Zielona rewolucja - diament dla firmy RAJAPoprzedni artykuł 

Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego biznesu. Proekologiczna działalność firmy została doceniona podczas rozdania nagród na gali Executive Innovation Forum.

Grupa RAJA postawiła sobie za cel stworzenie do 2025 roku kompletnej oferty produktów, które będą alternatywą dla tradycyjnego asortymentu zawierającego plastik. Jednak już teraz w swoim katalogu ma szereg produktów, które stanowią ekologiczną alternatywę dla klasycznych rozwiązań w zakresie opakowań. Właśnie te działania jako całość doceniła złożona z liderów biznesu i autorytetów w dziedzinie nauki kapituła, która nagrodziła firmę RAJA Diamentem Innowacji w kategorii Innowacja Roku: Ekologia. Nagroda została przyznana za produkty przyjazne środowisku, które stanowią całokształt podejścia do zmian proekologicznych w branży opakowań.

- W Grupie RAJA, od lat konsekwentnie realizujemy misję ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wierzymy, że każdy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, małych jak i dużych firm, ma znaczenie. Nasze nowe produkty, w tym papierowy stretch, który efektywnie zastąpi plastikową folię, czy ekologiczne koperty z papierowym wkładem amortyzującym zamiast folii - to dowód na to, że podejście do biznesu z jednoczesnym myśleniem o przyszłości naszej planety może dać zadowalające efekty - powiedział podczas gali rozdania nagród Grzegorz Grudzień, Head of Procurement and Product Marketing w RAJA Polska.

Ekologiczne opakowania to trend, który RAJA stale rozwija. Stąd zarówno zastosowanie w ich produkcji z tworzyw z recyklingu, jak i możliwość ponownego wykorzystania i/lub przetworzenia raz użytych już materiałów. Spółka wskazuje rozwiązania eco-friendly swoim klientom, dzięki czemu staje się ich partnerem w redukcji wpływu opakowań na środowisko naturalne. Warto nadmienić, że dążąc do ograniczenia śladu węglowego RAJA wprowadziła także wiele działań wspierających, m.in. skróciła i zoptymalizowała swoje łańcuchy dostaw, koncentrując się na produkcji i imporcie niemal całkowicie skupionym na terytorium Europy.

Tegoroczne XI Executive Innovation Forum, które miało miejsce 29 listopada w hotelu Grand Sheraton Warsaw było także jedenastą edycją rozdania Diamentów Innowacji. RAJA, zwycięzca w kategorii “Ekologia”, została także nominowana w kategorii “Produkt”.

Na podstawie informacji Grupy Raja

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności