Firma Epson przedstawia model SureColor SC-F2200 – najnowszą drukarkę klasy Direct-to-GarmentPoprzedni artykuł 

Epson umacnia swoją pozycję na rynku drukarek do nadruków bezpośrednio na odzieży, klasy DTG (Direct to Garment). Nowy model SC-F2200, rozwija do maksimum zalety swego poprzednika SC-F2000 i jest wręcz stworzony dla małych i średnich firm, szukających elastyczności i dokładności produkcji oraz krótkich czasów realizacji.

Zaprojektowana do nanoszenia na odzież różnego rodzaju profesjonalnych projektów graficznych drukarka SureColor F2200 wykorzystuje zaawansowaną, autorską technologię głowicy drukującej PrecisionCore. Pozwala to zapewnić szybsze drukowanie i przetwarzanie danych, co skutkuje wzrostem produktywności nawet o 25%* w porównaniu z poprzednim modelem, przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości druku. Kompaktowa płaska konstrukcja umożliwia łatwą instalację w mniejszych przestrzeniach. Dodatkowym atutem jest dołączanie przez producenta intuicyjnego w obsłudze i darmowego oprogramowania GarmentCreator2, które pozwala na szybką produkcję spersonalizowanych wzorów w rozdzielczości 600 dpi.

Oferując szereg udoskonalonych funkcji zaprojektowanych z myślą o łatwości obsługi, SureColor F2200 pozwala firmom utrzymać wysoki poziom produkcji i jakości bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych operatorów. Na przykład przezroczysta pokrywa umożliwia łatwe sprawdzanie stanu drukowania, a 4,3-calowy ekran dotykowy sprawia, że obsługa jest intuicyjna i szybka. Dzięki automatycznej regulacji wysokości ten model wymaga minimalnej regulacji przez użytkownika, przy czym płytę dociskową można łatwo zdejmować i mocować ręcznie, dzięki czemu dostosowanie sprzętu do drukowania na różnych rodzajach odzieży jest proste i wygodne.

Przy bardzo niskim całkowitym koszcie posiadania drukarka F2200 wykorzystuje jeszcze większe, nowe, zasobniki z atramentem UltraChrome DG2 o pojemności 800 ml (w stosunku do 600 ml w poprzedniej generacji). Oznacza to mniejszą częstotliwość wymiany i znacznie zmniejsza ilość odpadów.

Prosta w konfiguracji i gotowa do eksploatacji niemal natychmiast po rozpakowaniu, drukarka SC-F2200 jest dostarczana jako kompletne rozwiązanie obejmujące materiały eksploatacyjne, gwarancję, serwis i pomoc techniczną.

Ożywianie technologii na Fespa

Na targach Fespa 2023 Epson zaprezentował dużą „strefą druku personalizowanego”. Na stoisku można prezentowano drukowanie niestandardowych koszulek, zdjęć i wzorów na tkaninach, a także kubków, notatników, etui na telefony, magnesów, czy podstawek i butelek na wodę. Ogromne możliwości druku cyfrowego potwierdzały też pokazy zdobienia nart, desek surfingowych, leżaków, ręczników i kolorowych opakowań na… skuter wodny. Firma pokazywała też wykonane na różnych tkaninach ubrania haute couture z kolekcji czołowych światowych projektantów mody. Różnorodność wystawianych towarów pokazała wiele różnorodnych zastosowań szerokiej gamy drukarek cyfrowych Epson, wykorzystujących najnowsze technologie druku sublimacyjnego, DTG, obejmującego UV, ekosolwent i żywicę oraz druk bezpośredni na tkaninie.

„W tym roku obecność Epson na Fespa miała na celu zademonstrowanie, w jaki sposób technologia druku cyfrowego może tworzyć piękne, dostosowane do potrzeb produkty, które poprawiają urodę i jakość naszego codziennego życia” — wyjaśnia Tomasz Kuciński z Epson Polska. „Wiele małych i średnich firm korzysta z niej do produkcji spersonalizowanych przedmiotów, których przykłady zaprezentowaliśmy na naszym stoisku. Pokazaliśmy również, jak świetnie drukowanie DTG sprawdza się przy użyciu na tkaninach pochodzących z recyklingu.”
*W porównaniu z SureColor F2100

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności