Podczas Drupa 2024 Epson zaprezentował najlepszą w swojej klasie przemysłową drukarkę kolorowych etykiet na żądaniePoprzedni artykuł 

Nowa, kompaktowa drukarka etykiet Epson ColorWorks C8000e pozwala szybko drukować wysokiej jakości etykiety przy znacznym ograniczeniu ilości odpadów i zmniejszeniu śladu węglowego.

Na targach Drupa w Düsseldorfie (hala 5, stoisko D20) Epson prezentuje swoją najnowszą drukarkę etykiet. ColorWorks C8000e, przeznaczona do drukowania kolorowych etykiet na żądanie, zapewnia szybkość i wysoką jakość przy równoczesnym ograniczeniu kosztów i ilości odpadów w porównaniu z tradycyjną, analogową produkcją etykiet.

Oferująca szereg zaawansowanych funkcji, nowa drukarka bazuje na sukcesie swojej poprzedniczki, modelu ColorWorks C7500, i jest zaprojektowana tak, aby sprostać wysokim oczekiwaniom produkcji etykiet w sektorach od spożywczego, napojów, chemicznego i opieki zdrowotnej, po ogrodnictwo, farmację, magazynowanie i logistykę.

ColorWorks C8000e wykorzystuje unikalną technologię głowicy drukującej PrecisionCore firmy Epson, która pozwala drukować szczegółowe etykiety o powtarzalnie wysokiej jakości. Rozdzielczość 1200 x 600 dpi umożliwia dokładne odwzorowanie kodów kreskowych i małej czcionki, zaś prędkość drukowania 300 mm/s minimalizuje czas realizacji zadań na żądanie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność i powtarzalną jakość wydruków, drukarka Epson C8000e korzysta z autorskiej technologii weryfikacji dysz (Nozzle Verification Technology, NVT), która zapobiega błędom wydruku i dopasowuje kolor spotowy oraz profilowanie ICC, ułatwiając precyzyjne zarządzanie kolorami.

C8000e obsługuje wiele rodzajów podłoża, w tym papier matowy i błyszczący, folię i materiały syntetyczne. Może drukować etykiety o szerokości od jednego do czterech cali, a regulowany stół (do 0,6 mm) pozwala na używanie grubszych podłoży, np. do drukowania metek z cenami lub etykiet do kwiatów. Brak strat jakości przy korzystaniu z podłoży z certyfikatem BS 5609 sprawia, że ta drukarka idealnie nadaje się również do produkowania etykiet w trudnych i wymagających warunkach, np. w kontakcie ze słoną wodą lub chemikaliami.

Drukarka Epson ColorWorks C8000e zapewnia niski całkowity koszt posiadania (TCO), optymalną wydajność i zmniejszenie wpływu na środowisko. Zastosowanie woreczków z atramentem o dużej pojemności pozwoliło ograniczyć zawartość plastiku aż o 75% w porównaniu z kartridżami i zapewnić o 1,65 raza większą objętość w porównaniu z jego poprzednikiem. Wyprodukowano go przy użyciu o 2,6 kg mniej części metalowych niż w modelu C7500.

Model C8000e ma swobodę podłączenia, w tym z użyciem USB 3.0, Ethernetu o wysokiej prędkości, Wi-Fi (opcjonalnie) i portu we/wy, dzięki czemu łatwo integruje się z infrastrukturą bez modyfikowania istniejących systemów oprogramowania. Ponadto obsługa języków ZPL i ESC/Label zapewnia prostą i bezproblemową integrację ze starszymi systemami. Dzięki wykorzystaniu sterowników ABAP do bezpośredniego druku ERP, integracja z systemem SAP jest również prosta. Firmy szukające optymalizacji procesów i ogólnej wydajności docenią model C8000e za możliwość druku etykiet na żądanie i ich proste przechowywanie w chmurze, np. w Loftware, jednym z najwszechstronniejszych rozwiązań do zarządzania etykietami i pracami artystycznymi, lub NiceLabel Cloud, skalowalnej platformie dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Obsługa i konfigurowanie procesów druku są teraz jeszcze prostsze dzięki nowym aplikacjom i usługom w chmurze.

Drukarka C8000e ma o 35% mniejszy ślad węglowy w porównaniu z C7500, a zajmując znacznie mniej miejsca, sprawdza się w pracy w dużo mniejszych przestrzeniach. W modelu ColorWorks C8000e wszystkie operacje, takie jak ładowanie papieru, wymiana tuszu i drukowanie, wykonuje się z jednej strony, co bardzo ułatwia pracę i obsługę maszyny. Oprócz tego bardzo pojemne woreczki z atramentem pozwalają drukować dłużej bez przerw. Drukarka jest objęta gwarancją Epson i programem CoverPlus, dostępnym dla wszystkich klientów drukujących duże wolumeny.

„Nowa, mniejsza drukarka ColorWorks C8000e firmy Epson oferuje szybkie drukowanie kolorowych etykiet w wysokiej jakości na żądanie cenione na dynamicznie rosnącym rynku etykiet przemysłowych”, mówi Grzegorz Moch z Epson Polska. „W latach 2019-2023 popyt na maszyny ColorWorks firmy Epson znacznie wzrósł. Ten trend potwierdza, że nasza technologia oferuje nie tylko opłacalność i jakość, ale pozwala też znacznie zmniejszyć ilość odpadów oraz niekorzystny wpływ na środowisko mniej wydajnych, analogowych procesów masowej produkcji etykiet. Przyszłością przemysłowej produkcji kolorowych etykiet jest naturalnie druk na żądanie, a dzięki poszerzeniu oferty ColorWorks Epson oferuje technologię, która jest najlepsza w swojej klasie”.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności