Drukuj poza pełnym kolorem dzięki metalicznym tonerom XeikonPoprzedni artykuł 

Firma Xeikon ogłosiła wprowadzenie złotych i srebrnych tonerów metalicznych do serii Xeikon Cheetah 2.0, najbardziej zaawansowanej linii cyfrowych maszyn do etykietowania na rynku, zgodnie ze strategią firmy polegającą na skupieniu się na branży etykiet i opracowywać rozwiązania dostosowane do aplikacji.

Produkcja etykiet na wino, zdrowie i kosmetyki zazwyczaj wymaga określonych etapów upiększania. Tradycyjnie osiągnięto to poprzez drukowanie na metalowym podłożu, przy użyciu farb metalicznych lub przez zastosowanie procesu foliowania na zimno lub na gorąco. Jednak te tradycyjne techniki wiążą się z wysokimi kosztami konfiguracji ze względu na drogie materiały i narzędzia oraz dużą ilość odpadów generowanych w celu osiągnięcia oczekiwanej jakości. Cyfrowe dodanie koloru metalicznego eliminuje te koszty, pozwala uniknąć wtórnych procesów i odblokowuje nowe opcje projektowania etykiet o wartości dodanej, takie jak personalizacja.

Kilka lat temu firma Xeikon wprowadziła na rynek serię „Creative Toner” — portfolio mające na celu wzbogacenie opakowań o określone kolory. Palladium Silver i Matt Silver były pierwszymi kreatywnymi kolorami, które zostały wprowadzone. Obecnie Xeikon rozszerza tę rodzinę o Metallic Gold i Metallic Silver, aby zapewnić cyfrową alternatywę dla złota lub srebra drukowanego metodą fleksograficzną o wartości 6-8 we wskaźniku Flop, który mierzy współczynnik odbicia koloru metalicznego. Te metaliczne kolory pasują do piątej stacji kolorów prasy Xeikon Cheetah. Technologia suchego tonera umożliwia bezproblemową zamianę kolorów poprzez wymianę dozownika tonera i zespołu wywoływacza. Nie jest wymagany rozległy proces czyszczenia, ponieważ toner jest suchy, a szybkie szczotkowanie odkurzaczem wystarczy, aby rozpocząć pracę między zadaniami.

Wraz z rozwojem cyfryzacji i coraz większą popularnością w branży poligraficznej, technologia cyfrowa staje się coraz bardziej zintegrowana ze wszystkimi procesami, w tym z przetwarzaniem i upiększaniem procesów produkcji druku. Firma Xeikon oferuje obecnie cyfrowe zdobienia offline do 2D, 3D, lakierowania dotykowego i foliowania na swoim urządzeniu Xeikon Fusion Embellishment Unit (FEU). W linii Xeikon Panther UV-IJ dostępne jest zdobienie inline z pełnokolorowym nadrukiem cyfrowym w kolorze haptycznej bieli. Zastosowanie tonerów metalicznych w maszynach Xeikon Cheetah 2.0 znacznie ułatwia produkcję mniej skomplikowanych etykiet, jednocześnie znacznie skracając czas realizacji i upraszczając cały proces produkcyjny.

Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu firmy Xeikon, potwierdza: „Rozwój tonerów dostosowanych do aplikacji umożliwia drukarzom tworzenie własnych rozwiązań cyfrowych, dzięki czemu wyróżniają się na tle innych dostawców usług druku i pozostają konkurencyjne. Dzięki tonerom Xeikon Metallic Gold i Silver kontynuujemy nasze zaangażowanie w innowacje w najnowocześniejszych technologiach i zapewniamy nowe możliwości dla branży drukowania etykiet”.

Tonery metaliczne Xeikon będą dostępne od maja 2022 roku dla wszystkich użytkowników Xeikon Cheetah 2.0. W Xeikon Café Europe 2022, 26-28 kwietnia, goście zobaczą pokazy na żywo w Global Innovation Center. Drukarki i konwertery etykiet dowiedzą się również, w jaki sposób najnowsze rozwiązania Xeikon wnoszą większą wartość do ich działalności. Ponadto odwiedzający mogą zarezerwować indywidualne sesje z ekspertami Xeikon, aby uzyskać dogłębny wgląd i omówić możliwości i potrzeby.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności