Nowe badanie ABB ujawnia krytyczny związek między cyfryzacją a zrównoważonym rozwojemPoprzedni artykuł 

Międzynarodowe badanie wśród 765 decydentów pokazuje, że chociaż 96 procent uważa, że cyfryzacja jest „niezbędna do zrównoważonego rozwoju”, tylko 35 procent wdrożyło rozwiązania Industrial IoT na dużą skalę 72 procent firm zwiększa inwestycje w przemysłowy IoT, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

ABB opublikowała dziś wyniki nowego, globalnego badania międzynarodowych liderów biznesu i technologii w zakresie transformacji przemysłowej, przyglądając się skrzyżowaniu cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Badanie „Miliardy lepszych decyzji: nowy imperatyw transformacji przemysłowej” analizuje obecną popularność Przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT) i jego potencjał w zakresie poprawy efektywności energetycznej, obniżenia emisji gazów cieplarnianych i stymulowania zmian. Celem nowych badań ABB jest pobudzenie dyskusji w przemyśle na temat możliwości wykorzystania Przemysłowego IoT oraz umożliwienie firmom i pracownikom podejmowania lepszych decyzji, które mogą przynieść korzyści zarówno zrównoważeniu, jak i wynikom końcowym.

„Cele w zakresie zrównoważonego rozwoju są coraz bardziej kluczowym czynnikiem wpływającym na wartość biznesową i reputację firmy, a rozwiązania Przemysłowego Internetu Rzeczy odgrywają coraz ważniejszą rolę w pomaganiu przedsiębiorstwom w osiąganiu bezpiecznych, inteligentnych i zrównoważonych operacji” – powiedział Peter Terwiesch, prezes obszaru biznesowego Automatyki Procesów ABB. „Odblokowanie spostrzeżeń ukrytych w danych operacyjnych jest kluczem do umożliwienia dosłownie miliardów lepszych decyzji w całej branży i działania na ich podstawie, ze znacznym wzrostem produktywności, zmniejszonym zużyciem energii i mniejszym wpływem na środowisko”.

Badanie zlecone przez ABB wykazało, że „przyszła konkurencyjność” organizacji jest najważniejszym czynnikiem – cytowanym przez 46% respondentów – w większym ukierunkowaniu firm przemysłowych na zrównoważony rozwój. Jednak podczas gdy 96 procent globalnych decydentów postrzega cyfryzację jako „niezbędną do zrównoważonego rozwoju”, tylko 35 procent ankietowanych firm wdrożyło rozwiązania Industrial IoT na dużą skalę. Ta luka pokazuje, że chociaż wielu dzisiejszych liderów przemysłowych dostrzega ważny związek między cyfryzacją a zrównoważonym rozwojem, przyjęcie odpowiednich rozwiązań cyfrowych w celu umożliwienia podejmowania lepszych decyzji i osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju musi przyspieszyć w sektorach takich jak produkcja, energia, budownictwo i transport.

Dalsze kluczowe wnioski z badania

71 procent respondentów stwierdziło, że w wyniku pandemii większy priorytet nadano celom zrównoważonego rozwoju 72 procent stwierdziło, że „w pewnym stopniu” lub „znacząco” zwiększa wydatki na przemysłowy IoT ze względu na zrównoważony rozwój 94 procent respondentów zgodziło się, że przemysłowy IoT „umożliwia podejmowanie lepszych decyzji, poprawiając ogólny zrównoważony rozwój” 57 procent respondentów wskazało, że przemysłowy IoT miał „znaczący pozytywny wpływ” na podejmowanie decyzji operacyjnych Postrzegane luki w zabezpieczeniach cybernetycznych są barierą nr 1 na drodze do poprawy zrównoważonego rozwoju poprzez przemysłowy IoT Scenariusze win-win z przemysłowym IoT Gdy 63 procent ankietowanych dyrektorów zdecydowanie zgadza się, że zrównoważony rozwój jest korzystny dla wyników ich firmy, a 58 procent zdecydowanie zgadza się, że zapewnia natychmiastową wartość biznesową, jasne jest, że zrównoważony rozwój i tradycyjne priorytety wysiłków Przemysłu 4.0 – szybkość, innowacyjność, produktywność, wydajność, zorientowanie na klienta – są coraz bardziej ze sobą powiązane, otwierając scenariusze win-win dla firm, które chcą zwiększyć wydajność i produktywność, jednocześnie robiąc postępy w zakresie zmian klimatycznych.

„Międzynarodowa Agencja Energetyczna [2] szacuje, że przemysł odpowiada obecnie za ponad 40 procent globalnej emisji gazów cieplarnianych”, powiedział Terwiesch. „Jeśli mamy osiągnąć cele klimatyczne, takie jak cele zrównoważonego rozwoju ONZ i porozumienie paryskie, organizacje przemysłowe muszą wdrożyć rozwiązania cyfrowe w ramach swoich strategii zrównoważonego rozwoju. Przyjęcie tych technologii na wszystkich poziomach – od sali konferencyjnej po halę zakładu – ma kluczowe znaczenie, ponieważ każdy członek personelu przemysłowego może stać się lepszym decydentem, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój”.

Innowacje ABB na rzecz zrównoważonego rozwoju

ABB jest zaangażowana w bycie liderem dzięki technologii, aby umożliwić niskoemisyjne społeczeństwo i bardziej zrównoważony świat. W ciągu ostatnich dwóch lat ABB zmniejszyła emisje gazów cieplarnianych z własnej działalności o ponad 25 procent. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju 2030, ABB oczekuje, że do końca dekady będzie całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla i będzie wspierać swoich globalnych klientów w zmniejszeniu rocznej emisji CO2 o co najmniej 100 megaton do 2030 roku, co odpowiada usunięciu z dróg 30 milionów samochodów spalinowych każdy rok.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności