Najnowsza wersja workflow Agfa Graphics – Apogee 9 zdobywa coraz większą popularność wśród drukarń akcydensowych i firm pracujących w hybrydowym środowisku poligraficznym, uwzględniającym technologie konwencjonalną i cyfrową. Wielokrotnie nagradzane, bazujące na formacie PDF rozwiązanie stanowi swego rodzaju „centrum produkcyjne”, zapewniające użytkownikom większą innowacyjność, interaktywność i optymalizację działań w obszarze przygotowania prac do drukowania.
Apogee 9 to system workflow, który – jak zapewnia Andy Grant, szef działu oprogramowania Agfa Graphics – w równym stopniu spełnia oczekiwania typowej drukarni, jak też przedsiębiorstwa oferującego usługi druku mało- i wielkoformatowego, realizującego typowe zlecenia akcydensowe oraz prace z zakresu Sign & Display. Pracując zgodnie z promowanym przez producenta hasłem „Innowacja – interakcja – optymalizacja”, zapewnia on większą prostotę działań w obszarze cyfrowego prepressu, wyższy poziom automatyzacji oraz funkcjonalności przy budowaniu wzajemnych relacji na linii drukarnia-zleceniodawca.
„Apogee 9 to wszechstronne narzędzie, które eliminuje tzw. wąskie gardło w całym procesie produkcji poligraficznej – mówi Andy Grant. – Pozwala też drukarniom akcydensowym i dostawcom usług bazujących na różnych technologiach na większe zaspokojenie oczekiwań ich klientów”.
Apogee 9: Co nowego?
W systemie Apogee 9 znajduje się szereg nowych funkcji, które sprawiają, że jego użytkownik może zaoferować szersze portfolio innowacyjnych usług. Wyposażony został m.in. w sterowniki do produkowanych przez Agfa Graphics ploterów z serii Anapurna i Jeti. Jest też kompatybilny z rozwiązaniami do inkjetowego druku wielkoformatowego innych dostawców. Tym samym pozwala na sterowanie licznymi urządzeniami wyjściowymi – naświetlarką CtP, ploterem wielkoformatowym bądź też cyfrową maszyną drukującą – z poziomu tego samego interfejsu. Co więcej, umożliwia wprowadzanie parametrów dla każdego urządzenia z osobna, uwzględniając opcje wykańczania wydruków, przygotowanie pliku wykrojnika itd.
Nowa, wbudowana funkcja zarządzania barwą umożliwia z kolei wykorzystanie gotowych bądź tworzenie własnych profili kolorystycznych, bazujących na typie podłoża, trybie drukowania (o różnym poziomie jakości/rozdzielczości) oraz rodzaju urządzenia, w jakim będzie realizowana produkcja. Obie powyższe funkcje przenoszą konfigurację prepressu na zupełnie nowym poziom standaryzacji, zapewniając większą jakość realizowanej produkcji.
Nowa wersja modułu Apogee Impose pozwala na impozycję stron książek w oprawie miękkiej, uwzględniając linie klejenia i znaki pasowania (istotne w przypadku drukowania w maszynach z systemem odwracania arkusza). Z myślą o zleceniach realizowanych w maszynach zwojowych, program umożliwia impozycję stron o różnych formatach.
Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com