Agfa wprowadza nowej generacji inkjetowy ploter hybrydowy Anapurna H3200Poprzedni artykuł 

Fot.: Agfa
Fot.: Agfa

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej generacji inkjetowego plotera hybrydowego – Anapurna H3200. Jak podkreśla producent, urządzenie stanowi znaczący krok naprzód zarówno pod względem prędkości jak też jakości drukowania. Ploter zadebiutuje na targach C!Print w Lyonie (6-8 lutego br.), zaś nieco później zostanie pokazany międzynarodowej publiczności podczas wystawy Fespa 2024 w Amsterdamie (19-22 marca br.).

W porównaniu z poprzednią wersją, najnowszy ploter Anapurna H3200 oferuje – w trybie produkcyjnym – niemal 70% wyższą prędkość drukowania. Przy szerokości zadruku wynoszącej 3,2 m, oznacza to – zdaniem firmy – zupełnie nowe możliwości dla drukarń cyfrowych i punktów specjalizujących się w systemach oznaczeń, przede wszystkim w kontekście liczby prac, jakie będą w stanie obsłużyć.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani premierą nowej generacji plotera Anapurna H3200 – mówi Philip Van der Auwera, Product Manager Sign & Display w firmie Agfa. – Od chwili debiutu pierwszej maszyny z rodziny Anapurna ponad dwie dekady temu, ta seria urządzeń przeszła niezwykłą drogę pełną ulepszeń i udoskonaleń. Bazując na wszechstronności i niezawodności dotychczas produkowanych maszyn, nowa wersja modelu Anapurna H3200 łączy w sobie ww. atrybuty, przy znacznie wyższej prędkości i jakości. Jest zarazem kolejnym przykładem na zaangażowanie firmy Agfa w innowacyjne działania i dostarczanie na rynek najwyższej klasy rozwiązań, odpowiadających na stale zmieniające się potrzeby klientów”.

Podobnie jak poprzednik, ploter Anapurna H3200 oferuje druk w sześciu kolorach z dodatkową bielą i utrwalaniem UV LED. Jednak, jak podkreśla producent, zaprojektowana na nowo karetka drukująca została przebudowana właśnie z myślą o znaczącym zwiększeniu wydajności całego rozwiązania. Zastosowane tu wysokowydajne głowice pozwalają na szybkie aplikowanie atramentu, z prędkością do 66 m2/h w trybie produkcyjnym. Agfa podkreśla też wysoką jakość druku, jaką można tu uzyskać zarówno na podłożach giętkich jak i sztywnych. Co więcej, w ploterze Anapurna H3200 po raz pierwszy pojawiła się funkcja tzw. continuous printing, czyli ciągłego podawania materiałów sztywnych, dodatkowo zwiększająca jego wydajność. Urządzenie posiada też możliwość zadrukowywania do czterech brytów jednocześnie.

Agfa wskazuje, że udoskonalona karetka wpływa na wyższą jakość obrazu, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych przejść tonalnych. Anapurna H3200 obsługuje szerokie spektrum podłoży, dedykowanych różnym aplikacjom – od niepowlekanych mediów sztywnych (np. tworzyw sztucznych) do materiałów giętkich w rodzaju folii winylowych, banerowych czy canvas, a także tekstyliów. W ploterze znajdują zastosowanie atramenty spełniające wymogi proekologicznego certyfikatu GREENGUARD Gold, zapewniające – jak podaje producent – wysoką wyrazistość reprodukowanych barw i szeroki ich gamut. Niskie zużycie atramentu zapewnia natomiast opatentowana przez firmę Agfa technologia jego aplikowania – Thin Ink Layer.

Nowy ploter Anapurna H3200 jest też wyposażony w specjalną obudowę ochronną. Jak podkreśla Agfa, ten element projektu ma przede wszystkim wpływać na lepsze bezpieczeństwo środowiska pracy operatorów obsługujących urządzenie.

Nowy ploter będzie miał swoją oficjalną premierę rynkową podczas zbliżających się targów C!Print w Lyonie. Na stoisku firmy Agfa będzie on prezentowany obok innej hybrydowej maszyny – wysokowydajnej Tauro H3300 HS, - wyposażonej w opcję lakierowania oraz system Flex Roll-to-Roll. Jest to kompaktowy moduł zwiększający rzeczywisty czas pracy maszyny dzięki sprawnemu przezbrajaniu urządzenia z obsługi mediów giętkich (drukowanych w trybie z roli na rolę) na sztywne, bez konieczności jego odłączania od maszyny.

Nowa wersja hybrydowego plotera Anapurna będzie też jedną z atrakcji stoiska firmy Agfa podczas targów Fespa 2024, odbywających się w Amsterdamie.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności