Wśród wystawców tegorocznych targów Poligrafia tradycyjnie już znalazła się firma Introzap. Jej stoisko licznie odwiedzali przedstawiciele rodzimych drukarń dziełowych i akcydensowych, którzy mieli m.in. możliwość obejrzenia podczas pokazów „na żywo” maszyny do obwolutowania Kolbus SU 631. Firma poinformowała też o licznych kontraktach zrealizowanych w ostatnich miesiącach, obejmujących m.in. zaawansowane linie do oprawy twardej i zeszytowej. Introzap – wyłączny przedstawiciel firmy Kolbus w naszym kraju – to wystawca obecny na poznańskich targach od początku swojego istnienia. Jak twierdzi Jolanta Szafranek z jej działu marketingu, z szacunku dla swoich obecnych i potencjalnych klientów, firmy nie mogło zabraknąć na Poligrafii także w tym roku:
Dla nas obecność tutaj, podobnie jak podczas poprzednich edycji targów, jest czymś naturalnym. Klienci, zarówno obecni jak i potencjalni oczekują bezpośredniego kontaktu podczas takich wystaw, o czym świadczy frekwencja osób odwiedzających nasze stoisko. Dość powiedzieć, że zawitali do nas wszyscy najważniejsi polscy użytkownicy rozwiązań dostarczanych przez Introzap, m.in. z Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy i Torunia. Nie zabrakło wizyt ze szkół średnich i wyższych. Mieliśmy też liczne rozmowy z potencjalnymi klientami. W sumie odnotowaliśmy około 100 spotkań handlowych, co jest wynikiem porównywalnym z poprzednimi edycjami tych targów. I podobnie jak w ubiegłych latach, liczymy, że i tym razem część z nich zaowocuje umowami sprzedaży.
Podobnie jak w latach ubiegłych, firma Introzap zaprezentowała na swoim stoisku pracujące „na żywo” rozwiązanie. Tym razem promowała w Poznaniu maszynę do obwolutowania Kolbus SU 631, przeznaczoną do książek z prostym i zaokrąglonym grzbietem. Obwolutę można nakładać na książki zarówno w miękkiej jak i twardej oprawie. Istnieje również możliwość zamykania skrzydełek dla książek z tego typu okładkami. Urządzenie przeznaczone jest do obróbki książek o maksymalnym formacie (z obwolutą) 320 (szerokość) x 390 (wysokość) x 80 (grubość) mm. Minimalna grubość wkładu wynosi 6 mm, format obwoluty od 300 x 125 mm do 900 x 390 mm, zaś szerokość skrzydełek od 50 do 150 mm. Maszyna, oferująca wydajność do 30 taktów/min. (uzależnioną każdorazowo od formatu, materiałów itd.), posiada bardzo bogate wyposażenie standardowe, m.in.: pracujący w trybie ciągłym nakładak obwolut wraz z magazynkiem produktów ułożonych w stosie; stację przegniatania z równolegle pracującym narzędziem żłobkującym arkusze obwoluty podczas transportu; urządzenie otwierające książkę do oddzielania okładziny od wkładu i wyklejki; urządzenie do zamykania okładziny podczas transportu; urządzenie do zaginania skrzydełek obwoluty za okładkę oraz system wykładania książki obwolutą nałożoną grzbietem do przodu. Maszyna cechuje się dużą ergonomią – jej główny pulpit sterowniczy wyświetla oznaczenia tekstowe i graficzne zachodzących procesów, urządzenie jest wyposażone w system wstępnego ustawiania z cyfrowymi wskazaniami pozycji, a wszystkie ważne przestawienia dokonywane są przy pomocy pokręteł umieszczonych poza osłonami ochronnymi.
Maszynę Kolbus SU 631 pokazaliśmy niejako „wbrew” obecnej modzie na okładki ze skrzydełkami – kontynuuje Jolanta Szafranek –
ale zainteresowanie nią podczas prezentacji targowych wskazuje, że ma ona szansę znaleźć użytkowników także wśród polskich drukarń. Mamy nadzieję, że targi w Poznaniu będą kolejnym impulsem do inwestycji w rozwiązania introligatorskie Kolbus w naszym kraju i że powtórzymy w najbliższych miesiącach sukcesy odniesione w roku 2010. Dokonaliśmy w nim wielu instalacji, m.in. trzech – na sześć sprzedanych w skali całego świata – linii do oprawy twardej Kolbus BF 530 o prędkości 70 taktów/min. Rozwiązanie to wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i wydajności, a z jego zalet już dziś korzystają trzy znaczące polskie drukarnie, m.in. Interdruk z Garwolina i Perfekt z Warszawy. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do nich kolejni zadowoleni użytkownicy naszych rozwiązań. Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com