Drukarnia FOTOIDRUK inwestuje w ploter tnący SINAJETPoprzedni artykuł 

Drukarnia FOTOIDRUK z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim rozbudowała swój park maszynowy o ploter tnący SINAJET 1007MT od polskiego dystrybutora GRAFMASZ. Drukarnia cyfrowa pracuje na maszynach Konica Minolta jak również posiada m.in. plotery solwentowe oraz szereg maszyn introligatorskich. Zakup pozwolił na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Przetestowaliśmy dostępne na rynku urządzenia i finalnie wybór padł na model Sinajet 1007 MT, którego dystrybutorem na rynek polski jest firma GRAFMASZ” – mówi właściciel drukarni Pan Damian Zymela „Ploter umożliwia nam wycinanie nietypowych kształtów drukowanych przez nas produktów bez konieczności ponoszenia kosztów wykrojników oraz czasu oczekiwania na ich zamówienie. Dzięki jego zastosowaniu oszczędzamy nie tylko czas i pieniądze , ale także zyskaliśmy duże możliwości pod kątem wykonywania prac na różnorodnym materiale. Szczególnie przydatne jest do wycinania papieru ozdobnego oraz kredy w niskich nakładach, gdzie wykonanie wykrojnika było nieopłacalne i dotychczas takie zlecenia nie były realizowane”.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie w formacie 76 x 106 cm, które może być wyposażone w 6 różnych narzędzi a głowica pozwala na dowolną konfigurację. Ploter posiada również standardowo system TCC który automatycznie dostosowuje głębokość cięcia zależnie od stosowanego narzędzia. Standardowo posiada głowicę bigującą z serwomechanizmem oraz nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w nóż aktywny służący do wycinania materiałów standardowo o grubości do 6 mm, głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając, jako nieliczne w tym formacie na rynku, na cięcie materiału o grubości do 10 mm. Dodatkowo możemy użyć jednoprzebiegowy nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja gwarantuje stabilność i dokładność pracy plotera. Urządzenie dostarczane jest z oprogramowaniem oraz stanowiskiem komputerowym co pozwala na natychmiastowe wdrożenie do pracy. Grafmasz oferuje również oprogramowanie do projektowania m.in. opakowań standardzie FEFCO.

Plotery Sinajet dostępne są w 3 rozmiarach podawanych arkuszy 700x500 mm, 1000x707 mm oraz 1060x760 mm. Grafmasz oferuje również większe plotery serii DG w formatach zaczynających się od 1500x1300 mm wzwyż, które oprócz standardowych narzędzi mogą być wyposażone m.in. we wrzeciono CNC z chłodzeniem.

Z firmą GRAFMASZ współpracujemy już od wielu lat i cenimy sobie profesjonalne podejście tego dostawcy zarówno jeśli chodzi o kontakt sprzedażowy, wdrożenie maszyn jak i obsługę posprzedażową. Użytkujemy od kilku lat krajarkę G73 produkowana w Polsce przez Grafmasz a także półautomatyczną foliarkę MATRIX, wykorzystywaną głównie do złocenia wydruków cyfrowych. Wdrożenie maszyny do naszej produkcji przebiegło bardzo sprawnie i na każdym etapie można było dostrzec doświadczenie dostawcy” –dodaje Pan Damian Zymela.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności