,3 miliona hektarów lasów w Szwecji.

„Wykorzystujemy pozostałości z drewna rosnącego w lasach do produkcji przyjaznej dla klimatu masy celulozowej i tektury, będącej podstawą opakowania Trific”, mówi van den Reek. „Łącząc odpowiedni materiał z celową współpracą z naszymi partnerami, chcemy pokazać, jak można dokonać rzeczywistej zmiany w najbliższej przyszłości”.

Kolejny etap rozwoju Trific został przeprowadzony przez inną szwedzką firmę Yangi®. Dzięki rewolucyjnej technologii formowania na sucho przekształcili naturalne włókna drzewne firmy Holmen Iggesund w nadające się do formowania opakowania. Proces przekształca masę papierniczą w gotowe opakowania na jednej linii maszynowej, bez użycia wody procesowej i minimalnej energii.

„Dzięki naszej przełomowej technologii formowania na sucho jesteśmy pionierami nowej generacji rozwiązań opartych na włóknach i zmieniamy świat opakowań” — mówi Anna Altner, założycielka Yangi®. „Koncepcja Trific jest doskonałym przykładem tego, co można osiągnąć, gdy partnerzy w całym łańcuchu wartości opakowań podzielają wspólną wizję i współpracują w celu stworzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, które pasują do istniejących systemów recyklingu”.

Po utworzeniu opakowania Trific zostało ono przekazane niemieckiej firmie Optima Packaging Group, światowemu liderowi w technologii dozowania, napełniania i pakowania, która ocenia różne opcje barier, aby spełnić różne wymagania.

„Nasze materiały i technologie produkcji do formowania, rozwiązań barierowych, napełniania i obsługi wnoszą cenny wkład w poprawę zdrowia, większe bezpieczeństwo i wyższą jakość życia” — mówi Stefan König, dyrektor generalny Optima Packaging Group.

FutureLab & Partners, czwarta firma we współpracy Trific, to akceleratory nowych technologii i systemów o obiegu zamkniętym. Mają model biznesowy oparty na ścisłej współpracy z partnerami w łańcuchu wartości materiałów, produktów i opakowań. FutureLab & Partners byli koordynatorami oraz partnerami w zakresie koncepcji i projektowania systemów we współpracy Trific.

„Zdolność poprzez projektowanie do syntezy esencji tego, co może zaoferować technologia i czego potrzebują użytkownicy, przejawia się w zdolności do wizualizacji i tworzenia prototypów” — mówi Liselotte Tingvall, dyrektor generalny FutureLab & Partners.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności