ABB modernizuje system sterowania napędem w papierni Jujo Thermal w FinlandiiPoprzedni artykuł 

Zespół projektowy ABB włączył do nowego systemu istniejące dyski starszej generacji. Obraz ABB
Zespół projektowy ABB włączył do nowego systemu istniejące dyski starszej generacji. Obraz ABB

Jujo Thermal wybrało firmę ABB do modernizacji systemu sterowania napędem w swojej fabryce w Kauttua w Finlandii w celu poprawy wydajności i wydajności. Zakres dostawy ABB obejmował dostarczenie i uruchomienie pakietu modernizacyjnego istniejącego systemu sterowania napędem PM2 oraz nowych napędów.

Jujo Thermal jest jednym z wiodących na świecie dostawców trwałych, bezpośrednio termicznych papierów do etykiet, biletów, przywieszek i do użytku w punktach sprzedaży. Produkuje również jednostronnie powlekane etykiety samoprzylepne, a wielkość produkcji sięga 72 000 ton rocznie.

Projekt wymagał od zespołu dalszego korzystania z niektórych istniejących dysków starszej generacji. Chociaż projekt ten zwiększał złożoność, ponieważ wymagał doświadczenia i wiedzy na temat starszych systemów i urządzeń, ABB była w stanie wykorzystać swoją wiedzę specjalistyczną i doświadczenie w realizacji lokalnych projektów, aby zapewnić płynną konfigurację nowego, ulepszonego układu napędowego.

„Dzięki współpracy i pracy zespołowej ABB była w stanie dostarczyć zintegrowane rozwiązanie, które przekroczyło nasze oczekiwania i poprawiło wydajność” – powiedział Juha-Pekka Kaivola, dyrektor ds. produkcji w Jujo Thermal. „Żałowaliśmy tylko, że nie zmodernizowaliśmy systemu wcześniej”.

„Jujo Thermal odnotowało znaczną poprawę wydajności i wydajności maszyn od czasu uruchomienia zmodernizowanego systemu sterowania napędem PM2 i nowych napędów na początku 2023 r.” – powiedział Sanath Kumar, globalny menedżer produktu w dziale napędów maszyn papierniczych w ABB. „Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaprezentować nasze kompetencje w realizacji trudniejszych projektów.”

Odnowiony system i poprawiona dostępność pozwolą na zwiększenie rocznej produkcji linii. Operatorzy maszyn mogą korzystać z nowych stanowisk operacyjnych i aplikacji cyfrowych zintegrowanych z systemem.

Wśród innowacji znajduje się zaawansowane narzędzie do rejestracji danych PMC800, zaprojektowane do skutecznego gromadzenia i przechowywania szczegółowo skonfigurowanych danych na poziomie milisekund. Narzędzie to okazuje się nieocenionym narzędziem do śledzenia usterek, umożliwiając wszechstronną analizę zdarzeń historycznych zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Wykorzystując rejestrator danych PMC800, zakład może z pewnością zwiększyć swoją wydajność operacyjną i zwiększyć możliwości rozwiązywania problemów.

Dział automatyzacji procesów ABB automatyzuje, elektryzuje i cyfryzuje operacje przemysłowe, które zaspokajają szeroki zakres podstawowych potrzeb – od dostarczania energii, wody i materiałów, po produkcję towarów i transport ich na rynek. Dzięki około 20 000 pracownikom, wiodącej wiedzy technologicznej i usługowej, ABB Process Automation pomaga klientom z branży procesowej, hybrydowej i morskiej poprawiać wydajność i bezpieczeństwo operacji, umożliwiając bardziej zrównoważoną i zasobooszczędną przyszłość. go.abb/procesautomation

ABB jest liderem technologii w dziedzinie elektryfikacji i automatyzacji, zapewniającym bardziej zrównoważoną i zasobooszczędną przyszłość. Rozwiązania firmy łączą wiedzę inżynieryjną i oprogramowanie, aby zoptymalizować sposób produkcji, przenoszenia, zasilania i obsługi obiektów. Bazując na ponad 140 latach doskonałości, około 105 000 pracowników ABB angażuje się we wprowadzanie innowacji, które przyspieszają transformację przemysłową.

Na podstawie informacji ABB Ltd

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności