Rozwiązania oparte na chmurze wyzwaniem nowej ery biznesuPoprzedni artykuł 

Rok 2020 w wyniku globalnej pandemii wyznaczył początek nowej ery biznesu. Z myślą o bezpieczeństwie zarówno pracowników, jak i klientów, obecni pracodawcy starają się dostosować do nowych standardów, szukając rozwiązań, które kładą nacisk na elastyczność i mobilność pracy. Wspierają ich globalni dostawcy technologii, w tym Lexmark, który rozszerza własną ofertę usług o innowacyjne narzędzia i odpowiednie funkcje.

Nie bez przyczyny oprogramowanie oparte na chmurze cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie, które nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale przynosi też szereg wymiernych korzyści, tj. zabezpieczenie danych, niższy koszt eksploatacji urządzeń oraz kluczową w dzisiejszych czasach mobilność. Coraz więcej firm decyduje się przenosić swoje zasoby do chmury, a pandemia jedynie przyśpieszyła wdrożenia w tym obszarze. Także dostawcy technologii druku przeprojektowują swoją działalność, tak, aby oferować swoim partnerom mobilne rozwiązania.

- Lexmark, jako światowy lider w dziedzinie przetwarzania obrazu, niezmiennie pracuje nad własną ofertą usług świadczonych w chmurze. Znalezienie rozwiązań, które będą odpowiedzią na współczesne wyzwania i pomogą naszym partnerom usprawnić wszystkie procesy związane z zarządzaniem flotą na miejscu jest dla nas priorytetem – mówi Grzegorz Najda, Dyrektor Zarządzający Lexmark Central Europe. - Najważniejsze wdrożenia to zdalne wsparcie techniczne, bezpieczne zarządzanie flotami klientów i aplikacje ułatwiające użytkowanie.

Zdalne wsparcie techniczne

Pierwszym z kluczowych kroków dla partnerów handlowych jest zwiększenie jakości ekspertyzy technicznej przeprowadzanej zdalnie, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Dostawcy technologii koncentrują się na edukowaniu swoich partnerów w zakresie zdalnych rozwiązań. Lexmark niedawno rozszerzył ofertę usług, świadczonych w chmurze o możliwość monitorowania drukarek innych firm, nie tylko własnych. Funkcja Lexmark Cloud Fleet Management (CFM) umożliwia zbieranie danych ze wszystkich drukarek sieciowych, bez konieczności wizyty partnera na miejscu.

Zarządzanie flotą urządzeń klienta

Kolejną ważną kwestią jest bezpieczne zarządzanie flotą urządzeń klienta, co poza możliwością zdalnego monitorowania oznacza także, możliwość zdalnej konfiguracji oraz aktualizacji i zabezpieczania infrastruktury druku.

Zarządzanie urządzeniami w chmurze przy pomocy Lexmark Cloud Fleet Management (CFM) pozwala na usprawnienie wszystkich procesów bez fizycznej obecności pracownika. Dzięki temu partnerzy Lexmarka mogą utrzymywać infrastrukturę druku swoich klientów za pomocą jednego zintegrowanego narzędzia, bez obaw o bezpieczeństwo pracowników.

Dodatkowe cenne usługi

Innym sposobem, w jaki dostawcy technologii mogą pomóc swoim partnerom w lepszej obsłudze zarządzania w chmurze, są specjalnie zaprojektowane aplikacje, które np. umożliwiają automatyczne dostosowanie pracy urządzenia do potrzeb klienta. Lexmark ułatwił dostęp do rozszerzonego katalogu aplikacji, z których partnerzy mogą korzystać bezpłatnie i w bardzo prosty sposób wdrażać je ze swojego biura, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Przedsiębiorstwa na całym świecie nadal dostosowują się do nowej normalności biznesowej – i w tym procesie fundamentalną rolę do odegrania mają dostawcy technologii, których zadaniem jest wspierać swoich partnerów. Rozwiązania oparte na chmurze, oferowane przez dostawców technologii, pomagają partnerom zaspokoić rosnące potrzeby klientów i zapewnić im najwyższy poziom jakości świadczonych usług.

Na podstawie informacji firmy Lexmark
Obraz mohamed Hassan z Pixabay

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności