Sun Chemical podnosi ceny farb, lakierów i klejów w regionie EMEAPoprzedni artykuł 

Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 1 października br. – cen na wszystkie produkty (farby, lakiery, chemię i kleje) dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).

Firma uzasadnia konieczność wprowadzenia kolejnej w tym roku korekty cenowej sytuacją na globalnym rynku surowców, który – jak podkreśla w oficjalnym komunikacie – nie wykazał żadnych symptomów stabilizacji w minionych, letnich miesiącach. Co więcej, jak podaje Sun Chemical, pojawiła się na nim znacząca presja inflacyjna. Dla wielu producentów problemy z dostępnością surowców stały się prawdziwym wyzwaniem, co w połączeniu z dużą konkurencyjnością na rynku ich dostawców przyspieszyło wzrost kosztów większości materiałów, wykorzystywanych przez Sun Chemical w produkcji. Poza presją cenową na rynku surowców, zwiększeniu uległy też koszty logistyczne i operacyjne, w tym związane z opakowaniami, frachtem czy innymi usługami, na które popyt wzrasta wraz z systematycznym ożywieniem gospodarczym.

„Dynamika na rynku farb ma charakter bezprecedensowy i nie wykazuje symptomów stabilizacji – mówią Carlo Musso, President działu Packaging Inks w regionie EMEA i Robert Fitzka, President działu Key Accounts & Publication Inks w firmie Sun Chemical. – Naszym priorytetem jest utrzymanie dostaw do klientów w zakresie produktów i usług niezbędnych do ich codziennego funkcjonowania. W tym celu wykonaliśmy niezbędne kroki mające zabezpieczyć dostępność surowców i ich terminowy transport, z uwzględnieniem rosnących kosztów. Jako wiodący dostawca farb, Sun Chemical stara się w jak największym stopniu łagodzić skutki rosnących kosztów wszędzie gdzie to tylko możliwe. Jednak obserwowane tempo presji inflacyjnej wymusza na nas wprowadzenie podwyżek cen. Ich skala będzie różna w zależności od linii produktów i uzależniona od sytuacji na rynku surowców, dedykowanych danemu rozwiązaniu. Jednak w każdym przypadku będą one znaczące z uwagi nadzwyczajną eskalację kosztów związanych z materiałami, energią, frachtem, opakowaniami itd.”

Firma będzie przekazywała informacje o podwyżkach konkretnych cen na dane produkty podczas bezpośrednich rozmów z klientami. W przypadku pytań, do ich dyspozycji pozostają lokalni przedstawiciele handlowi Sun Chemical w każdym z regionów dotkniętych korektą cenową.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności