Mondi finalizuje przejęcie papierni Hinton PulpPoprzedni artykuł 

Mondi plc (Mondi), światowy lider w produkcji zrównoważonych opakowań i papieru, sfinalizował przejęcie fabryki Hinton Pulp w Albercie w Kanadzie od West Fraser Timber Co. Ltd (West Fraser) za całkowitą kwotę kwoty 5 milionów dolarów.

Fabryka ma zdolność produkcyjną około 250 000 ton masy celulozowej rocznie i zapewni Grupie dostęp do lokalnego, wysokiej jakości włókna z ugruntowanego koszyka drewna w ramach długoterminowego partnerstwa z West Fraser.

Mondi zamierza zainwestować w fabrykę, aby poprawić produktywność i wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także, pod warunkiem wstępnego projektowania i uzyskania pozwoleń, zainwestować w rozbudowę zakładu przede wszystkim o nową maszynę papierniczą typu kraft, która połączy swoją działalność związaną z produkcją toreb papierowych w obu Amerykach, aby wspierać przyszły rozwój.

Komentując przejęcie, Andrew King, dyrektor generalny Grupy Mondi, powiedział:

„Jesteśmy zachwyceni możliwością powitania w Mondi naszych nowych kolegów z papierni Hinton Pulp i nie możemy się doczekać wspólnej pracy na rzecz zabezpieczenia przyszłości młyna i wspierania rozwoju Mondi w Ameryce Północnej dzięki naszemu portfolio zrównoważonych opakowań”.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności