Ogłoszono zwycięzców nagrody Pro Carton Young Designers AwardPoprzedni artykuł 

21 września podczas ceremonii w Sewilli w Hiszpanii ogłoszono zwycięzców nagrody Pro Carton Young Designers Award 2023, sponsorowanej przez czołowych tureckich specjalistów od opakowań Duran Doğan i Kartensan.

W uznaniu wybitnego młodego europejskiego talentu projektowego Horst Bittermann, dyrektor generalny Pro Carton, ogłosił zwycięzców nagród przed publicznością złożoną z czołowych przedstawicieli branży opakowaniowej. Podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród wręczono nagrody w czterech kategoriach: Kreatywne opakowania kartonowe (żywność i napoje); Kreatywne opakowania kartonowe (wszystkie inne); Zrównoważony rozwój i nagroda głosowania publicznego.

Otrzymano ponad 750 zgłoszeń od ponad 140 instytucji z całej Europy. Zostały one szczegółowo zbadane przez jury reprezentujące cały łańcuch wartości opakowań. Satkar Gidda, były dyrektor sprzedaży i marketingu SiebertHead, był głównym sędzią. Wspierali go Sanjeev Das, Globalny Dyrektor ds. Opakowań Żywności i Lodów w Unilever, Alican Duran, Dyrektor Zarządzający Duran Dogan i Prezes KASAD oraz Kemal Ozkirim, Dyrektor Marketingu Kartensan.

Nang Htwe Htwe Lwin, studentka z Wielkiej Brytanii i projektantka UrbanBITE, zajęła pierwsze miejsce w kategorii Kreatywne opakowania kartonowe: żywność i napoje.

Student Uniwersytetu Ravensbourne opracował ekologiczny, dynamiczny projekt pudełka na słodycze. Innowacyjny produkt może być wykonany z praktycznie jednego wyciętego kawałka kartonu formatu A4 i stanowi zrównoważoną alternatywę dla pojemników plastikowych. Ponadto jest łatwe w użyciu i wszechstronne, gdyż wymiary tego opakowania można dostosować do różnych produktów. Sanjeev Das pochwalił projekt jako „fantastyczną i oryginalną koncepcję opakowania, która jest dobrze przemyślana i estetyczna”.

Opis wygenerowany automatycznie ze średnią pewnością Najwyższa nagroda w kategorii Kreatywne opakowania kartonowe (wszystkie inne) przypadła trio Maria Paula Monroy Vargas, Sarah Drauschke i Margo Rindle z FH Münster - MSD Münster School of Design w Niemczech za SandKit.

SandKit to składane pudełko, które służy jako blok szlifierski, dozownik i wiele więcej. Niezbędne narzędzie do projektów typu „zrób to sam” i napraw domowych. Ekologiczna konstrukcja charakteryzuje się intuicyjnym, wyrafinowanym wykonaniem. Pudełka w różnych kolorach w sprytny sposób pokazują różne poziomy ziarnistości papieru ściernego, a zagłębione okienko w opakowaniu pozwala konsumentom dotknąć papieru ściernego i jego tekstury przed zakupem. Satkar Gidda pochwalił SandKit jako „przyjazny dla użytkownika, ekonomiczny i praktyczny”.

Opis wygenerowany automatycznie Norweski student Johannes Nyborg Heyning z Arkitektur - og designhøgskolen w Oslo z przyjemnością otrzymał nagrodę za zrównoważony rozwój za swój projekt Tapout.

Zrównoważony, zorientowany na konsumenta projekt służy jako kreatywne opakowanie baterii, w którym można gromadzić zarówno zużyte, jak i nieużywane baterie. Wygodny kartonowy mechanizm wysuwający umożliwia łatwe przechowywanie zużytych baterii w perforowanej szczelinie. Dzięki oryginalnemu projektowi konsumenci zawsze monitorują, ile w pełni naładowanych akumulatorów pozostało w opakowaniu. Jury było pod ogromnym wrażeniem i pochwaliło „ten projekt jako wyjątkową alternatywę o wartości dodanej dla obecnych opakowań z tworzyw sztucznych”.

Opis wygenerowany automatycznieOpinia publiczna została poproszona o wybranie swojego faworyta w publicznym głosowaniu. Zwycięzcą tej prestiżowej nagrody został duet studentów FH Joanneum, Emily Klein i Brandon Escalona, ze swoim wpisem PopCap.

Austriaccy studenci opracowali zrównoważone, przełomowe rozwiązanie do ochrony napojów. Praktyczny karton jest łatwy w obsłudze: konsumenci po prostu zakładają nakrętkę ochronną na kubek i otwierają pokrywkę, aby cieszyć się napojem. Przyjazna dla użytkownika, atrakcyjna i funkcjonalna koncepcja, która w imponujący sposób demonstruje właściwości strukturalne tektury i może być personalizowana lub oznakowana przekazami reklamowymi.

Winfried Mühling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Pro Carton, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z ponad 750 oryginalnych zgłoszeń do tegorocznej edycji Pro Carton Young Designers Awards. Niesamowitym było widzieć tak wielu młodych projektantów z naprawdę innowacyjnymi koncepcjami, demonstrującymi wszechstronność i praktyczność tektury. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji i gratulujemy zwycięzcom. Nie możemy się doczekać kolejnych fantastycznych osiągnięć tych inspirujących młodych projektantów i wpływu, jaki niewątpliwie będą one miały na przyszłość branży opakowań.

O projektach: https://www.procarton.com/awards/pro-carton-young-designers-award/

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności