Podwojenie produktywności w produkcji opakowań – HEIDELBERG przedstawia nowego Boardmastera na targach Interpack 2023Poprzedni artykuł 

HEIDELBERG Boardmaster odpowiada na kluczowe wyzwania stojące przed producentami opakowań – presją kosztową, niedoborem umiejętności oraz potrzebą optymalizacji wydajności i zrównoważonego rozwoju.
HEIDELBERG Boardmaster odpowiada na kluczowe wyzwania stojące przed producentami opakowań – presją kosztową, niedoborem umiejętności oraz potrzebą optymalizacji wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) przedstawia światową premierę - całkowicie nowy HEIDELBERG Boardmaster - w rosnącym segmencie wysokonakładowego druku na opakowaniach składanych. Ten fleksograficzny system drukowania zwojowego z dostępnością maszyny do 90 procent i maksymalną prędkością drukowania 600 metrów na minutę zapewnia dwukrotnie większą wydajność, a tym samym radykalnie obniża całkowity koszt posiadania w przemysłowej produkcji opakowań. Ponieważ globalny popyt na towary pakowane stale rośnie, druk opakowań i etykiet przeżywa strukturalny wzrost, co czyni go ważnym kluczowym segmentem dla firmy HEIDELBERG.

„Wraz ze światową premierą naszego HEIDELBERG Boardmastera odpowiadamy na kluczowe wyzwania klientów na rynku opakowań – presję kosztową, niedobór wykwalifikowanych pracowników oraz potrzebę optymalizacji wydajności i zrównoważonego rozwoju”, mówi dyrektor generalny HEIDELBERG, dr Ludwin Monz. Firma HEIDELBERG zaprezentowała Boardmastera na targach Interpack 2023, które odbywają się w dniach 4-10 maja br. w Düsseldorfie i są jednymi z wiodących światowych targów branży opakowań.

Druk fleksograficzny jest obecnie technologią numer jeden na rynku opakowań i nadal korzysta ze stabilnego i znacznego wzrostu rynku opakowań i etykiet na całym świecie. Jest on już wykorzystywany do produkcji około 15 procent całkowitej liczby opakowań składanych, a odsetek ten nadal rośnie, przy czym wolumen druku fleksograficznego w tym segmencie wykazuje ponadprzeciętny wzrost o 2,4 procent w druku opakowań.

Właściciele marek coraz częściej stosują bardziej zrównoważoną produkcję opakowań składanych

Szczególnie międzynarodowe korporacje będące właścielami marek starają się łączyć w coraz większym stopniu jakość druku ze zrównoważonym rozwojem i możliwością recyklingu w całym swoim portfolio opakowań i coraz częściej odchodzą od tworzyw sztucznych. W sektorze spożywczym tworzywa sztuczne są nadal dominującym materiałem opakowaniowym. Jednak według ostatnich badań przeprowadzonych przez Smithers udział opakowań na bazie włókien wykonanych z materiałów takich jak tektura i papier wyprzedzi tworzywa sztuczne w perspektywie średnioterminowej i zajmie pierwsze miejsce z udziałem wynoszącym ponad 40 procent. Nowy HEIDELBERG Boardmaster nadaje się szczególnie do zastosowań w opakowaniach składanych w sektorze żywności i napojów, które stają się coraz bardziej popularne na całym świecie ze względu na rosnący światowy popyt na produkty opakowane.

HEIDELBERG Boardmaster zmniejsza całkowity koszt posiadania w produkcji wielkoseryjnej opakowań składanych

„HEIDELBERG Boardmaster umożliwia przemysłowym producentom opakowań znaczne obniżenie kosztów operacyjnych. Dzięki licznym korzyściom dla klientów, Boardmaster stanowi również atrakcyjną alternatywę dla wielu użytkowników, którzy do tej pory zdecydowali się na arkuszowy druk offsetowy VLF – w bardzo dużym formacie – mówi Christian Steinmassl, który jest odpowiedzialny za segment opakowań w firmie HEIDELBERG.

Boardmaster został opracowany całkowicie od podstaw w centrum kompetencyjnym HEIDELBERG zajmującym się wysokonakładowym fleksograficznym zadrukowywaniem opakowań składanych w zakładach firmy w Weiden w Bawarii.

 • Prace rozwojowe przeprowadzono w ścisłej współpracy z międzynarodowymi klientami z branży opakowań i uwzględniono ich kluczowe wyzwania – presję kosztową, braki w umiejętnościach personelu oraz potrzebę optymalizacji wydajności i zrównoważonego rozwoju. Pierwsze systemy zostały już zainstalowane.
 • Rozwiązanie ma na celu radykalne obniżenie całkowitego kosztu posiadania ponoszonego przez klientów z branży przemysłowej produkcji opakowań.
 • Każdy jednostka drukująca ma dwa zespoły drukujące. Podczas gdy jedna jednostka jest zajęta produkcją, druga jest przygotowywana do następnego zadania drukowania. W zależności od konfiguracji w produkcji możliwa jest dyspozycyjność maszyny do 90 procent.
 • Prędkość drukowania wynosi do 600 metrów na minutę, co odpowiada około 38 000 arkuszy druku w formacie 6 (szerokość arkusza 148 centymetrów) na godzinę.
 • Można przetwarzać podłoża o gramaturze od 70 do 800 g/m.kw.
 • W zależności od sposobu obróbki końcowej (z roli na rolę, z roli na arkusz lub z roli na sztancowanie), możliwe jest uniknięcie straty czasu podczas produkcji.
 • Skaner HEIDELBERG Intellimatch gwarantuje odpowiednią jakość druku, zapewniając również prawidłowe i w pełni automatyczne ustawienie jednostek drukujących.
 • Ochrona zasobów to kluczowy punkt:
 • Mniej niż dziesięć metrów makulatury na zlecenie
 • Znacznie wyższa efektywność energetyczna niż w druku offsetowym
 • Odzyskiwanie wytwarzanego ciepłego powietrza
 • Stosowanie farb wodnych poprawia recykling podłoży
 • Zapewnione jest wysokie bezpieczeństwo inwestycji, ponieważ modułowa konstrukcja systemu umożliwia użytkownikom rozwój zgodnie z wymaganiami rynku i dostosowywanie odpowiedniej konfiguracji maszyny do zmieniających się warunków rynkowych.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności