ACTEGA wprowadza Signite™, aby przekształcić rynek „bez etykiet” i zapewnić przyszłość bez odpadówPoprzedni artykuł 

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, tuszy, klejów i mas uszczelniających dla przemysłu drukarskiego i opakowaniowego, oficjalnie wprowadza na rynek Signite™ – rewolucyjne, opatentowane przez ACTEGA, najwyższej jakości rozwiązanie dekoracyjne, zaprojektowane w celu znacznego zmniejszenia dzień wyeliminować, marnotrawstwo w produkcji etykiet.

W zależności od projektu zdobienia, technologia może obecnie zmniejszyć ilość odpadów etykiet o ponad 50% w porównaniu z etykietą samoprzylepną o podobnym rozmiarze, eliminując matrycę etykiety, zmniejszając grubość zdobienia do około jednej trzeciej grubości typowej przezroczystej etykiety samoprzylepnej i eliminując etykiety na nośniki z tworzywa sztucznego w obszarach niedrukowanych.

Co więcej, z dekoracjami Signite, które mają znacznie mniejszą masę materiału niż alternatywne metody, takie jak etykiety samoprzylepne i rękawy termokurczliwe, ta nowatorska alternatywa jest znacznie bardziej dostosowana do obecnych procesów recyklingu, a rozwijające się programy ponownego wykorzystania opakowań prowadzone przez markę zaczynają dominować nad szkłem jednorazowego użytku. opakowania na całym świecie. Przełomowe dekoracje Signite stanowią prawdziwą alternatywę dla etykiet „bez etykiety”, przenosząc wygląd i wrażenia bezpośrednio na ekran pojemnika lub druk cyfrowy z wydajnością etykiet samoprzylepnych. Obecnie dekoracje są wytwarzane przy użyciu nieco przekonfigurowanych procesów fleksodruku wąskowstęgowegolub hybrydowego druku cyfrowego, przebiegających ze standardowymi prędkościami druku wąskowstęgowego. Małe i średnie marki mają potencjał do natychmiastowego wykorzystania tych nowych lub zmodyfikowanych odmian swoich zasobów drukarskich, co pozwala na stosunkowo płynne skalowanie produkcji dekoracji w miarę komercjalizacji technologii Signite.

Przenoszenie dekoracji Signite do pojemników wymaga specjalnie zaprojektowanych do tego celu odmian urządzeń do etykietowania wrażliwego na nacisk. Pierwsze aplikatory liniowe Signite wprowadzone na rynek są przeznaczone do sztywnych cylindrycznych pojemników o niższych prędkościach przerobowych. Kolejne projekty systemów, które są na różnych etapach opracowywania prototypów, będą dotyczyć pojemników aluminiowych i asymetrycznych, a także pojemników cienkościennych wymagających napełniania w celu przeniesienia dekoracji. Szybkobieżne maszyny aplikacyjne Signite i odpowiadające im media dekoracyjne są planowane jako nieodłączna część mapy drogowej technologii i przewiduje się, że w 2022 r. wejdą w fazę prototypowania.

„Marki zajmują pozycję lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, mając ambitne cele w zakresie redukcji odpadów i dążenie do zwiększenia wydajności i skali recyklingu pojemników” – wyjaśnia Anthony Carignano, dyrektor techniczny ds. Marketingu – Signite, ACTEGA. „Jednocześnie firmy te poszukują sposobów na odblokowanie nowej, wysokiej jakości estetyki etykiet i wrażeń dotykowych dla produktów premium.

„Signite oferuje tym markom najlepszą możliwą szansę na spełnienie wszystkich tych celów. To rozwiązanie naprawdę zmienia zasady gry, ponieważ żadna inna technologia nie zapewnia redukcji odpadów z tworzyw sztucznych na taką skalę. Ponadto, w miarę rozwoju rozwiązania i jego kompatybilności z innymi procesami produkcyjnymi, takimi jak cyfrowy druk atramentowy, wpływ na branżę, a ostatecznie na środowisko, będzie tylko nabierał większego znaczenia”.

Signite zapowiada się jako pionierskie rozwiązanie dla wielu sektorów rynku i ma na celu wspieranie w przyszłości produkcji wielkoseryjnej wymaganej przez znane marki. Obecnie rozwiązanie jest idealne dla dekoratorów kontraktowych na małą skalę i właścicieli marek specjalistycznych, którzy poszukują istotnego wyróżnika, który wzmocni ich przewagę konkurencyjną.

„W tej pierwszej fazie wprowadzania technologii mocno i wyraźnie koncentrujemy się na rozwijaniu tego rozwiązania dla sektora opakowań szklanych. Odbiorcami końcowymi, którzy początkowo skorzystają z tego rozwiązania, będą zatem producenci rzemieślniczych alkoholi destylowanych, mikro- lub średnich produktów winiarskich, specjalistycznej żywności i napojów bezalkoholowych, naturalnych i nutraceutycznych produktów farmaceutycznych oraz szkła domowego, takiego jak świece. Ponieważ kilku klientów beta już pracuje ze szklanymi pojemnikami, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy przewidujemy dodatkowe wersje technologii przeznaczone dla sztywnych pojemników PET i aluminiowych puszek na napoje, spodziewamy się, że popyt na to rozwiązanie przyspieszy jego sukces i upowszechnienie w całej branży”. mówi Carignano.

Thorsten Kröller, Prezes Oddziału ACTEGA, podsumowuje: „To ekscytujący czas dla ACTEGA i całej branży. Opracowujemy i wprowadzamy na rynek rozwiązanie, które pomaga właścicielom marek osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także osiągnąć wyjątkową estetykę etykiet premium. Chociaż jest jeszcze w powijakach, Signite stanowi ogromny kamień milowy dla branży i na mapie drogowej zrównoważonego rozwoju ACTEGA”.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności