Avery Dennison uruchamia nową usługę testowania etykietPoprzedni artykuł 

Avery Dennison ogłasza wprowadzenie AD Procerta™, nowej usługi laboratorium i placówki badawczej, która ma zmienić sposób, w jaki przemysł farmaceutyczny porusza się w często złożonym świecie testowania materiałów etykietowych.

Dlaczego jest to potrzebne?


Podczas tworzenia etykiet produktów farmaceutycznych, takich jak leki, które muszą być wykonane i zastosowane w sposób doskonały dla bezpieczeństwa pacjenta, bierze się pod uwagę wiele zmiennych. Zrozumienie licznych wymagań prawnych i regulacyjnych oraz sposobu, w jaki etykiety będą działać w określonych środowiskach, aby zapewnić, że etykiety są wystarczająco wytrzymałe, aby spełnić wymagania użytkownika końcowego. Istnieje niezliczona ilość czynników, które należy wziąć pod uwagę, a inżynierowie opakowań farmaceutycznych wraz z właścicielami marek mają teraz dostęp do usługi, która może uprościć i usprawnić ten proces.

„Zidentyfikowaliśmy potrzebę rynkową”, stwierdza Benoît Jourde, starszy menedżer ds. nowych platform wzrostu w Europie, Avery Dennison. „Jest to potrzeba rynkowa, która w tej chwili nie jest tak naprawdę zaspokojona. Chociaż istnieje kilka doskonałych laboratoriów zewnętrznych, albo brakuje im specjalistycznej wiedzy na temat etykiet samoprzylepnych, albo mają wyjątkowo długie czasy realizacji”.

Właśnie tam może okazać się cenna wieloletnia historia firmy Avery Dennison w materiałoznawstwie, w połączeniu ze świeżym, niezależnym i niezawodnym podejściem firmy AD Procerta. Przyspiesza proces, dostarcza informacji opartych na faktach i oferuje udogodnienia, które mogą pomieścić określone metody testowania.

Laboratorium i eksperci

Leiden Bio Science Park w Holandii jest siedzibą najnowocześniejszego laboratorium AD Procerta, które zapewnia dostęp do szerokiego zakresu możliwości testowania. „W zakładzie można przeprowadzić szereg testów specyficznych dla etykiety pod kierunkiem zespołu ekspertów, aby określić, czy materiał etykietowy jest odpowiedni dla danego zastosowania”, mówi Jos van Noort, główny naukowiec ds. globalnych innowacji farmaceutycznych w firmie Avery Dennison.

„Symulujemy warunki rzeczywiste w naszych laboratoriach i zawężamy możliwości testowania materiałów”, dodaje Benoît. Oferuje klientom szereg opcji, które zostały dokładnie przetestowane w rzeczywistych scenariuszach, co pozwala im na uczciwe porównanie i porównanie opcji.

Kilka dużych firm farmaceutycznych przeprowadziło pilotaż usługi w ciągu ostatnich dwóch lat z zamiarem uruchomienia jej w tym roku. „Nauczywszy się od klientów pilotażowych, współpracujemy teraz z ponad 5 dużymi firmami farmaceutycznymi i kilkoma mniejszymi”. podsumowuje Benoit.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności