Podwyżka cen produktów ThermoFlexXPoprzedni artykuł 

W ciągu ostatnich tygodni i miesięcy nadzwyczajne skutki w skali globalnej zwiększyły presję inflacyjną, co miało znaczący wpływ na wzrost kosztów produkcji sprzętu XSYS.

Podstawowym priorytetem dla XSYS jest radzenie sobie ze znacznymi niedoborami materiałów wykorzystywanych do produkcji komponentów i obudów dla kamer ThermoFlexX i sprzętu przetwarzającego Catena. Koszt materiałów wzrósł o 10-20% już w 2021 r., bez wskazań do odzyskania w 2022 r. W szczególności XSYS odnotowuje znaczny wzrost kosztów w odniesieniu do następujących nakładów i materiałów:

  • Stal i tworzywa sztuczne: globalne niedobory spowodowały wzrost cen o co najmniej 15% w 2021 r.
  • Elektronika: globalne niedobory i problemy z łańcuchem dostaw spowodowały dwucyfrowe wzrosty cen w 2021 r., a podwyżki cen zostały już ogłoszone na 2022 r.
  • Energia: Gwałtownie rosnące ceny gazu i energii elektrycznej zwiększają koszty produkcji dla XSYS i jej dostawców
  • Logistyka: Koszty frachtu morskiego i lądowego wzrosły nie tylko w przypadku bezpośrednich wysyłek do klientów XSYS, ale także pośrednio, dodatkowo przyczyniając się do inflacji wszystkich materiałów wejściowych.

Podczas gdy niektóre zmiany inflacyjne można zniwelować poprzez wprowadzenie ulepszeń w zakresie wydajności oraz kwalifikowanie alternatywnych dostawców, nadzwyczajne i trwałe poziomy inflacji nie pozostawiają obecnie XSYS innej opcji niż wdrożenie wzrostu cen o 10–15% w kamerach ThermoFlexX i urządzeniach ThermoFlexX Catena, ponieważ a także na częściach zamiennych i umowach serwisowych.

Friedrich von Rechteren, Global Commercial VP w XSYS, podsumowuje: „Rozumiemy, że ten wzrost cen zwiększa presję na biznes naszych klientów w tych trudnych okolicznościach i nie był to dla nas łatwy wybór. Jednak, aby zapewnić naszym klientom spójne i niezawodne dostawy, nie widzimy innego wyjścia, jak tylko przerzucić niektóre z tych kosztów”.

Na podstawie informacji firmy XSYS
Photo by Kostiantyn Li on Unsplash

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności