Asia Symbol Group w Chinach rozszerza wykorzystanie systemu MES ABB w celu zwiększenia produktywnościPoprzedni artykuł 

Wayne Zhang, kierownik MES, ABB Pulp & Paper China, dołączył do ceremonii uruchomienia Asia Symbol PM13
Wayne Zhang, kierownik MES, ABB Pulp & Paper China, dołączył do ceremonii uruchomienia Asia Symbol PM13

ABB otrzymała kontrakt na oprogramowanie i usługi od Asia Symbol Group w Chinach na dostawę ABB Ability™ Manufacturing Execution System (MES) dla nowej linii produkcyjnej, z dostawą i uruchomieniem trwającym przez cały 2022 rok.

Ekspansja pomoże firmie Asia Symbol zoptymalizować ogólny proces produkcyjny na wszystkich liniach w zakładzie w Guangdong, zapewniając lepszy nadzór nad planowaniem, harmonogramowaniem i ciągłą poprawą wydajności oraz redukcją odpadów. Bogate środowisko aplikacji zapewni operatorom większą widoczność w czasie rzeczywistym w całym procesie produkcyjnym, tworząc wizualną fabrykę, aby zapewnić dostawę produktów o odpowiedniej jakości we właściwym czasie.

Specjalnie zaprojektowany, aby umożliwić producentom celulozy i papieru osiągnięcie doskonałości operacyjnej i maksymalnej wydajności, ABB MES pomaga zoptymalizować magazynowanie, zużycie energii i surowców, co z kolei poprawia wydajność i jakość produktu.

„ABB jest naszym zaufanym partnerem MES ze względu na wysokie kompetencje i wyraźne skupienie się na całej działalności celulozowo-papierniczej, od hali produkcyjnej po planowanie na poziomie przedsiębiorstwa. Skorzystaliśmy z ich podejścia do konwersji danych cyfrowych na światowej klasy wyniki biznesowe i nie możemy się doczekać szerszego wykorzystania ABB MES w całej naszej hucie” – powiedział Liang LiFu, kierownik ds. IT w bazie produkcyjnej Asia Symbol w Guangdong.

„Nasz zespół operacyjny uruchamia wdrożenie MES, podczas gdy pozostałe dwie linie produkcyjne nadal działają” — powiedział Shankar Singh, kierownik linii produktów cyfrowych w dziale celulozy i papieru w ABB. „Cieszymy się, że możemy wspierać Asia Symbol w osiąganiu celów operacyjnych poprzez nasz system MES, który zapewni przejrzystość w całym łańcuchu wartości i zoptymalizuje przepływ materiałów w ich papierni”.

Ten najnowszy kontrakt potwierdza silne, wieloletnie relacje pomiędzy ABB i Asia Symbol, wiodącym na świecie producentem celulozy i papieru w ramach Grupy RGE. W ostatnich latach zapewniło to napędy do maszyn papierniczych i produkty QCS oraz pomyślne rozszerzenie usługi ABB MES na trzy linie produkcyjne Asia Symbol w bazie produkcyjnej Guangdong.

W ubiegłym roku ABB pozyskała kolejny projekt modernizacji MES od APRIL Group dla swojej fabryki Kerinci w Indonezji, która jest również częścią Grupy RGE. Zamówienie obejmuje trzy linie maszyn papierniczych o rocznej produkcji 1,5 mln ton i zostało dostarczone w I kwartale 2022 roku.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności