Milliken & Company przejmuje Encapsys, LLCPoprzedni artykuł 

Milliken & Company („Milliken”), globalny zdywersyfikowany producent z ponad półtora wieku doświadczeniem w dziedzinie materiałoznawstwa, formalnie nabył Encapsys, LLC („Encapsys”), światowego lidera w dziedzinie mikroenkapsulacji, od Cypress Performance Group LLC („Cypress”). Transakcja oficjalnie zamknięta 18 października 2021 r.

„Przesunięcie igły w sprawie zrównoważonego rozwoju wymaga intensywnego myślenia i silnej współpracy. Cieszymy się, że możemy powitać Encapsys w Milliken” – powiedział Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Milliken & Company. „Doświadczenie Encapsys w połączeniu z naszą zdolnością do skalowania będzie napędzać nasze wysiłki na rzecz dostarczania zrównoważonych innowacji naszym klientom”.

„Encapsys wnosi do zespołu Milliken unikalne połączenie innowacji, nauki i technologii” – dodaje Cindy Boiter, wiceprezes wykonawczy i prezes działu chemicznego firmy Milliken. „Wzmacniając nasze portfolio specjalistycznych chemikaliów o globalnym zasięgu, to przejęcie przyspieszy zrównoważone rozwiązania dla rynków i klientów, których obsługujemy”.

Ponieważ Encapsys integruje się z Milliken, codzienne operacje będą kontynuowane bez przerw, w tym relacje z istniejącymi dostawcami i klientami.

Firma Encapsys z siedzibą w Appleton w stanie Wisconsin jest liderem w dziedzinie technologii mikroenkapsulacji, która polega na nakładaniu jednolitej polimerowej powłoki wokół materiału rdzenia na poziomie mikrona, aby stworzyć kapsułki. Mikroenkapsulacja ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i pomaga firmom uzyskać bardziej zrównoważone produkty poprzez rozwój odpowiedzialnej konsumpcji i efektywnego dostarczania materiałów aktywnych.

„Współpracownicy Encapsys są podekscytowani możliwością dołączenia do zespołu Milliken i powitania światowej klasy organizacji w północno-wschodnim Wisconsin” – powiedziała Mary Goggans, prezes Encapsys. „Nasza kultura i wartości idealnie do siebie pasują i nie możemy się doczekać wykorzystania globalnych możliwości Milliken w celu przyspieszenia innowacji i wzrostu”.

Milliken reprezentowali radca prawny Jones Day oraz doradca finansowy J.P. Morgan Securities LLC. BofA Securities, Inc. i Credit Suisse Securities (USA) LLC działały jako doradcy finansowi, a Morgan, Lewis & Bockius LLP działał jako doradca prawny Encapsys.

Na podstawie informacji firmy Milliken Chemical

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności