Europejskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów Papierniczych (European Tissue Symposium, ETS) organizuje kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi na ewolucję badań naukowych dotyczących suszenia dłoni w ciągu ponad 15 lat.
Hand drying discovery roadmap – A 15-year story przedstawia przeprowadzone liczne badania dotyczące zalet różnych metod suszenia dłoni oraz ich wpływu na higienę i czystość w toalecie i poza nią.
Wiedza była stale poszerzana przez ponad 15 lat – plan badań rozpoczął się w 2008 r. wraz z badaniem przeprowadzonym na Uniwersytecie Westminster. W badaniu analizowano wiele mian bakterii na dłoniach związanych z różnymi metodami suszenia dłoni – aż do najnowszych badań oceniających potencjał wirusowego skażenia użytkowników i środowiska przez aerozole powstające podczas suszenia dłoni.
Badacze oraz pracownicy naukowi szanowanych uniwersytetów i szpitali przeprowadzili liczne badania. Badają oni związek między metodą suszenia dłoni a szerzej pojętą higieną, a ich prace stanowią niezbędną lekturę dla wszystkich osób odpowiedzialnych za utrzymanie higieny toalet i ochronę ogółu społeczeństwa – od kierowników ds. zakupów w szpitalach i budynkach użyteczności publicznej po właścicieli nieruchomości, restauratorów i hotelarzy.
Kampania ta koncentruje się wokół harmonogramu stworzonego przez prof. Marka Wilcoxa OBE ze Szpitali Klinicznych w Leeds i Uniwersytetu w Leeds, który kierował szeregiem badań, i pokazuje, jak przez lata gromadzono wiedzą i zbierano dowody naukowe.
Kampania Hand drying Discovery Roadmap – A 15 year story przedstawia, jak ewoluowała nasza wiedza na temat znaczenia suszenia dłoni jako części procesu higieny dłoni w miarę analizowania różnych aspektów w ramach nowych badań. Podkreśla ona znaczenie stosowania wiarygodnych podstaw naukowych w dostarczaniu jednoznacznych dowodów wspierających zdrowie publiczne i określaniu najbardziej higienicznego sposobu suszenia dłoni oraz minimalizowania rozprzestrzeniania się zakażeń.
Na podstawie informacji organizatora