Japońska firma Seikodo dodaje CrystalCleanConnect, aby zwiększyć produktywność i zrównoważony rozwójPoprzedni artykuł 

Od lewej: Tatsunori Okada (kierownik/dyrektor Digital Direct Flexo Group); Osamu Kaneko (Dyrektor ds. Produktu i Technologii/Dyrektor Kierownik Działu Planowania Projektów/Kierownik Fabryki Kanto); Arata Ohnoko (kierownik sprzedaży Asahi)
Od lewej: Tatsunori Okada (kierownik/dyrektor Digital Direct Flexo Group); Osamu Kaneko (Dyrektor ds. Produktu i Technologii/Dyrektor Kierownik Działu Planowania Projektów/Kierownik Fabryki Kanto); Arata Ohnoko (kierownik sprzedaży Asahi)

18 lipca 2022 r. Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował dziś, że Seikodo Corporation Co., Ltd. jest trzecią firmą na świecie, która zainstalowała CrystalCleanConnect. Seikodo Corporation została założona w 1959 roku i jest ekspertem w pomaganiu swoim klientom handlowym w tworzeniu grafiki dostosowanej do druku fleksograficznego i przygotowaniu jej do druku w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości druku.

„Przed wdrożeniem CrystalCleanConnect używaliśmy płyt myjących rozpuszczalnikiem”, wyjaśnia Kaneko Osamu, dyrektor ds. zakupów i technologii. „Szukaliśmy lepszego rozwiązania, które poprawiłoby nasz zrównoważony rozwój, przyczyniłoby się do naszego celu, jakim jest neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla i poprawi nasze środowisko pracy. Z przyjemnością poznaliśmy CrystalCleanConnect, które spełniło wszystkie te wymagania i nie tylko.”

Pan Kaneko Osamu informuje, że oprócz swoich początkowych celów, dzięki CrystalCleanConnect firma była w stanie przejść z płyt zmywanych rozpuszczalnikiem na płyty zmywalne wodą Asahi AWP™ CleanPrint, jednocześnie poprawiając ogólną jakość płyt, które były produkcji, wprowadzenie lepszej wydajności produkcji oraz zmniejszenie zarówno kosztów, jak i odpadów. „Ponadto”, dodaje, „wprowadzając CrystalCleanConnect, w pełni zautomatyzowany system, jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie dla mniej wykwalifikowanego rynku pracy i brakujących młodych talentów w naszej branży. CrystalCleanConnect stanowi, ze względu na swój poziom automatyzacji, ważne rozwiązanie do utrzymania wysokiej jakości produkcji płyt. Wszystko to składa się na bardzo konkurencyjne pozycjonowanie fleksografii w stosunku do druku offsetowego i wklęsłego w druku opakowań”.

O CrystalCleanConnect
Jak sama nazwa wskazuje, CrystalCleanConnect jest czystym i zrównoważonym procesem, pierwszym w branży, bez rozpuszczalników do wymywania na bazie LZO dzięki zastosowaniu zmywalnych wodą płyt Asahi AWPT™ CleanPrint, z niespotykanymi wcześniej poziomami automatyzacji, generującymi cięte płyty gotowe do montażu. Technologia CleanPrint zapewnia znaczną poprawę OEE, w wielu przypadkach do 40%. A zużycie atramentu można zmniejszyć nawet o 20% dzięki technologiom Crystal Screening. Kluczem do technologii CleanPrint jest fakt, że płyty są zaprojektowane do uwalniania atramentu, co skutkuje kilkoma przerwami w prasie, jeśli w ogóle, w celu wyczyszczenia płyt, utrzymując stałą jakość wydruku od początku do końca nakładu. Ścisłe zagnieżdżanie plików cyfrowych umożliwia precyzyjne cięcie płyt przy użyciu stołu Kongsberg i skutkuje dodatkową redukcją odpadów płyt o 10%. Jest to jedyna zautomatyzowana produkcja płyt fleksograficznych, która obejmuje cięcie w linii.
Nazwa CrystalCleanConnect wywodzi się od marki produktów ESKO Crystal i Asahi CleanPrint z filozofią łączenia łańcucha wartości tworzenia form drukarskich od projektu do druku w jeden zintegrowany przepływ pracy, pierwsze w branży rozwiązanie do wytwarzania płyt, które obejmuje ten poziom automatyzacji w równowadze z środowisko, w tym obrazowanie, naświetlanie, wymywanie, suszenie i dalszą ekspozycję oraz cięcie płyt bez użycia w procesie jakichkolwiek lotnych rozpuszczalników związków organicznych.
Więcej informacji na temat CrystalCleanConnect i innych rozwiązań fleksograficznych firmy Asahi Photoproducts, które są w harmonii ze środowiskiem, można znaleźć na stronie www.asahi-photoproducts.com.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności