Firma Sun Chemical poinformowała o ukazaniu się „Biuletynu regulacyjnego – jesień 2024”, skierowanego do jej klientów. Podobnie jak wcześniejsze tego typu publikacje, zawiera on istotne formalne zmiany, dotyczące jej portfolio skierowanego do branż poligraficznej i opakowaniowej. Biuletyn jest dostępny na stronie internetowej www.sunchemical.com/regulatory-newsletters.
„Sun Chemical publikuje biuletyny regulacyjne dwa razy w roku, aby ułatwić naszym klientom przestrzeganie przepisów, które mają wpływ na ich działalność - podkreśla Bob Kendrick, Director Corporate Regulatory w firmie Sun Chemical. – Za sprawą zrównoważonej oferty produktów, globalnego zespołu obsługi klienta i biuletynów informacyjnych, konsekwentnie staramy się pomagać naszym partnerom branżowym i klientom w lepszym przygotowaniu do stale zmieniających się przepisów, mających wpływ na naszą branżę”.
W najnowszej edycji biuletyn uwzględnia m.in. takie zagadnienia jak: proponowana aktualizacja dopuszczalnych wartości PCB zgodnie z niedawną zmianą w europejskim rozporządzeniu w sprawie trwałych zanieczyszczeń organicznych (POP); klasyfikacja akrylonitrylu jako substancji rakotwórczej, wprowadzona przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC); aktualizacja ustawy o kosmetykach wolnych od substancji toksycznych obowiązującej w stanie Waszyngton (USA), definiująca substancje uwalniające formaldehyd i ołów w stężeniu 1 ppm lub wyższym jako zabronione w produktach kosmetycznych; ograniczenia dotyczące chemikaliów znajdujących się w materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością (FCM), w tym proponowany zakaz stosowania bisfenolu A (BPA) i wprowadzenie kryteriów czystości dla tworzyw sztucznych zgodnie z 18. poprawką do rozporządzenia w sprawie tworzyw sztucznych; ograniczenie zawartości olejów mineralnych do mniej niż 0,1% w farbach opakowaniowych używanych we Francji wchodzące w życie 1 stycznia 2025 r.; opóźnienie w powszechnym ograniczeniu PFA ze względu na nieprzewidzianą liczbę zgłoszeń i zastrzeżeń publicznych; finalizacja prac nad „mapą drogową” dotyczącą ograniczeń REACH i terminów wprowadzenia zakazów dla określonych substancji, w tym m.in. bisfenoli, chromianów ołowiu i substancji rakotwórczych; identyfikacja przez ACSH dziewięciu chemikaliów i grup chemicznych, które rozważane są w kontekście narażenia zawodowego, pracujących z nimi osób i wprowadzenia związanych z tym limitów: m.in. dwutlenku tytanu, tlenku cynku i słabo rozpuszczalnych cząstek stałych o niskiej toksyczności; ocena farb i substancji uwalniających mikrodrobiny plastiku pod kątem możliwych zmian przepisów w stanie Kalifornia (USA) w ramach programu Bezpieczniejsze Produkty Konsumenckie; zatwierdzenie przez Ukrainę rozporządzenia w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (CLP) w miarę zbliżania się tego kraju do członkostwa w UE; dodanie 5000 substancji do stworzonej przez Szwedzką Agencję Chemikaliów bazy danych, obejmującej niebezpieczne substancje (z możliwością ich wyszukiwania); zatwierdzenie przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) finalnego standardu klasyfikacji i oznakowania chemikaliów, który wejdzie w życie 1 sierpnia 2025 r.
Sun Chemical podkreśla, że – będąc liderem w obszarze zrównoważonych, efektywnych ekologicznie praktyk biznesowych – firma koncentruje się na produkcji bioodnawialnych, odzyskiwalnych i kompostowalnych produktów, wpierających jej klientów w osiąganiu zamierzonych celów środowiskowych i umożliwiających im dopasowanie się do obowiązujących przepisów i regulacji. Publikowany przez nią dorocznie Korporacyjny Raport Środowiskowy w dużej mierze prezentuje jej zaangażowanie w tworzenie i rozwijanie zrównoważonych produktów i towarzyszących im usług, wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów firmy. Najnowsza jego wersja dostępna jest na stronie www.sunchemical.com/sustainability.
Zainteresowanych własnym egzemplarzem „Biuletynu regulacyjnego – jesień 2024” firma zaprasza do odwiedzenia strony www.sunchemical.com/regulatory-newsletters.
Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej