Japończycy żyją w przyszłości druku wielkoformatowego – Ty też możeszPoprzedni artykuł 

Jak wzmocnić swoją pozycję na rynku druku LFP? API.PL organizuje wydarzenie, by odpowiedzieć na to pytanie. Celem spotkania jest opowiedzenie, jak usprawnić i przyspieszyć proces produkcji, ograniczyć zbędne zużycie materiału, a także stworzyć szansę na zyskanie nowych klientów. By dowiedzieć się, jak to zrobić przeanalizowana zostanie filozofia trzech marek, które królują na japońskim rynku druku wielkoformatowego – Epson, Graphtec i Eizo.

Japoński ideał LFP – czego oczekiwać po spotkaniu?

Japońskie Trio to seria prezentacji, na których zaprezentowane zostaną drukarki żywiczne Epson z serii SureColor SC-R, plotery tnące Graphtec i monitory graficzne Eizo. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać każdą z tych maszyn z osobna – a najlepiej w ramach jednego ekosystemu – by zautomatyzować proces produkcji druku wielkoformatowego, oszczędzić i zyskać nowych klientów.

Drukarka żywiczna Epson SureColor SC-R to fantastyczna alternatywa dla druku solwentowego. Dlaczego? Przede wszystkim przyspiesza możliwość realizacji zleceń - wydruki żywiczne schną niemal natychmiast w odróżnieniu od druku solwentowego, który musi odparować dłuższy czas, nim poddamy go kolejnemu etapowi. Kolejną zaletą jest możliwość produkcji nadruków odpowiednich do środowisk wrażliwych, ze względu na ekologiczny i niskoemisyjny druk potwierdzony certyfikatami. Druk solwentowy nie nadaje się do takich miejsc, jak szpital czy przedszkole. Z kolei sama drukarka Epson z serii SC-R cechuje się niezrównaną jakością wydruku i doskonałym odwzorowaniem kolorów dzięki dodatkowym jasnym atramentom.

Plotery tnące Graphtec zapewnia maksymalną precyzję cięcia, a ich niezawodność jest już legendarna. Co więcej z odpowiednim oprogramowaniem można upewnić się, że zachowujemy ciągłość pracy pomiędzy drukarką i ploterem. Można także automatycznie rozmieścić nadruki i markery tak, by ciąć z jak najmniejszą stratą materiału.

Monitor graficzny Eizo jest środowiskiem, w którym powstaje projekt wydruku, więc oczywiście musi cechować go nienaganne odwzorowanie kolorów, by dostać na wydruku to, co na ekranie. Eizo oprócz najwyższej klasy specyfikacji technologicznej, zadbało też o automatyzację kalibracji monitora, by dopasować kolory na ekranie do potrzeb drukarza. Dodatkowo, łącząc ze sobą kilka monitorów Eizo w chmurze, upewniamy się, że - przykładowo - grafik i drukarz zobaczą to samo.

Uczestnicy dowiedzą się, ułatwić sobie życie, a także zadbać o to, by park maszynowy od początku do końca stanowił zgrany ekosystem! Na wydarzeniu będzie można zobaczyć także media do druku, które z pewnością wzbogacą projekty. Zaprezentowany też zostanie system Caldera, który pomaga osiągnąć status perfekcji w automatyzacji.

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie odbędzie się w czterech różnych miastach.

11.06 - Kraków
12.06 - Warszawa
18.06 - Gdańsk
19.06 - Swarzędz pod Poznaniem

API.PL ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na Japońskie Trio. Ilość miejsc jest ograniczona. By wziąć udział, prosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Nie przegap szansy, by poznać nowe możliwości, a także porozmawiać z naszymi doświadczonymi fachowcami, którzy chętnie doradzą, jak najlepiej usprawnić druk dużego formatu.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności