Océ ColorWave 600 w firmie Orlen Projekt SAPoprzedni artykuł 

Wielkoformatowa drukarka Océ ColorWave 600 została niedawno zainstalowana w firmie Orlen Projekt SA - jednym z największych i najbardziej doświadczonych biur projektowych w Polsce, przygotowanych do realizacji najbardziej skomplikowanych zadań. Firma doceniła przede wszystkim wysoką jakość i prędkość urządzenia oraz fakt, że pochodzące z niego wydruki są wodoodporne.

Oferta firmy Orlen Projekt SA obejmuje wszystkie etapy procesu inwestycyjnego począwszy od koncepcji poprzez poszczególne fazy projektowania, kompletację dostaw, po realizację i rozruch. Orlen Projekt SA projektuje i buduje głównie dla przemysłów: petrochemicznego, rafineryjnego oraz chemicznego, a także pokrewnych branż przemysłowych łącznie z obiektami kubaturowymi i infrastrukturalnymi.

W ramach oferowanych usług firma m.in. opracowuje koncepcje (przedprojektowe, modernizacji i rozbudowy instalacji); realizuje projekty (procesowe, bazowe, budowlane, techniczne) we wszystkich branżach (technologicznej, pomiarów i automatyki, orurowania, budowlanej i architektonicznej, elektrycznej, instalacyjnej i ochrony środowiska, konstrukcji i budowy aparatury); przeprowadza analizy, ekspertyzy i opinie techniczne a także wykonuje odbiory techniczne. Wszystkie tego rodzaju usługi generują potrzebę drukowania projektów i map o wysokiej jakości.

Aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom rynku, w swoich projektach Orlen Projekt SA wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne i techniczne, zgodne ze światowymi trendami. W ostatnim czasie do urządzeń, które mają służyć zapewnieniu wysokiej jakości oferowanych przez Orlen Projekt SA usług, dołączyło urządzenie ColorWave 600 firmy Océ.

Krzysztof Zadrożny z Orlen Projekt SA mówi: Spośród innych urządzeń jakie braliśmy pod uwagę urządzenie Océ ColorWave 600 wyróżnia szybkość i wydajność druku nieporównywalna z innymi urządzeniami w tej klasie. Doceniliśmy również wysoką jakość druku zarówno dokumentów technicznych, jak i grafiki, a także fakt, że jest to jeden ploter do wielu zadań – drukuje zarówno prace czarno-białe jak i kolorowe i robi to z naprawdę imponującą jakością. Dodatkowo obsługuje wiele formatów – od A3 do 42 cali. Co istotne przy drukowaniu dokumentacji technicznej – w urządzeniu nośnikiem jest toner, a nie woda, która zniekształca media, na których praca jest drukowana.

Technologia drukowania w kolorze - Océ CrystalPoint - łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając wyraziste, wysokiej jakości i odporne na wodę wydruki o bardzo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych punktów drukowanych obrazów. Właśnie te cechy oraz prędkość, a także wysoka jakość wydruków zadecydowały o jego wyborze przez firmę Orlen Projekt SA.

Wcześniej projekty i mapy wykonywane przez Orlen Projekt SA szybko się niszczyły, rozmazywały itp., ponieważ wykorzystywane były w różnych miejscach i warunkach atmosferycznych. Wydruki z Océ ColorWave 600 są odporne na wodę, a więc trwalsze w użytkowaniu. Urządzenie to gwarantuje też dużą prędkość, co przy dużej liczbie realizowanych przez Orlen Projekt SA projektów ma ogromne znaczenie. Prędkość w urządzeniu Océ ColorWave 600 jest przynajmniej dwukrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi - model ten umożliwia zadrukowanie arkusza A0 w czasie zaledwie pół minuty. Warto dodać, że Océ ColorWave 600 w istotny sposób redukuje ogólne koszty obsługi projektów realizowanych w Orlen Projekt SA (także dzięki możliwości wykorzystania taniego papieru do drukowania w kolorze), a także znacząco poprawia wydajność produkcyjną zwłaszcza, gdy prac do wydrukowania jest bardzo dużo. Firma Orlen Projekt SA dokłada wszelkich starań, by swoim klientom dostarczyć dokumentację wysokiej jakości, odpowiadającą międzynarodowym standardom i wymogom partnerów krajowych i zagranicznych, stąd zadecydowała o zakupie urządzenia Océ ColorWave 600, które drukuje teraz niemal wszystkie realizowane projekty – mówi Krzysztof Zadrożny.

Zapewnienie wysokiej jakości usług oferowanych przez Orlen Projekt SA jest priorytetem firmy. Opiera się on na nowoczesnym Systemie Zarządzania poprzez Jakość – firma posiada Certyfikat Systemu Jakości zgodny z pakietem norm ISO 9001 audytowany przez firmę Bureau Veritas Quality International, jedną z najbardziej znanych firm certyfikujących.

Firma Orlen Projekt SA ma już 36-letni dorobek w projektowaniu nowych i modernizacji już istniejących obiektów petrochemicznych i rafineryjnych Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA. Usługi projektowo-inżynierskie wykonuje od 1972 roku, głównie w zakresie remontów aparatów i urządzeń. Firma zapewnia również dokumentację dla sprawnego funkcjonowania infrastruktury Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA, m.in. magistralnych sieci rurociągów technologicznych i energetycznych, magistralnych sieci elektroenergetycznych, magistralnych estakad. Wiele z tych projektów było niejednokrotnie nagradzanych w prestiżowych konkursach.

Do osiągnięć firmy należy m.in. instalacja destylacji ropy DRW II (destylacji rurowo-wieżowej) uhonorowana m.in. nagrodą III stopnia w IV Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Ochrony Powietrza Atmosferycznego na najlepsze osiągnięcia w zakresie: ochrony powietrza atmosferycznego, gospodarki odpadami przemysłowymi oraz wykorzystania paliw i energii uzyskanej w zakładach przemysłowych i komunalnych w latach 1996-97 oraz nagrodą IV stopnia w II Międzynarodowym konkursie na rozwiązanie w dziedzinie Ochrony Środowiska organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego na rozwiązanie pt. „Modernizacja Instalacji Destylacji Rurowo-Wieżowej”. Ponadto: Wytwórnia folii polipropylenowej Dwukierunkowo-Orientowanej - nowoczesna linia zaprojektowana na podstawie założeń niemieckiej firmy Brückner, uruchomiona wiosną 1996 roku; instalacja Odzysku Siarki Metodą Clausa - projektowana na licencji niemieckiej firmy Lurgi, chroniąca środowisko przed emisją związków siarki; instalacja EMTB - do produkcji eteru metylo-tert-butylowego, zaprojektowana w oparciu o technologie OBR PR Płock; instalacja HON V (hydroodsiarczania olejów napędowych) - projekt techniczny w całości opracowany przez inżynierów firmy Orlen Projekt SA na bazie projektu procesowego OBR PR w Płocku (projekt ten został nagrodzony II nagrodą w "Wielkim Konkursie Wynalazczym na rozwiązania w Dziedzinie Ochrony Środowiska 1994-1995" oraz wyróżnieniem za udział we wdrożeniu ww. przedsięwzięcia przyznane przez Fundację Ochrony Powietrza Atmosferycznego w 1996 r); składowisko odpadów dla Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA - składowisko odpadów stałych o pojemności 170 000 m3 z kompletnym zabezpieczeniem środowiska; instalacja Biologicznej Regeneracji Gruntów Zaolejonych - o powierzchni kwater 5000 m2 z obiektami towarzyszącymi, w tym magazyn ziemi czystej o powierzchni 15000 m2 - zaprojektowana we współpracy z Instytutem Mikrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego; instalacja Chlorowni - nowoczesne dwie linie produkcyjne wody chlorowanej używanej do powstrzymywania życia biologicznego w systemach wody przemysłowej (wody chłodniczej, wody p.poż., wody gospodarczej) w Polskim Koncernie Naftowym Orlen SA o łącznej wydajności 93m3/h i jedna linia do uzdatniania wody pitnej; instalacja Destylacji Ropy (DRW VI) - najnowsza jednostka destylacji rurowo wieżowej w PKN SA zaprojektowana na podstawie procesu Snamprogetti, Orlen Projekt SA jako podwykonawca miał duży udział w wykonaniu czynności projektowych w zakresie wszystkich branż; najwyższa w kraju (o wysokości 70 m i średnicy blisko 6m) kolumna deizoheksanizera na instalacji Izomeryzacji Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA w całości zaprojektowana przez Orlen Projekt SA.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności